Nowe mieszkania Bochnia

Typ nieruchomości
Lokalizacja
Ilość pokoi
Powierzchnia (m2)
Osiedle Zielone

od 5 275 za m²

Osiedle Zielone

Bochnia, Wygoda
Termin oddania:

Gotowe

Liczba mieszkań:

150

Liczba pokoi:

2 - 3

Powierzchnia:

39 - 58 m²

Osiedle Panorama

od 7 200 za m²

Osiedle Panorama

Bochnia, Brzeźnicka
Termin oddania:

Gotowe

Liczba mieszkań:

326

Liczba pokoi:

1 - 3

Powierzchnia:

26 - 102 m²

Osiedle 4 Kąty

od 6 452 za m²

Osiedle 4 Kąty

Bochnia, Na Kąty
Termin oddania:

Gotowe

Liczba mieszkań:

18

Liczba pokoi:

3 - 4

Powierzchnia:

55 - 75 m²

Osiedle Zielone Wzgórze

od 6 568 za m²

Osiedle Zielone Wzgórze

Bochnia, Generała Turkowskiego
Termin oddania:

Gotowe

Liczba mieszkań:

120

Liczba pokoi:

2 - 4

Powierzchnia:

31 - 69 m²

Apartamenty Podedworze

od 6 982 za m²

Apartamenty Podedworze

Bochnia, ul. Podedworze
Termin oddania:

Gotowe

Liczba mieszkań:

72

Liczba pokoi:

2 - 5

Powierzchnia:

30 - 95 m²

OFERTY ARCHIWALNE

Krzyżaki

od 5 633 za m²

Oferta archiwalna

Krzyżaki

Bochnia, Tadeusza Lecha
Termin oddania:

I Kwartał 2024

Liczba mieszkań:

4

Liczba pokoi:

4

Powierzchnia:

77 - 83 m² m²

Wśród prężnie rozwijających się miast na terenie Polski, znajduje się Bochnia. To miejscowość położona w województwie małopolskim, w dość niedalekiej odległości od Krakowa. Miasto przyciąga uwagę turystów, ale też ludzi, którzy decydują się zamieszkać tu na stałe. Pytanie tylko, czy jest gdzie? Czy są tu mieszkania w stanie deweloperskim? Jest ich tu wciąż coraz więcej.

Rynek nieruchomości w Bochni

Trzeba przyznać, że rynek nieruchomości w Bochni ma się bardzo dobrze. W mieście działa wielu deweloperów. Cały czas kupują nowe grunt i planują na nich kolejne inwestycje. Powstają tu kameralne osiedla, które przykuwają uwagę nie tylko okolicznych mieszkańców, ale również osób mieszkających z dala od Bochni, ale zainteresowanych nabyciem mieszkania w tym mieście. Nowe mieszkania w Bochni powstają w zaskakująco szybkim tempie. A to z kolei daje możliwość szybkiego znalezienia dla siebie wymarzonego M.

Jak w każdym mieście, również w Bochni, mieszkania sprzedają się lepiej i gorzej. Bywają różne czasy, ale chociażby ze względu na niedużą odległość tej miejscowości od Krakowa, zainteresowanie mieszkaniami jest cały czas. Dlatego deweloperzy nie przestają budować, nawet jeśli sprzedaż obecnie jest nieco mniejsza, bo wiedzą, że to tylko sytuacja chwilowa.

Nowe mieszkania – Bochnia

Mieszkania w Bochni są przede wszystkim nowoczesne. Deweloperzy dostosowują się do współczesnych standardów, oczekiwań kupujących i do konkurencji, która nie śpi, a wręcz przeciwnie, cały czas oferuje coraz atrakcyjniejsze nieruchomości.

Nowoczesne budownictwo charakteryzuje się trwałością i funkcjonalnością. Deweloperzy budują tak, aby mieszkańcom było maksymalnie wygodnie i bezpiecznie, bo to najważniejsze. Dlatego budynki powstają z użyciem najlepszych materiałów, odpornych na zniszczenie i w pełni nadające się do budowy w aktualnie panujących warunkach.

Oferowane mieszkania znajdują się przeważnie w niedużych budynkach. Są to często 5-kondygnacyjne naziemne budynki z parterem i parkingiem podziemnym. Do mieszkań przynależą taras i balkon. Do niektórych mieszkań, tych parterowych, należy ogródek. Kupujący poza mieszkaniem mogą wykupić komórkę lokatorską. Deweloperzy oferują przede wszystkim mieszkania 1, 2, 3-pokojowe, bo właśnie te cieszą się największym zainteresowaniem. By dowiedzieć się więcej, wystarczy prześledzić ogłoszenia zamieszczone na stronie. Dobry portal poświęcony tematyce nieruchomości z możliwością zamieszczania ogłoszeń to świetny sposób na znalezienie własnego M bez konieczności wychodzenia z domu.

Mieszkanie Bochnia – ceny

Wysoki standard to wydaje się też wysoka cena. Jak jest w przypadku mieszkań w Bochni? Ile trzeba za nie zapłacić. Przeciętna wartość mieszkania w tym mieście wynosi 371 700 zł. Bo metr kwadratowy kosztuje 6 765 zł. Ceny mieszkań nie są tak wysokie jak na przykład w Krakowie, który znajduje się dość blisko od Bochni. Może więc być alternatywą dla tego dużego miasta, jeśli ktoś w nim uczy się lub pracuje.

Ceny z biegiem miesięcy mogą się zmieniać. Dlatego warto sprawdzać je na bieżąco. Tak naprawdę wystarczy wpisać do wyszukiwarki internetowej hasło nowe mieszkania Bochnia cena, aby dowiedzieć się, ile trzeba zapłacić za metr kwadratowy mieszkania w danym momencie. Czasem warto po prostu prześledzić aktualne oferty z rynku pierwotnego, by wszystko stało się jasne.

Dla kogo mieszkanie w stanie deweloperskim w Bochni?

Obecnie ceny mieszkań używanych są mocno zbliżone do cen nowych nieruchomości. Dlatego zdecydowanie bardziej opłaca się kupować mieszkania na rynku pierwotnym. Pytanie tylko, kto powinien się nimi zainteresować?

Bochnia to miasto, w którym są żłobki, przedszkola i szkoły, restauracje, firmy usługowe, sklepy, punkty opieki medycznej itd. W związku z tym może być idealnym miejscem do zamieszkania na stałe dla osób w wieku szkolnym, a także pracujących w Bochni czy w Krakowie. To spokojniejsze miasto niż Kraków, więc nadaje się również dla osób starszych. Będą tu miały w zasięgu ręki wszystko, czego potrzeba im do życia. A jeśli czegoś zabraknie, jest Kraków.

Bochnia jest dla ludzi rozrywkowych, towarzyskich, spokojnych, potrzebujących wyciszenia i kontaktu z naturą. Dla osób żadnych przygód, nastwionych na rozwój osobisty i chcących robić wielką karierę. To też idealne miejsce na ziemi dla tych, którzy już swoje w życiu osiągnęli i teraz chcą spokojnie żyć i tym życiem się cieszyć. Każdy z nich musi po prostu wybrać dla siebie odpowiednią lokalizację i oczekiwany standard samego mieszkania. Mieszkania w stanie deweloperskim w Bochni są zlokalizowane w centrum i na obrzeżach. Blisko natury i w towarzystwie przystanków, sklepów i wielu firm.

Bochnia już liczy wielu mieszkańców. Z racji napływu nowych mieszkań, zamieszkać w niej mogą kolejne osoby. I jest ogromna szansa na to, że każdy z nich znajdzie dla siebie wymarzone mieszkanie, które tak jak położenie miejscowości, tak i ono, będzie sprzyjało wygodnemu życiu.

Dlaczego warto mieszkać w Bochni?

Powodów, dla których warto wybrać Bochnię na stałe miejsce zamieszkania, jest wiele. Niektóre z nich zostały już wymienione powyżej. Jedną z zalet jest samo położenie miejscowości. Bochnia znajduje się blisko Krakowa, bo to jakieś 50 km, a więc niecała godzina jazdy autem, biorąc pod uwagę trasę do samego centrum. Jeśli ktoś uwielbia Kraków, ale nie chce mieszkać w tak dużym mieście, to świetną alternatywą będzie właśnie osiedlenie się w Bochni.

Druga sprawa to cena. Jak widać, jest niższa niż w Krakowie. Dlatego jeśli ktoś od dawna pracuje w Krakowie i obecnie na przykład wynajmuje tam mieszkanie, to powinien zastanowić się nad kupnem mieszkania w Bochni, bo pod kątem finansowym na pewno wyjdzie na tym bardzo korzystnie.

W Bochni też jest bardzo dużo atrakcyjnych mieszkań. Ofert z miesiąca na miesiąc przybywa. Przykują uwagę nowoczesnym designem budynków i wysokim poziomem samych mieszkań. Przemyślane osiedla z placami zabaw, miejscami parkingowymi i elementami małej architektury zachęcają do zamieszkania głównie rodziny z dziećmi, które szukają dla siebie już stałego miejsca zamieszkania.

Warto mieszkać w Bochni, bo tu jest wszystko, czego potrzeba do życia. Plus nie brakuje atrakcji. W samej Bochni jest co robić, co zwiedzać. Chcąc miło spędzić czas, wystarczy wybrać się do Krakowa, a już tam tym bardziej atrakcji jest co niemiara. Do tego jeszcze po drodze Wieliczka. Stąd blisko jest również w góry, więc raz na jakiś czas można zaplanować sobie wypad w te rejony niezwykle malowniczej Polski.

Ze względu na ukształtowanie terenu, warto kupić mieszkanie w Bochni, chociażby pod wynajem. Chodzi tu przede wszystkim o turystów, którzy chętnie zatrzymują się w takich miejscach nawet na długie tygodnie. Wówczas mają bliski i do przepięknego Krakowa, i w góry. Decydując się na ten krok, trzeba tylko wybrać mieszkanie odpowiedniej wielkości. W tym celu chyba najbardziej sprawdzą się mieszkania 1 i 2-pokojowe. Większe już nie są tak praktyczne. No i te będą też tańsze. Inwestycja jednak na pewno bardzo szybko się zwróci.

kontakt_bg

Postaw na gwarancję

Decyzja o kupnie inwestycji od danego dewelopera nie powinna być podejmowana pochopnie i w pośpiechu. Zanim zdecydujemy się na daną nieruchomość, warto przeanalizować opinie o danym podwykonawcy i dowiedzieć się, na jakie aspekty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę dokonując wyboru.

Kontakt