Świętokrzyskie

Typ nieruchomości
Lokalizacja
Ilość pokoi
Powierzchnia (m2)
Domy z Widokiem 2.0

od 7 093 za m²

Domy z Widokiem 2.0

Termin oddania:

2 kw. 2023

Liczba domów:

7

Liczba pokoi:

4 - 4

Powierzchnia:

81.81 - 84.81 m²

Wiśniowe Wzgórza

od 6 600 za m²

Wiśniowe Wzgórza

Termin oddania:

4 kw. 2023

Liczba domów:

24

Liczba pokoi:

3 - 5

Powierzchnia:

64 - 135 m²

Budowane są dzisiaj nieruchomości w wielu województwach i w wielu miastach wojewódzkich, oraz miastach im podległych, ponieważ nieustannie rośnie zapotrzebowanie na nowe domy i mieszkania. Stolica województwa świętokrzyskiego, czyli Kielce, to również miejsce bogate w nowe domy, tworzone obecnie przez deweloperów lub też osoby prywatne. W Ostrowcu Świętokrzyskim, czy też w Skarżysku-Kamiennej znajdziemy nowe inwestycje budowlane, które mogą stać się mieszkaniem dla wielu rodzin. W poniższym rankingu wskażemy miasta województwa świętokrzyskiego, które przygotowują nieruchomości jednorodzinne dla osób zainteresowanych. Jeśli chcemy skorzystać z tego terenu w zakresie nowego domu, czy mieszkania, warto skorzystać z podpowiedzi poniższego rankingu.

Domy w województwie świętokrzyskim

Rynek domów w województwie świętokrzyskim ma się dziś bardzo dobrze i dzieje się tam dziś wiele nowych inwestycji budowlanych, zarówno pod względem domów w zabudowie szeregowej, jak również w zakresie domów jednorodzinnych. Nowe domy jednorodzinne są tutaj dostępne przede wszystkim w Kielcach, szczególnie na jego obrzeżach które są głównym miastem tego wspaniałego województwa. To tam dostępne są domy deweloperskie od ręki, choć oczywiście mamy dziś w trakcie tworzenia wiele jeszcze nie zamkniętych inwestycji. Taki dom od dewelopera znajdziemy w inwestycji, jaką jest Wileński Park, który jest nowoczesną zabudową szeregową, bardzo atrakcyjną, a powstające tam apartamenty, będziemy mogli  odebrać już w pierwszym kwartale 2024 roku. Nowe domy szeregowe są również realizowane w Starachowicach, szczególnie na obrzeżach miasta, ale także w Ostrowcu Świętokrzyskim. Takich inwestycji, jakie daje rynek pierwotny jest zdecydowanie więcej, choć wiadomo, że w mniejszych miejscowościach możemy się spodziewać zdecydowanie mniejszego zaangażowania deweloperów.

Ceny domów w świętokrzyskim

Rynek deweloperski jest dziś bardzo mocno rozwinięty w wielu miastach i miasteczkach i widać to szczególnie w województwie świętokrzyskim, które nastawione jest na nowe szeregowce i osiedle domów jednorodzinnych. Tutaj możemy za metr kwadratowy zapłacić 7800 zł, w zależności od tego, o której dzielnicy miasta taki dom będziemy chcieli zakupić. Kielce zapewniają nam bardzo dobrej jakości domy deweloperskie, w których cena nie przekracza 8000 zł za metr kwadratowy. Inaczej ceny przedstawiają się w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie powstające inwestycje na dom od dewelopera będą wynosiły 6 500 za metr kwadratowy, a powstające tam nowe domy szeregowe, których inwestycje widać na obrzeżach miasta i w miejscowościach przyległych do Ostrowca Świętokrzyskiego, możemy spodziewać się ceny poniżej 5000 zł za metr kwadratowy. Jak widać, Rynek ten nie jest zbytnio drogi i tak naprawdę każdy może pozwolić sobie na zakup domu jednorodzinnego w województwie świętokrzyskim. Oczywiście znajdziemy apartamentowce, które będą zdecydowanie droższe, już popularne ceny rynkowe, ale dla podstawowych potrzeb domy na sprzedaż w takiej cenie, jakie są oferowane w województwie świętokrzyskim, powinny nam w zupełności wystarczyć.

Wady i zalety województwa świętokrzyskiego

Pod względem rynku nieruchomości województwo świętokrzyskie ma swoje wady, które sprawiają, że trudno nam jest zdecydować się na konkretne miejsce do zamieszkania. Większość inwestycji prowadzona jest na obrzeżach miasta, co dla osób dojeżdżających do pracy może być sporym utrudnieniem. Jednak za tym właśnie stoją zalety tego miejsca, gdyż po pracy możemy odpoczywać na terenach zielonych, bez zbędnego zgiełku od centrum miasta. Znajdziemy tutaj też bardzo dobrze rozwinięty rynek pierwotny, który pozwoliłby nam wybrać dom w naprawdę dogodnym miejscu, pozwalającym nam poczuć integralność tego miejsca z naturą, ale także dając nam komfort prywatności. W miastach niestety tej prywatności mieć nie będziemy, dlatego też dobrze jest wybrać dom znajdujący się poza mackami miast, aby poczuć swobodę prywatnego życia. Coraz częściej deweloper przynosi się ze swoimi inwestycjami do mniejszych miejscowości, gdyż ludzie zaczynają przemieszczać się do mniejszych aglomeracji.

kontakt_bg

Postaw na gwarancję

Decyzja o kupnie inwestycji od danego dewelopera nie powinna być podejmowana pochopnie i w pośpiechu. Zanim zdecydujemy się na daną nieruchomość, warto przeanalizować opinie o danym podwykonawcy i dowiedzieć się, na jakie aspekty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę dokonując wyboru.

Kontakt