Nowe mieszkania Pabianice

Typ nieruchomości
Lokalizacja
Ilość pokoi
Powierzchnia (m2)
Levityn Apartamenty

od 8 000 za m²

Levityn Apartamenty

Pabianice, ul. Popławska
Termin oddania:

Gotowe

Powierzchnia:

25 - 86 m²

Liczba pokoi:

1 - 4

Zobacz inwestycję

OFERTY ARCHIWALNE

Osiedle 20st
Oferta archiwalna

Osiedle 20st

Pabianice, 20 Stycznia
Termin oddania:

Gotowe

Liczba mieszkań:

38

Liczba pokoi:

2 - 4

Powierzchnia:

40 - 80 m² m²

Nowe mieszkania w Pabianicach – Rynek pierwotny

Pabianice są miastem w województwie łódzkim. To druga pod względem liczby mieszkańców aglomeracja po Piotrkowie Trybunalskim i Łodzi. Prężnie rozwijający się rynek pierwotny w Pabianicach, to okazja do nabycia atrakcyjnego mieszkania, położonego na osiedlu, otoczo

nym kompleksami leśnymi. Młode osoby, które poszukują nowego mieszkania w Pabianicach, powinny przede wszystkim sprawdzić wiarygodność firmy deweloperskiej, której inwestycje tworzą w danej miejscowości rynek pierwotny. Warto zażądać dokładnego prospektu informacyjnego i porównać go z wyglądem nowo powstałego osiedla mieszkaniowego, na którym znajdują się mieszkania na sprzedaż.

Jak zweryfikować nowe inwestycje w Pabianicach?

Zakup nowego mieszkania od dewelopera w Pabianicach musi poprzedzić ocena sytuacji finansowej firmy deweloperskiej oraz sposobu finansowania przez nią budowy osiedla. Należy ustalić, czy inwestor ma założony w banku rachunek powierniczy typu otwartego, czy zamkniętego. Pierwszy z nich finansuje nowe mieszkania ze środków pieniężnych potencjalnych nabywców nieruchomości. Z kolei rachunek powierniczy typu zamkniętego, to wpłacone kwoty, przeznaczone wyłącznie na zakup danego lokalu. Uczciwość firmy deweloperskiej, realizującej nowe inwestycje w Pabianicach, można z łatwością sprawdzić, dokonując porównania wcześniej realizowanych przez nią inwestycji. Należy uwzględnić fakt czy deweloper, oferujący mieszkania na sprzedaż, wywiązuje się z danych wcześniej obietnic.

Czym kierować się przy wyborze mieszkania na sprzedaż w Pabianicach?

Wybór mieszkania, które znajduje się na rynku pierwotnym w Pabianicach, należy poprzedzić dokładnym ustaleniem, czy opłaty dodatkowe, wiążące się z użytkowaniem komórek lokatorskich, miejsc postojowych czy miejsca parkingowego, są wliczone w cenę eksploatacji mieszkania/ funduszu remontowego. Oprócz tego należy zasięgnąć wiedzy na temat tego, czy potencjalny nabywca otrzymuje udział w drodze w cenie zakupu nieruchomości, czy też wymaga to transakcji, przeprowadzanej osobno. Osoby, zainteresowane zakupem nieruchomości, takich jak mieszkania deweloperskie w Pabianicach, muszę ocenić jakość prac budowlanych, realizowanych przez wybranego dewelopera. Warto spotkać się z mieszkańcami nowo powstałego osiedla i dowiedzieć się, czy mają oni jakiekolwiek problemy z eksploatacją swoich mieszkań, w związku z użyciem nieodpowiednich materiałów do ich wykończenia.

Dlaczego warto inwestować w atrakcyjne mieszkania w Pabianicach?

Osoby, poszukujące takich nieruchomości, jak mieszkania deweloperskie, powinny ustalić, czy nieruchomości te posiadają prawidłowo wykonane instalacje, głównie te elektryczne, wodno-kanalizacyjne i wentylacyjne. Oprócz tego nowe mieszkania od dewelopera powinny być ocenione pod względem terminowości w wykonywaniu przez dewelopera jakiekolwiek poprawek. Przed podjęciem decyzji o kupnie mieszkania w Pabianicach, warto także sprawdzić, czy inwestycje deweloperskie nie odbiegają wyglądem od zadeklarowanych w prospektach informacyjnych. Należy również zweryfikować, czy firma inwestorska, oferująca nowe inwestycje, wykonuje je w ramach ustawy deweloperskiej. W myśl tego postanowienia potencjalny kupiec, który chce nabyć nowe mieszkanie, nie ponosi żadnych kar umownych za zerwanie umowy z inwestorem. Powyższe kwestie są istotne przy podjęciu decyzji o kupnie mieszkania z rynku powrotnego. Pomogą one uniknąć błędów osobom, chcącym nabyć nowe mieszkanie w Pabianicach.

kontakt_bg

Postaw na gwarancję

Decyzja o kupnie inwestycji od danego dewelopera nie powinna być podejmowana pochopnie i w pośpiechu. Zanim zdecydujemy się na daną nieruchomość, warto przeanalizować opinie o danym podwykonawcy i dowiedzieć się, na jakie aspekty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę dokonując wyboru.

Kontakt