Nowe mieszkania Jaworzno

Typ nieruchomości
Lokalizacja
Ilość pokoi
Powierzchnia (m2)
Na skałce

od 6 022 za m²

Na skałce

Termin oddania:

2 kw. 2023

Liczba mieszkań:

132

Liczba pokoi:

2 - 4

Powierzchnia:

36.88 - 131.48 m²

OFERTY ARCHIWALNE

Apartamenty Bursztynowa
Oferta archiwalna

Apartamenty Bursztynowa

Termin oddania:

4 kw. 2021

Liczba mieszkań:

64

Liczba pokoi:

2 - 4

Powierzchnia:

43.57 - 84.87 m²

Solskiego 1

od 4 790 za m²

Oferta archiwalna

Solskiego 1

Termin oddania:

gotowe

Liczba mieszkań:

24

Liczba pokoi:

1 - 3

Powierzchnia:

26 - 72 m²

Nowe mieszkania w Jaworznie – Rynek pierwotny

Atrakcyjne mieszkania od dewelopera w Jaworznie cieszą się popularnością, jak wszystkie nowe inwestycje w tym sektorze rynku. Dużym zabezpieczeniem dla klienta jest obowiązująca ustawa deweloperska, nakładająca konieczność wygenerowania prywatnych rachunków powierniczych. Wszystko po to, by uniknąć przepadku środków przy poważnych kłopotach finansowych inwestora. Klient może szybko uzyskać zwrot, bez konieczności oczekiwania na wynik postępowania upadłościowego przed sądem. I rzecz jasna, późniejszych decyzji syndyka.

Rynek pierwotny w Jaworznie ma swoją specyfikę, podobnie jak konkretne inwestycje deweloperskie. By uniknąć niepotrzebnych nerwów warto zatem zweryfikować liczne treści w Internecie. Choć należy podchodzić do nich z pewną rezerwą, są one wstępnym wskazaniem dla zasadności danej współpracy. Takim sprawdzeniem może być również wgląd do niektórych danych w Krajowym Rejestrze Sądowym. Chcąc kupić nowe mieszkanie w Jaworznie lepiej sprawdzić ogólną kondycję finansową inwestora. Sporym zabezpieczeniem będzie też przynależność do organizacji branżowych. W tym przypadku może to być Polski Związek Firm Deweloperskich zrzeszający dużą część firm. Taki organ nadzorczy pełni również funkcję kontrolną, polegającą na systematycznym monitoringu zaangażowania przedsiębiorstw. Gdy przestają one spełniać standardy wiarygodności mogą być nawet wykluczone z tego stowarzyszenia. Mieszkania na sprzedaż w Jaworznie są zatem konkurencyjne dla propozycji z rynku wtórnego. Tym bardziej, że znikają pewne ryzyka, a klient zyskuje gwarancję jakości wykonania. Liczba nieuczciwych deweloperów z roku na rok systematycznie spada, a takie firmy są wręcz wypychane z rynku.

Zakres potrzeb klientów dewelopera w Jaworznie

Niezależnie od charakterystyki ewentualnego nabywcy, zakup mieszkania w Jaworznie to dla niego naprawdę duży wydatek. Stąd ma on konkretne oczekiwania w zakresie: komfortu, bezpieczeństwa i funkcjonalności samego lokalu, jak też najbliższego otoczenia. W obszarze, jakim jest rynek pierwotny trzeba wskazać na:

W ostatnim z przedstawionych obszarów zdarza się, że szczególnie w większych miastach ciężko uniknąć gęstej zabudowy. Wynika to z ograniczenia przestrzennego oraz specyfiki terenów pod inwestycje deweloperskie w Jaworznie. Jednak w zamian można zaproponować klientowi dodatkowe wygłuszenie poprzez właściwą stolarkę okienną czy instalację systemu rolet zewnętrznych. Część takich rozwiązań, zwłaszcza na niższych kondygnacjach stanowi także ochronę przed intruzem albo złodziejem. Mieszkania deweloperskie w Jaworznie mogą być oczywiście wykończone pod klucz. Pomimo kolejnego wydatku jest to spora oszczędność czasu, ponieważ wystarczy rozlokowanie mebli i niektórych sprzętów. Nie trzeba martwić się o: drzwi wewnętrzne, posadzki, podłogi, przyłącza, instalacje elektryczne czy wodno-kanalizacyjne. Takie, nowe inwestycje w Jaworznie muszą spełniać wysokie standardy, by znalazły zainteresowanych odbiorców. Będą oni też wymagać właściwego zagospodarowania terenu przylegającego do osiedla. Nowe mieszkanie to także: plac zabaw, alejki, ścieżki czy wewnętrzne komórki lokatorskie.

Po czym poznać wiarygodnego dewelopera?

Zasadność nawiązania bezpośredniej współpracy z danym podmiotem jest wynikiem jego, wcześniejszego sprawdzenia. Wszystko po to, by nowe mieszkania w Jaworznie były użytkowane w poczuciu pełnego komfortu i bezpieczeństwa ekonomicznego. Można zatem wskazać na pewne cechy, którymi powinno odznaczać się wiarygodne przedsiębiorstwo. Zainteresowanie, jakie wywołują nowe mieszkania wymaga ze strony inwestora:

Ostatni z aspektów nie musi być priorytetem, ponieważ każdy podmiot w pewnym momencie startuje z określoną aktywnością. Decydując się na mieszkania od dewelopera, warto sprawdzić: kondycję finansową, formę prawną i strukturę właścicielską. Gdy członkowie zarządu spółki z sukcesami angażowali się w inne aktywności, wzrasta prawdopodobieństwo, że sprawdzą się również w tej branży. Ostateczną decyzję należy więc podejmować z pewną ostrożnością, choć bez zbędnej bojaźni. Ustawodawca już w 2012 roku przewidział odpowiedź na pewne ryzyka, a w kolejnych latach te przepisy były jeszcze nowelizowane. Mieszkania deweloperskie zyskują własne rachunki powiernicze, co ma znaczenie przy planowanych inwestycjach. Gdy realizacja danego etapu osiedla przypada na kolejne lata, podstawą są środki przyszłych mieszkańców. Będą one gwarantowane na wypadek nieprzewidzianych okoliczności związanych z sytuacją finansową dewelopera. To pewność ochrony dla zgromadzonego kapitału i większy spokój lokatorów.

kontakt_bg

Postaw na gwarancję

Decyzja o kupnie inwestycji od danego dewelopera nie powinna być podejmowana pochopnie i w pośpiechu. Zanim zdecydujemy się na daną nieruchomość, warto przeanalizować opinie o danym podwykonawcy i dowiedzieć się, na jakie aspekty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę dokonując wyboru.

Kontakt