Nowe domy Lublin

Typ nieruchomości
Lokalizacja
Ilość pokoi
Powierzchnia (m2)
Wzgórze Zelwerowicza

od 9 229 za m²

Wzgórze Zelwerowicza

Lublin, Zelwerowicza / Poligonowa
Termin oddania:

IV Kwartał 2023

Powierzchnia:

43.91 - 76.99 m²

Liczba pokoi:

2 - 4

Zobacz inwestycję
Osiedle Kosynierów

od 6 874 za m²

Osiedle Kosynierów

Lublin, Kosynierów
Termin oddania:

IV Kwartał 2022

Powierzchnia:

57 - 152 m²

Liczba pokoi:

3 - 5

Zobacz inwestycję
Elizówka Park

od 4 079 za m²

Elizówka Park

Lublin, Niemce, Elizówka
Termin oddania:

Jesień 2022 - zima 2024

Powierzchnia:

110 - 230 m²

Liczba pokoi:

5

Zobacz inwestycję
Domy Moderno

Domy Moderno

Lublin, Jakubowice Konińskie, ul. Lubelska
Termin oddania:

III Kwartał 2022

Powierzchnia:

132 - 192 m²

Liczba pokoi:

5

Zobacz inwestycję
Willowy Jastków

od 4 920 za m²

Willowy Jastków

Lublin, Jastków
Termin oddania:

I Kwartał 2022

Powierzchnia:

145.21 - 146.32 m²

Liczba pokoi:

6

Zobacz inwestycję
Nowy Jastków

od 5 104 za m²

Nowy Jastków

Lublin, Aleja Warszawska
Termin oddania:

IV Kwartał 2023

Powierzchnia:

117 m²

Liczba pokoi:

5

Zobacz inwestycję
Lipniak Residence 2

Lipniak Residence 2

Lublin, Wojciechowska
Termin oddania:

III Kwartał 2020

Powierzchnia:

170 m²

Liczba pokoi:

5

Zobacz inwestycję

Nowe domy na rynku pierwotnym w Lublinie – co warto wiedzieć?

Lublin to jedno z największych polskich miast. Dlatego też oferta deweloperska jest tu bardzo różnorodna. Osoby, które chcą na stałe związać się z tym pięknym miastem mogą wybierać pomiędzy ofertą nowoczesnych mieszkań, ale też bardzo atrakcyjnych domów jednorodzinnych. W ostatnich latach obserwuje się coraz większe zainteresowanie tym drugim rozwiązaniem, dlatego też inwestorzy stawiają coraz chętniej na nowe segmenty, nowe szeregówki.

Ma to związek z tym, że coraz więcej osób, które pracują na stałe w tym mieście, pragnie żyć nieco dalej od miejskiego zgiełku, który choć uroczy, w pewnych momentach może być kłopotliwy. Osiedla domów jednorodzinnych rozwiązują ten problem. Pozwalają cieszyć się i jednym i drugim, czyli zarówno wielkomiejskimi wygodami, jak i kameralną, przyjemną codziennością.

Oczywiście taki luksus nie jest tani. Choć osiedle domów jednorodzinnych w Lublinie to marzenie wielu osób, to jednak nie każdy może pozwolić sobie na jego zrealizowanie. Oczywiście najwięcej w tym wypadku będzie zależało od lokalizacji inwestycji. Nowe domy szeregowe w tym mieście, które położone są w bardzo atrakcyjnej lokalizacji zwykle są także drogie. Dobra wiadomość jest jednak taka, że na obrzeżach miasta można znaleźć naprawdę miłe i funkcjonalne domy na sprzedaż w bardzo przystępnych cenach.

Gdzie w Lublinie budują się nowe domy jednorodzinne?

W jakich częściach Lublina można kupić obecnie dom od dewelopera? Oferta w tym mieście jest naprawdę bogata, jednak duży jest też popyt na domy. Te oferty, które są bardzo atrakcyjne, równie szybko znikają. Obecnie dużo inwestycji jednorodzinnych powstaje w okolicy obwodnicy Lublina, trasy Warszawskiej, oraz drogi ekspresowej Lublin-Warszawa.

W ostatnich latach obserwuje się coraz większe zainteresowanie spokojnymi, kameralnymi okolicami Lublina w otoczeniu zieleni i szybkiego dostępu do natury. Dlatego też w takich okolicach najczęściej powstają inwestycje. Oczywiście pomimo znacznej odległości od centrum, większość deweloperów stara się także wybierać miejsca z dogodna komunikacją pozwalającą na szybki dojazd do Lublina w kilka minut.

Jak znaleźć dobrego dewelopera w Lublinie?

Ofert domów jednorodzinnych w Lublinie nie brakuje, jak zatem wybrać tę najlepszą? Oprócz samej inwestycji bardzo ważne jest także to, by deweloper był wiarygodny i rzetelny. Zwłaszcza, że w wielu przypadkach kupując dom od dewelopera kupujemy projekt, który dopiero ma zostać zrealizowany w najbliższych miesiącach. To duże ryzyko, zwłaszcza, że dla wielu osób zakup domu to jedno z największych obciążeń finansowych w życiu. Żeby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji należy wziąć pod lupę dewelopera. Jak to zrobić?

Domy deweloperskie w Lublinie – standardy i udogodnienia

Rynek pierwotny w Lublinie jest stosunkowo bogaty, a oferty domów jednorodzinnych są niezwykle zróżnicowane. W ofercie można znaleźć zarówno nieruchomości w zabudowie szeregowej, jak i bliźniaczej. Coraz częściej pojawiają się także domy wolnostojące. Jeśli chodzi o metraż, jest on bardzo zróżnicowany. Na rynku znaleźć można małe domy, o powierzchni ok. 70 m2, jak i takie, sięgające blisko 200 m2. Bardzo różna jest także liczba kondygnacji.

Jeśli chodzi o standardy to są na takim samym poziomie, jak w innych dużych polskich miastach, takich jak Kraków, Warszawa, Wrocław, czy Szczecin. Niemal każdy deweloper dba o to, by dom jednorodzinny posiadał także ogród. Tu również metraże są bardzo zróżnicowane. Czasem są to malutkie ogródki, ok. 20 m2, a czasem wręcz przeciwnie, powierzchnia ogrodu sięga – 160 m2.

Dom od dewelopera może mieć także garaż w bryle budynku lub przypisane miejsce parkingowe. Jeśli chodzi o estetykę budynku to zwykle inwestycje są budowane w nowoczesnym, minimalistyczny stylu, gdzie dominują proste kształty i neutralne kolory. Dzięki takiemu rozwiązaniu krajobraz ma spójny kolor, w otoczeniu panuje ład i harmonia.

Wielu deweloperów w Lublinie oferuje także domy o podwyższonym standardzie deweloperskich. Wówczas można spodziewać się, że w nieruchomości znajdziesz takie udogodnienia, jak trzyszybowe okna, czy ogrzewanie podłogowe w całym domu. Oprócz tego zwykle można także liczyć na pełną infrastrukturę osiedla oraz odpowiednio zagospodarowaną przestrzeń, np. kostka przed domem, ogrodzenie. Osoby o większych wymaganiach mogą liczyć także na mniej uniwersalne konstrukcje. W Lublinie powstają także domy jednorodzinne o mniej typowych konstrukcjach, wyróżniające się nietypową bryłą. Niemal wszystkie domy deweloperskie w tym mieście gwarantują dużą kameralność i spokój.

Osoby, którym zależy na nowoczesnych rozwiązaniach z zakresu energii odnawialnej mogą spotkać się także z ofertami domów wyposażonych w fotowoltaikę i pompy. Coraz więcej deweloperów oferuje także możliwość podłączenia stacji ładowania samochodów elektrycznych.

Dom czy mieszkanie w Lublinie?

Wiele osób zastanawia się między domem, a mieszkaniem w Lublinie. Każde z tych rozwiązań ma swoje mocne i słabe strony. Zatem, dla kogo dom, a dla kogo mieszkanie? Domy od dewelopera to najlepsze rozwiązanie dla osób, które są mobilne lub które pracują zdalnie. Na pewno w takich warunkach świetnie będą czuły się osoby, które są przytłoczone miastem, preferują spokój i kameralną okolicę.

Poza tym domy jednorodzinne to także najlepsza opcja dla rodzin z dziećmi. Zwłaszcza wówczas, gdy do nieruchomości przypisany jest ogródek. Życie z dzieckiem w dużym mieście jest wielkim wyzwaniem. Dzieci, które mieszkają w bloku nie mają swobodnego kontaktu z naturą. Często rodzice nie mogą sobie pozwolić na długie spacery lub okolica temu nie sprzyja. Poza tym w centrum miasta, jakość powietrza jest także zdecydowanie gorsza. Własny ogród to doskonałe rozwiązanie dla osób z małymi dziećmi.

Z kolei mieszkania mogą być bardziej atrakcyjne dla singli, którzy prowadzą bardzo aktywny tryb życia, często wychodzą na miasto, są częstymi bywalcami klubów, restauracji, czy obiektów kulturalnych. Poza tym mieszkanie to często najlepszy wybór dla studentów, którzy nie mają jeszcze ukierunkowanej ścieżki życiowej i nie chcą się wiązać z jednym miastem na stałe. Zwłaszcza, jeśli lokum położone jest blisko uczelni.

kontakt_bg

Postaw na gwarancję

Decyzja o kupnie inwestycji od danego dewelopera nie powinna być podejmowana pochopnie i w pośpiechu. Zanim zdecydujemy się na daną nieruchomość, warto przeanalizować opinie o danym podwykonawcy i dowiedzieć się, na jakie aspekty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę dokonując wyboru.

Kontakt