Nowe mieszkania Grudziądz

Typ nieruchomości
Lokalizacja
Ilość pokoi
Powierzchnia (m2)
Osiedle Staromiejskie

od 4 900 za m²

Osiedle Staromiejskie

Grudziądz, Rapackiego 41-47
Termin oddania:

Gotowe

Liczba mieszkań:

202

Liczba pokoi:

2 - 3

Powierzchnia:

37.32 - 70.21 m²

Sosnkowskiego 19

od 5 770 za m²

Sosnkowskiego 19

Grudziądz, Sosnkowskiego
Termin oddania:

Gotowe

Liczba mieszkań:

60

Liczba pokoi:

2 - 3

Powierzchnia:

41 - 69 m²

Apartamenty Panorama Rządz

Apartamenty Panorama Rządz

Grudziądz, Konstytucji 3 Maja
Termin oddania:

III Kwartał 2023

Liczba mieszkań:

154

Liczba pokoi:

2 - 4

Powierzchnia:

39 - 77 m²

Zielona Strefa

od 5 800 za m²

Zielona Strefa

Grudziądz, Konarskiego
Termin oddania:

III Kwartał 2023

Liczba mieszkań:

73

Liczba pokoi:

1 - 3

Powierzchnia:

30 - 52 m²

Osiedle Przy Basenie

od 5 250 za m²

Osiedle Przy Basenie

Grudziądz, Zbigniewa Kruszelnickiego
Termin oddania:

Gotowe

Liczba mieszkań:

80

Liczba pokoi:

1 - 4

Powierzchnia:

27 - 75 m²

Apartamenty Wisła

od 9 605 za m²

Apartamenty Wisła

Grudziądz, Portowa
Termin oddania:

Gotowe

Liczba mieszkań:

36

Liczba pokoi:

2 - 4

Powierzchnia:

40 - 109 m²

Osiedle Słoneczne

od 5 200 za m²

Osiedle Słoneczne

Grudziądz, Droga Łąkowa
Termin oddania:

Gotowe

Liczba mieszkań:

59

Liczba pokoi:

2 - 3

Powierzchnia:

36 - 58 m²

Osiedle Dębowe Wzgórze

od 4 844 za m²

Osiedle Dębowe Wzgórze

Grudziądz, Runa Leśnego
Termin oddania:

Gotowe

Liczba mieszkań:

66

Liczba pokoi:

3 - 3

Powierzchnia:

56 - 70 m²

Nowe mieszkania w Grudziądzu – Rynek pierwotny

Zabytkowe, piękne i stare miasto Grudziądz od kilku dobrych lat przeżywa swój ponowny, dynamiczny rozwój. Wyjątkowe położenie na prawym brzegu największej w kraju rzeki oraz niedaleka odległość do dużych ośrodków gospodarczych tj. Bydgoszcz czy Toruń miały swój wpływ na rozwój usług mieszkaniowych w mieście – w ostatnich latach rynek pierwotny w Grudziądzu zaspokoił potrzeby mieszkaniowe kilkuset rodzin.

Inwestycje deweloperskiej w Grudziądzu – jak wybrać najlepsze mieszkanie?

Choć zaplecze mieszkaniowe w Grudziądzu jest dość spore, to wymagający, młody klient powinien szukać wygodnych i niedrogich mieszkań na rynku pierwotnym. Za wyborem nowego mieszkania do dewelopera przemawia wiele argumentów. Przede wszystkim mieszkania od dewelopera w Grudziądzu cechuje:

  • wysoki standard wykończenia
  • odpowiednia powierzchnia
  • funkcjonalne rozmieszczenie pomieszczeń
  • wygodna lokalizacja.

Inaczej niż na rynku wtórnym, mieszkania deweloperskie w Grudziądzu to często nowoczesne apartamenty, pięknie urządzone i wyposażone. Rynek pierwotny w Polsce dziś rozwinął się do standardów europejskim, z którym w żaden sposób nie mogą konkurować mieszkania w starych, ciemnych i ciasnych blokowiskach.

Dlatego, jeśli Twoim priorytetem jest odszukanie mieszkania wybudowanego i urządzonego na wzór obowiązujących trendów, liczy się dla Ciebie przestronność, dostęp do światła i świeżego powietrza, warto szukać własnego M wśród ofert deweloperskich.

Nowe mieszkanie w Grudziądzu, a mieszkanie na rynku wtórnym

Nabywając nowe mieszkanie, kupujący ma szansę zyskać wygodne lokum w cenie przybliżonej do cen funkcjonujących na rynku wtórnym. Jednak w kosztach zakupu może liczyć na dodatkowe wygody, których nie będzie w stanie otrzymać od mieszkania z tzw. drugich rąk.

Inwestycje deweloperskie w Grudziądzu zakładają doposażenie mieszkań w przestronne balkony, tarasy, piwnice oraz co jest niezwykle istotne w prywatne miejsca parkingowe. Wybierając natomiast mieszkania na sprzedaż w zabudowie szeregowej lub domek jednorodzinny w zabudowie sąsiedzkiej nabywca zyskuje dostęp do własnego kawałka podwórka. Dostęp do własnej przestrzeni liczy się najbardziej, kiedy w rodzinie są dzieci lub zwierzęta. Własną strefę relaksu pragną mieć również osoby zapracowane i seniorzy.

Rynek wtórny oferuje jednak zazwyczaj mieszkania w podobnym standardzie, do remontu, z ciasnymi klatkami schodowymi, bez tarasów, lub z malutkimi balonami, bez windy.

Ile kosztuje nowe mieszkanie?

Koszt nabycia nowego mieszkania może być przybliżony do kosztów zakupu mieszkania na rynku wtórnym. Powyższe wynika przede wszystkim z faktu, że ceny w danym mieście często nie różnią się znacznie od siebie bez względu na wiek, standard, czy powierzchnię nieruchomości. Osoby prywatne niechętnie też schodzą z ustalonej ceny. Wolą poczekać na klienta wiele miesięcy niż szybko sprzedać mieszkanie po niższej cenie.

Natomiast rynek pierwotny rządzi się własnymi prawami. Nowe mieszkania mogą znacznie różnić się od siebie ceną, która w głównej mierze zależy od lokalizacji obiektu – nowe mieszkania na osiedlach dopiero powstałych będą znacznie tańsze od mieszkań bliżej centrum lub na zamieszkałym już osiedlu. Czynnikiem wpływającym na wartość mieszkania w Grudziądzu może być również jego dodatkowe wyposażenie. Mieszkanie z prywatnym parkingiem, na strzeżonym osiedlu, bez dostępu dla nieproszonych osób będzie kosztowało więcej od mieszkania bez żadnych wygód.

Inwestycje deweloperskie w Grudziądzu – na czym można zaoszczędzić?

Szukając nowego mieszkania, kupujący ma szansę zaoszczędzić pewną kwotę. Po pierwsze dlatego, że duże firmy deweloperskiej, którym zależy na szybkiej sprzedaży odebranych już mieszkań, oferują rabaty i ceny promocyjne. Zainteresowany zakupem mieszkania od dewelopera w niższej cenie powinien sprawdzać dostępne w internecie oferty. Jeśli nie ma ścisłych wymagań co do położenia inwestycji, powierzchni mieszkania lub jego wyposażenia ma duże szanse na znaczną ulgę – nawet kilkaset złotych na jednym metrze kwadratowym.

Warto zwrócić uwagę, że kupując nowe mieszkania w Grudziądzu, nabywca ma prawo skorzystać z ulgi podatkowej. Powyższe pozwala zaoszczędzić na podatku od czynności cywilnoprawnych wynoszącym 2% wartości nabytej nieruchomości.

Z ulgi mieszkaniowej mogą skorzystać nie tylko pierwsi właściciele mieszkania, ale również rodziny, które zmieniają stare mieszkanie na nowe, większe lokum. Ulga mieszkaniowa pozwala nie płacić podatku od sprzedanej nieruchomości, pod warunkiem, że uzyskane ze sprzedaży środki zostaną przeznaczone na zakup nowego mieszkania. Na rozliczenie otrzymanej kwoty nabywca ma trzy lata.

Mieszkania deweloperskie – czy taka inwestycja jest bezpieczna?

Część kupujących zastanawia się, czy może zaufać deweloperowi. Wydaje się, że w czasach tak dynamicznego rozwoju rynku pierwotnego nie pozostaje nic innego, niż wierzyć w rzetelność i uczciwość firm deweloperskich. Nowe inwestycje chronione są obowiązującą od 2012 roku ustawą deweloperską, która pozwala nabywcy w sposób bardzo rzetelny prześwietlić sytuację prawno-finansową firmy deweloperskiej. Obawa przed nieuczciwym deweloperem powinna więc zostać rozwiana po sprawdzenie historii działalności wybranej firmy.

kontakt_bg

Postaw na gwarancję

Decyzja o kupnie inwestycji od danego dewelopera nie powinna być podejmowana pochopnie i w pośpiechu. Zanim zdecydujemy się na daną nieruchomość, warto przeanalizować opinie o danym podwykonawcy i dowiedzieć się, na jakie aspekty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę dokonując wyboru.

Kontakt