Nowe mieszkania Zduńska Wola

Typ nieruchomości
Lokalizacja
Ilość pokoi
Powierzchnia (m2)
Nowy Manhattan

Nowy Manhattan

Termin oddania:

1 kwartał 2023

Liczba mieszkań:

42

Liczba pokoi:

2 - 4

Powierzchnia:

33 - 89 m²

Nowe mieszkania w Zduńskiej Woli – Rynek pierwotny

Zduńska Wola to miasto w centralnej Polsce, zlokalizowane w województwie łódzkim. Aglomeracja ta jest położona na Wysoczyźnie Łaskiej nad rzeką Pichną, która jest prawym dopływem Warty. Rynek pierwotny w Zduńskiej Woli oferuje osobom poszukującym nowego mieszkania, atrakcyjne i komfortowe nieruchomości, budowane na nowoczesnych osiedlach. Nowe inwestycje w Zduńskiej Woli są realizowane przez funkcjonujące w tym mieście firmy deweloperskie. Aby wybrać uczciwego i wiarygodnego dewelopera, warto jednak przeanalizować bardzo dokładnie, publikowane na jego stronach internetowych oferty. Mieszkania na sprzedaż w Zduńskiej Woli, które powstają na nowych osiedlach mieszkaniowych, powinny mieć uregulowaną sytuację prawną, dotyczącą gruntów. Chodzi tutaj między innymi o ustalenie ich własności oraz tego, czy powstałe w Zduńskiej Woli osiedla, na których znajdują się nowe mieszkania, nie są terenami przeznaczonymi pod zalesienie.

Jak wybrać dobre mieszkania w Zduńskiej Woli?

Przed zakupem mieszkania od dewelopera w Zduńskiej Woli, warto także uzyskać wypis z ewidencji gruntów dla działek, na których powstaje osiedle. Najlepiej jest otrzymać ten dokument wraz z dołączonym do niego wyrysem. Osoby zainteresowane nabyciem mieszkania w Zduńskiej Woli muszą dowiedzieć się, na jakim obszarze znajduje się nowo powstałe osiedle. Warto ustalić, czy zostało ono odpowiednio zagospodarowane i zgodnie z tym, co było przedstawione w prospekcie informacyjnym. Istotnym jest dowiedzenie się, czy do osiedla mogą swobodnie dojechać służby specjalne, między innymi straż pożarna i pogotowie ratunkowe. Oprócz tego przed podjęciem ostatecznej decyzji o nabyciu mieszkania od dewelopera, do którego przynależy ogródek, należy uzyskać informację czy zakup nieruchomości wiąże się z automatycznym nabyciem tego terenu, czy też w dalszym ciągu pozostaje on we władaniu dewelopera.

Nowe inwestycje w Zduńskiej Woli – sprawdź dewelopera

Oceniając nowe inwestycje, należy skontaktować się z osobami, które już wcześniej kupiły mieszkania od danej firmy deweloperskiej. Można udać się w miejsce wcześniej powstałych inwestycji po to, aby sprawdzić, czy przewidywany w prospekcie informacyjnym wygląd budynków zgadza się ze stanem rzeczywistym. Należy także spotkać się z kilkoma mieszkańcami nowo powstałego osiedla w celu ustalenia głównych problemów, związanych z jakością wykonanych prac budowlanych. Warto ustalić także, czy nowe mieszkania w Zduńskiej Woli spełniły wszystkie oczekiwania nabywców, łącznie z możliwością ich adaptacji wedle indywidualnych założeń potencjalnego właściciela mieszkania. Przy ocenie mieszkania na sprzedaż należy zapytać osoby, które skorzystały z takiej oferty, o możliwość wykonania przez niego poprawek budowlanych lub wykończeniowych oraz o terminowość przeprowadzenia tego rodzaju prac.

Jak badać rynek pierwotny w Zduńskiej Woli?

Analizując rynek pierwotny, trzeba wziąć pod uwagę również opinie o danym deweloperze. Zakup nowej nieruchomości z oferty, jaką są mieszkania deweloperskie, powinno poprzedzać dokładne ustalenie czy firma inwestorska ma w zwyczaju informowanie o każdej zmianie w swoim prospekcie, a także, czy deweloper estetycznie wykańcza mieszkania pod klucz i używa do budowy osiedla wysokiej jakości materiałów. Atrakcyjne, nowe mieszkanie w Zduńskiej Woli powinno wyróżniać się prawidłowym wykonaniem instalacji wodnej i kanalizacyjnej, a także elektrycznej. Oprócz tego można zwrócić uwagę na to, czy mieszkania w stanie deweloperskim są oddawane potencjalnym nabywcom ze wstawionymi już wysokiej klasy drzwiami zewnętrznymi, parapetami, a także położonymi płytkami na balkonie lub tarasie. Nowe mieszkanie, które znajduje się w ofercie, jaką są inwestycje deweloperskie w Zduńskiej Woli, powinno wyróżniać się solidną stolarką okienną, a także prawidłowym zamontowaniem gniazdek elektrycznych i odpływów kanalizacyjnych.

Na co zwracać uwagę, kupując mieszkania w Zduńskiej Woli?

Osoby, które są zainteresowane kupnem mieszkania deweloperskie w Zduńskiej Woli, muszą ustalić sytuację finansową danego dewelopera. Korzystając z oferty inwestora, który proponuje nowe mieszkanie, trzeba dokładnie ustalić, czy budowa osiedla finansowana jest ze środków pozyskanych przez inwestora, czy też z wpłat potencjalnych nabywców. Przyszli właściciele mieszkań, które znajdują się na rynku pierwotnym, muszą dowiedzieć się, czy inwestycje deweloperskie są zabezpieczone, założonym przez inwestora, rachunkiem powierniczym w polskim banku. Najlepiej jest wybierać te firmy deweloperskie, które posiadają rachunek bankowy typu zamkniętego. Oznacza to, że wszystkie wpłaty dokonane przez potencjalnego właściciela nowego mieszkania w Zduńskiej Woli, są zaliczane na jego zakup, nie zaś na sfinansowanie budowy osiedla. Przed wyborem mieszkania od dewelopera, warto dowiedzieć się również, czy inwestor posiada Certyfikat Deweloperski. To wyróżnienie, które jest przyznawane wyłącznie rzetelnym firmom, mającym na swoim koncie pomyślnie zakończone realizacje, zgodne z wcześniej ustalonym prospektem informacyjnym. Wszystkie powyższe aspekty są istotne w momencie podejmowania decyzji o zakupie nowego mieszkania w Zduńskiej Woli. Warto dokładnie je przeanalizować, aby uniknąć problemów.

 

kontakt_bg

Postaw na gwarancję

Decyzja o kupnie inwestycji od danego dewelopera nie powinna być podejmowana pochopnie i w pośpiechu. Zanim zdecydujemy się na daną nieruchomość, warto przeanalizować opinie o danym podwykonawcy i dowiedzieć się, na jakie aspekty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę dokonując wyboru.

Kontakt