Nowe mieszkania Kutno

Typ nieruchomości
Lokalizacja
Ilość pokoi
Powierzchnia (m2)
Zielone Zacisze

Zielone Zacisze

Termin oddania:

1 kw. 2023

Liczba mieszkań:

1200

Liczba pokoi:

2 - 3

Powierzchnia:

38 - 75 m²

Różany Wilanów

od 5 486 za m²

Różany Wilanów

Termin oddania:

4 kw. 2022

Liczba mieszkań:

180

Liczba pokoi:

1 - 4

Powierzchnia:

38 - 80 m²

OFERTY ARCHIWALNE

Osiedle Lawenda

od 5 550 za m²

Oferta archiwalna

Osiedle Lawenda

Termin oddania:

4 kwartał 2021

Liczba mieszkań:

62

Liczba pokoi:

2 - 3

Powierzchnia:

29.27 - 59.35 m²

Nowe mieszkania w Kutnie – Rynek pierwotny

Kutno to piękne miasto, położone w centralnej Polsce, w województwie łódzkim, nad rzeką Ochnią. Aglomeracja ta jest zamieszkiwana przez około 44 tys. mieszkańców. Kutno jest ośrodkiem przemysłowym. Znajdują się tam bardzo nowoczesne zakłady maszynowe i wytwórcze. To aglomeracja, która jest obecnie siedzibą podstrefy Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W centrum miasta dominuje zabytkowa zabudowa, a na jego obrzeżach pojawiają się z kolei nowe inwestycje, skierowane do osób, które poszukują mieszkań z rynku pierwotnego. Prężnie działające w Kutnie firmy deweloperskie, oferują nowe mieszkania w różnym przedziale cenowym. Osoba, która poszukuje mieszkania w Kutnie, może zapoznać się z przedstawionymi na stronach internetowych prospektami informacyjnymi od renomowanych deweloperów. Aby wybrać najbardziej atrakcyjne i sprawdzone inwestycje, stanowiące rynek pierwotny, należy jednak przestrzegać kilku podstawowych zasad.

Jak wybrać dobre mieszkania na sprzedaż w Kutnie?

Przed wyborem mieszkania na sprzedaż w Kutnie, warto zasięgnąć informacji od osób, które skorzystały już z oferty danej firmy deweloperskiej, oferującej tego typu usługi. Bardzo pomocnymi okazują się portale miejskie i fora osiedlowe. Użytkownicy, posiadający nowe mieszkanie w Kutnie i korzystający z tej formy komunikacji, zamieszczają na nich wpisy, dotyczące uczciwości i wiarygodności danego dewelopera, dostarczającego nowych mieszkań na rynek pierwotny w Kutnie. Osoba, która pragnie sprawdzić, czy nowe inwestycje w Kutnie są godne zainteresowania, powinna ustalić, od kiedy dana firma deweloperska działa na rynku budowlanym, a także, jakie są o niej opinie. Ceniona firma, który realizuje inwestycje deweloperskie, nie zataja przed potencjalnymi nabywcami żadnych danych, dotyczących poprzednio wykonanych prac budowlanych, jak i zakończonych już projektów osiedli mieszkaniowych. Przed podpisaniem umowy z inwestorem, należy również ustalić, jak wyglądać będzie teren przynależący do budynku oraz całe osiedle, na którym znajduje się wybrane nowe mieszkanie. Chodzi tutaj głównie o udogodnienia w postaci podjazdów dla wózków, niskich krawężników chodnikowych. Jest to szczególnie ważne dla rodzin z małymi dziećmi i ludzi, mających pod opieką osoby niepełnosprawne.

Czym kierować się przy ocenie nowych inwestycji deweloperskich w Kutnie?

Decyzja w kwestii mieszkania z rynku pierwotnego w Kutnie powinna opierać się na wyborze firmy deweloperskiej z odpowiednim kapitałem. Tym, co musi zaniepokoić przed podpisaniem umowy z danym inwestorem, jest brak założonego przez niego zamkniętego rachunku powierniczego. Nowe inwestycje deweloperskie w Kutnie, które wiążą się z obowiązkiem wpłaty określonej sumy na rachunek otwarty inwestora, dowodzą tego, że finansuje on kolejne etapy budowy osiedla ze środków pozyskanych od potencjalnych nabywców nieruchomości. Jest to dość ryzykowne, ponieważ pieniądze mogą zostać zdefraudowane, a planowana inwestycja przerwana. Wówczas to klienci tracą nie tylko prawa do lokalów, ale i zainwestowane w ich budowę środki finansowe. Aby uniknąć tej sytuacji, należy dokładnie zweryfikować dane firmy deweloperskiej oraz współpracujących z nią podwykonawców.

Co powinno zaniepokoić potencjalnego nabywcę w trakcie oceny mieszkania od dewelopera w Kutnie?

W trakcie podejmowania decyzji o zakupie nowego mieszkania od dewelopera w Kutnie należy przeanalizować dokładnie cały prospekt informacyjny. Jeśli na osiedlu nie powstały jeszcze żadne budynki, to warto udać się w to miejsce i ocenić położenie osiedla oraz jego skomunikowanie z centrum miasta. Należy pamiętać, że najmniejszym zainteresowaniem cieszą się nowe mieszkania Kutnie, które są usytuowane na osiedlach z utrudnionym dojazdem i słabą komunikacją miejską. Oprócz tego przed dokonaniem zakupu nieruchomości u dewelopera warto ustalić, czy nabywca nieruchomości jest dodatkowo zobowiązany do zakupu udziału w drodze, czy też jest to wliczone w cenę nieruchomości. Osoba zainteresowana kupnem nowego mieszkania musi również uzyskać wypis z ewidencji gruntów dla działek, na których budowane jest osiedle. Do dokumentu tego można otrzymać także dokładny wyrys.

Jak szybko i skutecznie zweryfikować, czy nowe inwestycje są godne zainteresowania?

Dostępne w ofercie inwestora mieszkania deweloperskie w Kutnie, powinny powstawać na osiedlach, których teren nie jest przeznaczony pod zalesienie. Ustalenie tego jest bardzo ważne z uwagi na to, że wielu inwestorów celowo łamie przepisy i rozpoczyna nowe mieszkania deweloperskie w miejscach, które nie są odpowiednie pod budowę osiedli mieszkaniowych. Bardzo istotne jest również dokładne zweryfikowanie, czy w umowie przewidziane są zapisem terminowo wykonywane poprawki. Warto dowiedzieć się, czy inwestor przewiduje możliwość adaptacji mieszkań już na etapie ich powstawania, według indywidualnych oczekiwań potencjalnych nabywców. Analizując prospekt deweloperski, należy zażądać dokładnego przedstawienia planu zagospodarowania osiedla, jak również spisu materiałów, użytych do budowy i wykończenia mieszkań. Trzeba ustalić także, czy w pomieszczeniach będą montowane wszystkie instalacje, a także, jaki rodzaj ogrzewania będą posiadały mieszkania na sprzedaż. Dokładna ocena wszystkich powyższych aspektów jest niezmiernie istotna, ponieważ wpływa ona na jakość i cenę mieszkania od dewelopera w Kutnie.

kontakt_bg

Postaw na gwarancję

Decyzja o kupnie inwestycji od danego dewelopera nie powinna być podejmowana pochopnie i w pośpiechu. Zanim zdecydujemy się na daną nieruchomość, warto przeanalizować opinie o danym podwykonawcy i dowiedzieć się, na jakie aspekty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę dokonując wyboru.

Kontakt