Nowe mieszkania Jelenia Góra

Typ nieruchomości
Lokalizacja
Ilość pokoi
Powierzchnia (m2)
Wolności 14

Wolności 14

Termin oddania:

4 kwartał 2020

Liczba mieszkań:

7

Liczba pokoi:

2 - 4

Powierzchnia:

61 - 123 m²

Dębowa Aleja

od 7 500 za m²

Dębowa Aleja

Termin oddania:

4 kwartał 2022

Liczba mieszkań:

92

Liczba pokoi:

1 - 3

Powierzchnia:

27 - 65 m²

Osiedle Młynówka

od 8 000 za m²

Osiedle Młynówka

Termin oddania:

2 kwartał 2023

Liczba mieszkań:

110

Liczba pokoi:

1 - 3

Powierzchnia:

23 - 83 m²

W Sercu Uzdrowiska

W Sercu Uzdrowiska

Termin oddania:

gotowe

Liczba mieszkań:

8

Liczba pokoi:

3 - 5

Powierzchnia:

76.33 - 133.19 m²

Rynek nieruchomości w Polsce ulega ciągłym przemianom. Dzieje się to między innymi na skutek zmian sytuacji makroekonomicznej kraju, ale też w wyniku zmian regulacyjnych, czy zachodzących zmian demograficznych. Mieszkania mają różne ceny zależnie od miasta, w jakim są zlokalizowane. Jak wygląda rynek nieruchomości w Jeleniej Górze?

Mieszkania Jelenia Góra – ceny

Średnia cena mieszkań w Jeleniej Górze wynosi ok. 383 280 zł. W ciągu ostatnich 12 miesięcy, zmieniła się o -6%. Cena metra kwadratowego mieszkania w tym mieście to 6 223 zł. W centrum za mieszkanie trzeba zapłacić średnio 267 661 zł, przy czym metr kwadratowy kosztuje 3 906 zł. Przeciętna powierzchnia mieszkania zlokalizowanego w centrum Jeleniej Góry wynosi 74 metry kwadratowe. Dużym zainteresowaniem cieszą się mieszkania położone w różnych częściach tego miasta. Dużo ciekawych ofert można znaleźć w dzielnicy Cieplice Śląskie-Zdrój, a także w dzielnicy Zabobrze i Śródmieście, nie pomijając oczywiście samego Centrum.

Mieszkania na sprzedaż w Jeleniej Górze

Mieszkania w Jeleniej Górze różnią się nie tylko ceną, ale też standardem, a ten jest zależny między innymi od lokalizacji. Po analizie ofert mieszkań wystawionych na sprzedaż w tym właśnie mieście, nasuwają się następujące wnioski. W mieszkaniu usytuowanym w dzielnicy Cieplice Śląskie-Zdrój, które kosztuje 364 707 zł, powierzchnia użytkowa wynosi 57,89 metrów kwadratowych. W standardzie są garderoba, łazienka, sypialnia, pokój oraz pokój dzienny. Do tego dochodzi jeszcze taras. Takie mieszkanie wymaga jeszcze wykończenia. Do mieszkania przynależy miejsce parkingowe. To jedna z tańszych propozycji mieszkań w tym mieście. Zapoznając się z ofertami zamieszczonymi w internecie, można na mieszkania dużo droższe, jak chociażby to za 715 000 zł, gdzie powierzchnia wynosi 59,50 metrów kwadratowych. Mieszkanie jest usytuowane w tej samej dzielnicy. Nieruchomości te różnią się jednak standardem oraz rokiem budowy.

Mieszkania w Jeleniej Górze, podobnie jak w każdym innym mieście, różnią się wielkością, standardem i lokalizacją, a to wszystko przekłada się na cenę. Pewne natomiast jest to, że tu cały czas podejmowane są nowe inwestycje i powstają nowe nieruchomości. stąd każdy, bez względu na oczekiwania i możliwości, ma szansę kupić własne mieszkanie.

Mieszkania w Jeleniej Górze – dlaczego warto tu mieszkać?

Prawda jest taka, że mieszkania Jelenia Góra to dość gorący temat. Wiele osób zastanawia się nad tym, aby przeprowadzić się właśnie do tego miasta. Zwracając uwagę na ceny mieszkań, można łatwo stwierdzić, że są znacznie niższe niż w innych dużych miastach w Polsce. Ale jest też mnóstwo innych powodów, dla których Jelenia Góra w sposób szczególny zasługuje na uwagę. Jest to przede wszystkim miasto idealne dla miłośników gór. W razie chęci przeprowadzenia się do innego miasta albo zakupu kolejnego mieszkania, obecne można przeznaczyć na wynajem krótkoterminowy dla turystów. Także to świetna inwestycja. To malownicze miejsce, które przyciąga uwagę między innymi uzdrowiskiem Cieplice. Miasto jest usytuowane w bliskiej okolicy Szklarskiej Poręby, co też jest jego atutem.

kontakt_bg

Postaw na gwarancję

Decyzja o kupnie inwestycji od danego dewelopera nie powinna być podejmowana pochopnie i w pośpiechu. Zanim zdecydujemy się na daną nieruchomość, warto przeanalizować opinie o danym podwykonawcy i dowiedzieć się, na jakie aspekty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę dokonując wyboru.

Kontakt