Nowe mieszkania Żary

Typ nieruchomości
Lokalizacja
Ilość pokoi
Powierzchnia (m2)
Wełna. Dom w sercu Żar

od 4 900 za m²

Wełna. Dom w sercu Żar

Termin oddania:

1 kwartał 2022 roku

Liczba mieszkań:

71

Liczba pokoi:

1 - 3

Powierzchnia:

25.5 - 70 m²

Nowe mieszkania w Żarach – Rynek pierwotny

Żary są miastem zlokalizowanym w zachodniej Polsce, w województwie lubuskim. To aglomeracja położona nad południowym skrajem Wału Trzebnickiego. Żary to miasto, które od wielu lat prężnie rozwija się pod względem przemysłowym. Powstało tu wiele nowych zakładów i firm, również z kapitałem zagranicznym, głównie z branży drzewnej, elektrycznej, metalurgicznej i budowlanej. Mieszkania deweloperskie w Żarach cieszą się dużym zainteresowaniem z uwagi na to, że budowane osiedla, położone są na terenach podmiejskich, otoczonych pasmem zieleni. Wiele firm deweloperskich rozpoczęło w tym mieście nowe inwestycje, które są w szczególności skierowane do osób młodych, poszukujących swojego pierwszego w życiu mieszkania. Osoby, które analizują rynek pierwotny w Żarach, powinny dokładnie zweryfikować każdą publikowaną w sieci ofertę. W tej aglomeracji nie brakuje bowiem inwestorów, którzy nie do końca wywiązują się ze swoich obietnic.

Jak ocenić nowe inwestycje w Żarach?

Osoby zainteresowane kupnem mieszkania w Żarach powinny w szczególności zwracać uwagę na sposób finansowania budowy osiedla mieszkaniowego. Warto zaufać tylko tym deweloperom, którzy założyli w banku rachunek zamknięty typu powierniczego. Jest to gwarancja tego, że wpłacone na konto firmy deweloperskiej środki, nie posłużą do dalszego finansowania budowy nowych budynków. Nowe mieszkania w Żarach, będące przedmiotem zainteresowania młodych ludzi, powinny być dokładnie ocenione według prospektu informacyjnego, dostępnego na stronie dewelopera. Uczciwość inwestycji, jakie składają się na rynek pierwotny, można ocenić, zasięgając opinii osób, które już skorzystały z oferty danego dewelopera. Osoby dzielące się swoją wiedzą na ten temat na forach internetowych i grupach FB, mogą wykazać, że nowe mieszkania mają wady konstrukcyjne, zostały wykończone w gorszej jakości materiałach niż obiecywane, a także mają m.in. nieprawidłowe ułożenie instalacji wodnej. Informacje te powinny natychmiast wzbudzić niepokój potencjalnego nabywcy i odwieść go od zamiaru zakupu nieruchomości.

Atrakcyjne oferty deweloperów w Żarach – jak wybrać nowe mieszkanie?

Dokładna analiza mieszkań, które znajdują się na rynku pierwotnym w Żarach, pozwoli na uniknięcie przykrych sytuacji, związanych z zakupem nieruchomości, jaką jest mieszkanie deweloperskie, z niechlujnym wykończeniem lub też usytuowanej na osiedlu niezagospodarowanym, z małą ilością dróg dojazdowych, brakiem parkingów czy miejsc postojowych. Osoby, które poszukują mieszkania od dewelopera w Żarach, powinny zdawać sobie sprawę z tego, że duże znaczenie ma także terminowość w wykonywaniu poprawek przez dewelopera i możliwość adaptacji mieszkań już na etapie ich budowy, według indywidualnych oczekiwań potencjalnego nabywcy. Należy jasno ustalić, czy mieszkania na sprzedaż w Żarach, można łączyć ze sobą, szczególnie gdy nabywcy zależy na kupnie dużego apartamentu lub studia o bardzo dużym metrażu. Nie bez znaczenia jest także aspekt, dotyczący dróg dojazdowych. Warto dowiedzieć się, czy osoba, chcąca kupić mieszkanie na sprzedaż w Żarach, musi odpłatnie nabyć udziały w drodze i jaka jest opłata notarialna, związana z przeprowadzeniem tej transakcji.

Czym kierować się przy podejmowaniu decyzji o kupnie mieszkania od dewelopera?

Przed podjęciem decyzji zakupowej, dotyczącej mieszkania, które znajduje się na rynku pierwotnym w Żarach, nabywca powinien dowiedzieć się, z jakich dokładnie materiałów powstał budynek oraz z czego wykonano jego pokrywę dachową. Należy zweryfikować, czy inwestycje deweloperskie w Żarach, obejmują wykonanie prawidłowej izolacji ścian, co jest gwarancją niższych opłat, związanych z ogrzewaniem nieruchomości. Osoby, które planują powiększyć swoją rodzinę, powinny ustalić, czy nowe inwestycje w Żarach posiadają dodatkowe miejsca na klatkach schodowych, przeznaczone na przechowywanie wózków dziecięcych. Warto dowiedzieć się, czy osiedle, gdzie znajduje się nowe mieszkanie będzie wyposażone w szerokie klatki, windy cichobieżne oraz podjazdy i inne udogodnienia. Jest to niezbędne, nie tylko dla rodzin z dziećmi, ale i osób starszych oraz niepełnosprawnych.

Dlaczego warto dokładnie analizować inwestycje deweloperskie w Żarach?

Zakup mieszkania z rynku pierwotnego jest sporym wyzwaniem dla każdej osoby, a zwłaszcza tej, która robi to po raz pierwszy w swoim życiu. W trakcie przeglądania ofert deweloperów powinno się dokładnie ustalić, czy do nieruchomości będzie przynależeć komórka lokatorska, miejsce w hali garażowej oraz miejsce parkingowe. Jeśli tak, to z jakimi opłatami miesięcznymi będzie musiał liczyć się potencjalny nabywca. Inwestycje deweloperskie mogą bowiem wiązać się z dodatkowymi kosztami, sprytnie zakamuflowanymi w podpisywanej z nabywcami umowie. To proceder, który pojawia się w nieuczciwych firmach deweloperskich, oferujących podejrzanie tanie, nowe mieszkania w Żarach, często wykończone już pod klucz. Dodatkowe opłaty, które mogą obciążyć, kupującego swoje wymarzone M, obejmują także użytkowanie ogródka, osiedlowej siłowni czy basenu. Analiza rynku pierwotnego w Żarach dowodzi, że pojawiły się na nim bardzo atrakcyjne mieszkania od dewelopera. Przy wyborze danej nieruchomości należy jednak bardzo dokładnie zapoznać się z warunkami jej zakupu.

 

kontakt_bg

Postaw na gwarancję

Decyzja o kupnie inwestycji od danego dewelopera nie powinna być podejmowana pochopnie i w pośpiechu. Zanim zdecydujemy się na daną nieruchomość, warto przeanalizować opinie o danym podwykonawcy i dowiedzieć się, na jakie aspekty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę dokonując wyboru.

Kontakt