Nowe domy Rumia

Typ nieruchomości
Lokalizacja
Ilość pokoi
Powierzchnia (m2)
Wiązowa Eko Park

od 6 813 za m²

Wiązowa Eko Park

Rumia, Wiązowa
Termin oddania:

II Kwartał 2024

Powierzchnia:

59.59 - 62.51 m²

Liczba pokoi:

3

Zobacz inwestycję
Domy na Dobre

od 5 363 za m²

Domy na Dobre

Rumia, Borówkowa
Termin oddania:

III Kwartał 2023

Powierzchnia:

121 m²

Liczba pokoi:

4

Zobacz inwestycję
Topolowa Park

od 5 985 za m²

Topolowa Park

Rumia, Rajska / Topolowa
Termin oddania:

II Kwartał 2023

Powierzchnia:

76.02 m²

Liczba pokoi:

4

Zobacz inwestycję

OFERTY ARCHIWALNE

Dolina Młynów
Oferta archiwalna

Dolina Młynów

Nowe domy Rumia, Młyńska 23A
Termin oddania:

II Kwartał 2020

Liczba mieszkań:

10

Liczba pokoi:

5

Powierzchnia:

175.34 - 255.33 m² m²

Rumia Jachtowa
Oferta archiwalna

Rumia Jachtowa

Nowe domy Rumia, Jachtowa
Termin oddania:

IV Kwartał 2022

Liczba mieszkań:

292

Liczba pokoi:

3 - 4

Powierzchnia:

51.42 - 55.46 m² m²

Rumia – rynek pierwotny i oferty domów deweloperskich

Rumia to urokliwe miasto w województwie pomorskim, w powiecie wejherowskim. Znajdują się tu rozległe zalesione tereny, które sprawiają, że życie w mieście jest naprawdę przyjemne. Jednak to nie jedyne zalety Rumi. Do innych atutów miejscowości zaliczyć można bogatą ofertę edukacyjną, dobrą infrastrukturę komunikacyjną. Jednak największym walorem dla większości osób jest zapewne bliska odległość od morza. To, dlatego rynek pierwotny jest tu stosunkowo bogaty, choć miejscowość nie należy do największych.

Jak zatem wygląda rynek pierwotny w tym mieście? Skupiając się na ofercie domów deweloperskich, warto zauważyć, że ceny nieruchomości są tu bardzo przystępne. Nowe domy jednorodzinne nie odbiegają standardem od innych inwestycji w Polsce, a ich ceny są nieco niższe. Dlatego też na zakup nowego domu w tym mieście decydują się często osoby, które chcą mieszkać blisko Trójmiasta, ale z uwagi na wysokie ceny nie mogą sobie pozwolić na zakup domu w centrum. Co więcej tutejsi deweloperzy starają się, żeby rynek pierwotny był jak najbardziej atrakcyjny dla nabywców. Oczywiście nie jest on tak różnorodny jak w Trójmieście z uwagi na mniejszy popyt, jednak osoby, które lubią klimatyczne, kameralne inwestycje na pewno znajdą tu swój nowy dom.

Kameralne domy deweloperskie w Rumi – przegląd dostępnych ofert

Nowe segmenty i nowe szeregówki w Rumi najczęściej powstają w jej najbardziej zacisznych miejscach, tak by mieszkańcy mogli cieszyć się spokojem i ciszą. Oczywiście większość inwestorów stara się, by lokalizacja domów była także dogodna, a dostęp do centrum miasta szybki i komfortowy. Niemal każde osiedle domów jednorodzinnych w Rumii jest bardzo kameralne i zaciszne. Nowe domy szeregowe budowane są najczęściej w nowoczesnym stylu, takim jak w pozostałych częściach polski.

Dominują proste, nieskomplikowane bryły, minimalizm, neutralna kolorystyka i duże przeszklenia. Nowe domy na sprzedaż mają być nie tylko estetyczne, ale też bardzo funkcjonalne. Dzięki zastosowaniu najnowszych rozwiązań architektonicznych pomieszczenia są planowane tak, by były jak najbardziej użyteczne, a jednocześnie, by można je było efektownie wyposażyć. Niemal każdy deweloper stara się także zapewnić dobry dojazd do nowych posesji, najczęściej drogą asfaltową.

Jeśli chodzi, o jakość budownictwa i wykorzystywane materiały, to wygląda to tak, jak w innych częściach Polski. Czasem deweloperzy próbują wprowadzać w nowe inwestycje także rozwiązania ekologiczne, co może być ciekawą propozycja dla osób, które troszczą się o stan środowiska naturalnego.

Rumia – domy z rynku pierwotnego czy wtórnego?

Obecnie ceny domów z drugiej ręki w Rumii kształtują się na dość wysokim poziomie. Dlatego też większość osób zainteresowanych mieszkaniem w domu jednorodzinnym decyduje się obecnie na zakup nieruchomości na rynku pierwotnym.

Wiele jednak zależy od oferty, czasem można spotkać ciekawe propozycje także na rynku wtórnym, jednak jest to raczej rzadkością. Najczęściej domy z drugiej ręki wymagają gruntownych remontów, poza tym część z nich to stare budownictwo, więc ich estetyka także pozostawia wiele do życzenia.

kontakt_bg

Postaw na gwarancję

Decyzja o kupnie inwestycji od danego dewelopera nie powinna być podejmowana pochopnie i w pośpiechu. Zanim zdecydujemy się na daną nieruchomość, warto przeanalizować opinie o danym podwykonawcy i dowiedzieć się, na jakie aspekty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę dokonując wyboru.

Kontakt