Nowe mieszkania Skierniewice

Typ nieruchomości
Lokalizacja
Ilość pokoi
Powierzchnia (m2)
Osiedle Nowe Widoki 2.0

od 8 600 za m²

Osiedle Nowe Widoki 2.0

Skierniewice, Szarych Szeregów
Termin oddania:

Gotowe

Liczba mieszkań:

77

Liczba pokoi:

2 - 3

Powierzchnia:

37 - 63 m²

Sobieskiego 16

od 7 500 za m²

Sobieskiego 16

Skierniewice, Sobieskiego
Termin oddania:

Gotowe

Liczba mieszkań:

160

Liczba pokoi:

1 - 3

Powierzchnia:

32 - 58 m²

Apartamenty Widok

od 8 500 za m²

Apartamenty Widok

Skierniewice, Armii Krajowej
Termin oddania:

II Kwartał 2024

Liczba mieszkań:

143

Liczba pokoi:

1 - 4

Powierzchnia:

25 - 120 m²

Osiedle Nowe Widoki

od 5 600 za m²

Osiedle Nowe Widoki

Skierniewice, ul. Nowobielańska
Termin oddania:

Gotowe

Liczba mieszkań:

90

Liczba pokoi:

2 - 4

Powierzchnia:

31.25 - 69.95 m²

Nowe mieszkania w Skierniewicach – Rynek pierwotny

Skierniewice są miastem na prawach powiatu, położonym na równinie Łowicko-Błońskiej. To aglomeracja, należąca do województwa łódzkiego. Skierniewice są jednym z 312 miast w Polsce, które należy do Związku Miast Polskich. Rynek pierwotny w tym mieście rozwija się bardzo dynamicznie. Jest to uwarunkowane doskonałą lokalizacją miasta, ponieważ odległość pomiędzy Skierniewicami i Warszawą wynosi jedynie 66 km. Nowe mieszkania w Skierniewicach powstają na osiedlach, graniczących z kompleksami domków jednorodzinnych oraz w dzielnicach Rawka, Ruda, Makowska czy Feliksów. Nowe inwestycje w tym mieście prowadzone są także na wschodzie Skierniewic. Powstają tam nowoczesne osiedla z budynkami wielokondygnacyjnymi. Osoby zainteresowane kupnem nowego mieszkania w Skierniewicach, mogą skorzystać z wielu atrakcyjnych ofert firm deweloperskich. Warto jednak sprawdzić wiarygodność inwestorów, kierując się kilkoma, podstawowymi zasadami.

Jak ocenić rynek pierwotny w Skierniewicach?

Osoby, które poszukują nowego mieszkania na sprzedaż w Skierniewicach, powinny zażądać od firmy deweloperskiej przedstawienia im jej aktualnych sprawozdań finansowych. To podstawowe narzędzie weryfikacji danego inwestora. Dokładna analiza takich informacji, jak sytuacja prawna gruntów i nieruchomości, należących do dewelopera, jest koniecznością przed podjęciem decyzji o zakupie mieszkania w Skierniewicach. Konieczną czynnością, poprzedzającą podpisanie jakiejkolwiek umowy z inwestorem, jest jasne ustalenie, jaki jest sposób finansowania wybranej inwestycji. Mieszkania deweloperskie, budowane na osiedlach, mogą powstawać w całości opłacane ze środków własnych inwestora lub też przy pomocy zaciągniętego przez niego kredytu bankowego. Ta druga opcja nie powinna budzić żadnych wątpliwości, ponieważ uzyskanie kredytu przez firmę deweloperską na realizację nowych inwestycji, oznacza, że inwestor pomyślnie przeszedł weryfikację w banku oraz przedstawił dokładny harmonogram budowy i pełny kosztorys. Warto także sprawdzić, czy deweloper, który oferuje nowe inwestycje w Skierniewicach, ma uregulowane zobowiązania wobec Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Urzędu Skarbowego.

Czym kierować się przy wyborze mieszkania od dewelopera?

Poszukiwanie nowego mieszkania na sprzedaż w Skierniewicach powinna poprzedzić dokładna analiza, przedstawionego przez firmę deweloperską prospektu informacyjnego. Nowo powstałe osiedle musi być zgodne z tym, które było zaplanowane w projekcie. Wszelkie zmiany powinny być konsultowane z potencjalnymi nabywcami bądź też powinni oni być powiadamiani o tym fakcie. Zatajenie tych informacji jest dowodem na to, że firma deweloperska nie wywiązuje się z danych wcześniej obietnic. Nowe mieszkania deweloperskie w Skierniewicach, to nieruchomości cieszące się dużym zainteresowaniem. Nie warto jednak wierzyć zbyt pochopnie zapewnieniom firmy deweloperskiej i lepiej samodzielnie zdobyć informacje na temat wcześniej zrealizowanych przez nią projektów. Osoby, które noszą się z zamiarem zakupu nowego mieszkania od dewelopera w Skierniewicach, powinny poszukać informacji w sieci. Głównie od osób, które skorzystały już z oferty wybranego inwestora. Warto zapytać o jakość użytych do wykończenia materiałów, a także wygląd i rozkład pomieszczeń. Należy poruszyć kwestię schludnego wykonania klatek schodowych, montażu cichobieżnych wind i udogodnień dla rodzin z małymi dziećmi oraz osób niepełnosprawnych.

Dlaczego warto sprawdzić stan mieszkania na sprzedaż w Skierniewicach?

Atrakcyjne mieszkania od dewelopera powinny być zlokalizowane na osiedlach dobrze skomunikowanych z centrum miasta. Przed podjęciem decyzji o zakupie nowego mieszkania, należy sprawdzić, czy na nowo powstałym osiedlu mieszkaniowym są dostępne drogi dojazdowe, przeznaczone dla służb specjalnych, place zabaw, ścieżki rowerowe i inne udogodnienia dla mieszkańców. Osoba, którą interesuje nowe mieszkanie w Skierniewicach, powinna otrzymać wypis z ewidencji gruntów dla działek, na których zbudowane jest osiedle. Najlepiej, aby dokument ten miał dołączony wyrys. W trakcie pertraktacji z firmą, która realizuje inwestycje deweloperskie, potencjalny nabywca nieruchomości musi ustalić, czy udział w drodze jest wliczony do kosztów zakupu mieszkania, czy też transakcja ta będzie przeprowadzona oddzielnie, już po nabyciu danego lokalu.

Informacje na temat mieszkania od dewelopera – co warto wiedzieć przed podpisaniem umowy?

Rzetelnie i uczciwie realizowane, nowe inwestycje deweloperskie w Skierniewicach, powinny być szczegółowo opisane na stronie internetowej danej firmy. W prospekcie informacyjnym muszą znaleźć się takie informacje jak m.in. kwestie opłat dodatkowych za użytkowanie komórki lokatorskiej, miejsca w hali parkingowej i miejsca postojowego. Przed podpisaniem umowy z deweloperem, dotyczącej zakupu nieruchomości takiej jak nowe mieszkanie w Skierniewicach, należy ustalić, czy nabywając nieruchomości z ogródkiem, kupiec jest wyłącznie dzierżawcą tego terenu zielonego czy też automatycznie staje się jego jedynym właścicielem. Ocena wiarygodności dewelopera, który oferuje nowe mieszkania, tworzące rynek pierwotny w Skierniewicach, jest podstawą. Wszystkie informacje na temat nowych inwestycji warto zdobyć jeszcze przed podpisaniem finalnej umowy z inwestorem i wpłaty wymaganej zaliczki.

kontakt_bg

Postaw na gwarancję

Decyzja o kupnie inwestycji od danego dewelopera nie powinna być podejmowana pochopnie i w pośpiechu. Zanim zdecydujemy się na daną nieruchomość, warto przeanalizować opinie o danym podwykonawcy i dowiedzieć się, na jakie aspekty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę dokonując wyboru.

Kontakt