Nowe mieszkania Ciechocinek

Typ nieruchomości
Lokalizacja
Ilość pokoi
Powierzchnia (m2)

Brak Inwestycji

Nowe mieszkania w Ciechocinku – Rynek pierwotny

Własne mieszkanie w Ciechocinku to być może najlepsza inwestycja. Miasteczko bowiem słynie z niepowtarzalnego uroku, uzdrowisk i festiwali. Jeśli chcesz zamieszkać w Ciechocinku, sprawdź mieszkania na sprzedaż i odszukaj najlepszą ofertę. Rynek pierwotny w Ciechocinku to również apartamenty i domki jednorodzinne. Jeżeli więc myślisz o zarobku, masz szansę kupić, a następnie wynająć nieruchomość osobom przyjezdnym.

Mieszkania od dewelopera w Ciechocinku

Ciechocinek jest uznawany za jedno z najlepszych miejsc wypoczynkowych w Polsce. Każdego roku do miasta przyjeżdża rzesza turystów. Większość z nich to rodziny z dziećmi i seniorzy. Nie wszyscy jednak korzystają z uzdrowisk i sanatoriów, potrzebują więc bazy noclegowej.

Powyższe przełożyło się na rozwój branży deweloperskiej w mieście. Z roku na rok powstaje tu coraz więcej nowych inwestycji, a każdy zainteresowany zakupem mieszkania w Ciechocinku powinien znaleźć dobrą ofertę.

Nowe inwestycje w Ciechocinku to przede wszystkim wygodne apartamenty o powierzchni około 70 metrów kwadratowych z dwoma pokojami, kuchnią, salonem i łazienką. W ofercie firm deweloperskich znaleźć można również mieszkania z parkingiem.

Inwestycje deweloperskie w Ciechocinku – jak wybrać odpowiednie mieszkanie?

Głównym kryterium wyboru mieszkania od dewelopera jest oczywiście cena i powierzchnia. Choć ceny mogą różnić się nieznacznie, to wiadomo powszechnie, że dziś korzystniej jest kupować mieszkania deweloperskie niż mieszkania na rynku wtórnym. Mieszkania używane, choć często nadają się wyłącznie do remontu, utrzymują swoją wartość – właściciele niechętnie schodzą z ustalonej ceny, wolą poczekać na klienta, który nie będzie się targować. Natomiast ceny deweloperskie często są zmienne. Wraz z postępami w budowie, kiedy deweloper nie sprzedał wszystkich mieszkań, można zauważyć spadek cen. Nabywca ma wówczas szansę zaoszczędzić nawet kilkanaście tysięcy złotych (różnica pomiędzy ceną pierwotną a ceną promocyjną może wynieść kilkanaście procent).

Nie zawsze jednak opłaca się czekać na rabaty. W niektórych miastach mieszkania na sprzedaż rozchodzą się jak świeże bułeczki. Nowe mieszkania w miastach, które długo czekały na rozwój rynku pierwotnego, są często sprzedawane przed rozpoczęciem inwestycji w terenie.

Można więc zauważyć, że nowe mieszkanie może okazać się najlepszą inwestycją. Dość, że koszt zakupu nowego mieszkania najczęściej jest niższy niż mieszkania na rynku wtórnym, to jego wartość z czasem wzrasta.

Kolejnym ważnym kryterium podczas wyboru mieszkania na sprzedaż jest powierzchnia, którą należy dopasować do potrzeb rodziny. Firmy deweloperskie proponują wiele mieszkań, poczynając od małych kawalerek dla singli (aneks kuchenny plus łazienka) po domki jednorodzinne o powierzchni ponad 100 metrów kwadratowych.

Nowe mieszkanie w Ciechocinku – na co zwrócić uwagę?

Choć cena i powierzchnia to główne kryteria wyboru nowego mieszkania, to nabywca powinien wziąć pod uwagę również, takie szczegóły jak:

  • rozmieszczenie pomieszczeń w mieszkaniu – odpowiednie rozmieszczenie może przełożyć się na funkcjonowanie całej rodziny, np. pokoje dzieci powinny być blisko siebie, rodzice mogą zażyczyć sobie, by przy ich sypialni była prywatna łazienka oraz garderoba, kuchnia powinna być jasna i połączona z jadalnią/salonem
  • dostęp do dodatkowych udogodnień – nowe mieszkania w Ciechocinku mają dostęp do prywatnych parkingów (liczba miejsc parkingowych przypisanych do danego mieszkania powinna odpowiadać liczbie samochodów, z których korzysta rodzina). Warto zadbać również o to, by nowe mieszkanie miało dostęp do balkonu lub tarasu, a także prywatną piwnicę (ułatwi przechowywanie rowerów, wózków dziecięcych, niepotrzebnego sprzętu). Osoby z dziećmi powinny szukać mieszkań z podwórkiem – mieszkania deweloperskie w Ciechocinku posiadają przypisane im podwórka i ogrody
  • odległość od szkoły, miejsca pracy – zazwyczaj inwestycje deweloperskie powstają na obrzeżach miast – jest to opcja, z której chętnie korzystają młode, mobilne osoby. Jednakże należy zabezpieczyć się na przyszłość, sprawdzając, w jaki sposób dziecko będzie docierać do szkoły, czy będzie musiało być wożone – wówczas, warto sprawdzić dostęp do komunikacji miejskiej
  • miejsca rekreacji – rynek pierwotny to zazwyczaj propozycja całych osiedli, które mają tworzyć zorganizowaną całość. Niemniej jednak warto potwierdzić, czy w najbliższej okolicy przewiduje się budowę parku, placu zabaw, boiska
  • bezpieczeństwo – jest to aspekt najbardziej istotny dla rodzin z dziećmi, dlatego wybierając nowe inwestycje, warto sięgnąć po plan zagospodarowania przestrzennego i potwierdzić, że osiedle będzie pozbawione dróg szybkiego ruchu, zostanie wyposażone w ścieżki dla pieszych i trasy rowerowe
  • sąsiedztwo – mieszkania deweloperskie znajdując się najczęściej w znacznej odległości od centrum, warto jednak potwierdzić, że w okolicy nie funkcjonują kluby nocne i dyskoteki. Wzmożony ruch i hałas powodować mogą również zakłady produkcyjne, stacje paliw i myjnie samochodowe.
kontakt_bg

Postaw na gwarancję

Decyzja o kupnie inwestycji od danego dewelopera nie powinna być podejmowana pochopnie i w pośpiechu. Zanim zdecydujemy się na daną nieruchomość, warto przeanalizować opinie o danym podwykonawcy i dowiedzieć się, na jakie aspekty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę dokonując wyboru.

Kontakt