Nowe domy Piaseczno

Typ nieruchomości
Lokalizacja
Ilość pokoi
Powierzchnia (m2)
Rezydencje Piaseczno

Rezydencje Piaseczno

Piaseczno, Przesmyckiego
Termin oddania:

IV Kwartał 2023

Powierzchnia:

145 - 245.86 m²

Liczba pokoi:

5

Zobacz inwestycję
Jedności 31

od 6 250 za m²

Jedności 31

Piaseczno, Jedności
Termin oddania:

III Kwartał 2022

Powierzchnia:

136 - 160 m²

Liczba pokoi:

4

Zobacz inwestycję

Piaseczno – tutejszy rynek pierwotny

Piaseczno to miasto położone w województwie mazowieckim, które sąsiaduje z Warszawą, a dokładnie z Warszawskim Ursynowem. Jest to miasto bardzo dobrze skomunikowane, funkcjonuje tu kilka sieci autobusów oraz PKP. Miasto jest także dobrze rozbudowane wewnętrznie, obfituje w usługi, punkty handlowe, zapewnia dobry dostęp do edukacji i opieki medycznej. Wszystko to sprawia, że bardzo szybko się rozwija, a mieszkańców stale przybywa. Dlatego też rynek pierwotny jest tu bardzo bogaty.

Oczywiściej najbardziej na rozwój rynku pierwotnego wpływa tu lokalizacja Piaseczna i bliskie położenie w stosunku do Warszawy. Linie autobusowe w tym mieście kursują do Metra Wilanów, co dla wielu osób stwarza bardzo dogodne warunki, jeśli chodzi o dojazd do pracy czy na uczelnię. Rynek pierwotny jest bogaty przede wszystkim w mieszkania deweloperskie. Jednak w ostatnich latach znacząco wzrosło także zainteresowanie domami jednorodzinnymi w Piasecznie. Dlatego też powstaje tu coraz więcej domów jednorodzinnych, budowane są nowe segmenty, nowe szeregówki, które pozwalają cieszyć się większą prywatnością a jednocześnie nie wymagają rezygnowania z życia blisko miasta.

Ile kosztują nowe domy w Piasecznie?

Osiedle domów jednorodzinnych to doskonała propozycja do życia dla wielu osób. Ceny są tu znacznie bardziej przystępne, niż w stolicy Polski. Bez wątpienia Warszawa zapewnia doskonałe możliwości do rozwoju zawodowego, czy też do kształcenia się. Jednak ceny nowych domów w stolicy coraz częściej przyprawiają o zawrót głowy. Co więcej często lokalizacja w mniejszych miastach położonych pod Warszawą stwarza lepsze warunki do życia, niż samo centrum miasta.

Jak zatem wyglądają ceny nieruchomości w Piasecznie? Wpływa na nie wiele czynników, począwszy od lokalizacji, po standard wykończenia, zastosowane materiały, metraż, czy inne udogodnienia. Jednak dom od dewelopera w Piasecznie można kupić już od 6 000 zł/m2 =, co przy obecnych cenach na polskim rynku jest całkiem przyzwoita propozycją.

Domy deweloperskie w Piasecznie – co oferuje rynek?

Deweloperzy w Piasecznie mają naprawdę duże pole do popisu. Zapewne, dlatego oferty nieruchomości w tym mieście są tak zróżnicowane. Można zauważyć, że powstają tu zarówno domy utrzymane w nowoczesnej stylistyce, jak i takie o nieco odmiennych charakterze. Oczywiście wciąż przeważają inwestycje o charakterze minimalistycznym, w stonowanych kolorach i z dominującą prostą bryłą. Niemniej jednak można spotkać także „perełki”, które odbiegają nieco od typowych nowych inwestycji. Powstają chociażby nowe domy szeregowe w loftowych klimatach, ale też segmenty w angielskim stylu. Bardzo często deweloperzy wykorzystują także na zewnątrz drewno. Drewniane elementy dodają inwestycjom uroku i przytulności.

Nowe domy szeregowe na sprzedaż bardzo często zlokalizowane są w bardzo kameralnych osiedlach. Część inwestycji została przygotowana specjalnie dla osób bardzo wymagających, którym zależy na niepowtarzalnym stylu nieruchomości, ale i miejscu do odpoczynku. Dlatego też osiedla projektowane są w ten sposób, by zachować maksymalną prywatność mieszkańców i zapewnić im kameralna przestrzeń do codziennego życia i odpoczynku. Niektóre inwestycje przypominają wręcz okazałe rezydencje.

Oczywiście nie brakuje tu także ofert domów jednorodzinnych w bardziej klasycznym stylu. W Piasecznie, podobnie jak w innych częściach kraju dominują inwestycje o prostych bryłach, minimalistycznej formie i stonowanej kolorystyce. Do tego typu domów jednorodzinnych przypisane są też ogródki, które można dowolnie wykorzystać. Tego typu nieruchomości bardzo często wybierane są przez młode pary i rodziny. Ponieważ własny ogród to doskonałe miejsce na wspólne rodzinne, spędzanie czasu. Zwłaszcza, jeśli w domu są małe dzieci, taka przestrzeń jest bardzo cenna. Niemal każdy deweloper dba o to, by domy były jak najbardziej funkcjonalne. Zwykle do inwestycji przypisane jest miejsce parkingowe lub garaż.

Reasumując, nowe domy jednorodzinne w Piasecznie to:

Nowe domy jednorodzinne od dewelopera – zasady bezpiecznego zakupu

Jak już zostało wspomniane, oferty w Piasecznie są bardzo różnorodne, nie trudno jest, więc znaleźć tu coś dla siebie. Niemniej jednak nie należy zapominać o zachowaniu czujności i kilku czynnościach, które sprawią, że zakup stanie się bezpieczny. Oczywiście nowe przepisy coraz lepiej chronią nabywców nieruchomości przed potencjalnymi wykroczeniami, jednak nie oznacza to, że kupujący nie są już zupełnie narażani na nieprzyjemne sytuacje. Jak zatem kupić bezpiecznie dom w Piasecznie od dewelopera?

Weryfikacja inwestycji to jedna z kluczowych kwestii. Ważne jest nie tylko sprawdzenie samej oferty, ale także wiarygodności i rzetelności dewelopera. Na pewno pomocne okaże się prześledzenie go w dostępnych rejestrach. Bardzo istotną kwestią będzie także zweryfikowanie jego wcześniejszych inwestycji, a jeśli to możliwe także kontakt z wcześniejszymi nabywcami. Dzięki temu uzyskamy wiarygodne informacje nie tylko na temat stanu technicznego domu, czy samej współpracy. Ale możemy także dowiedzieć się, jaki był kontakt z deweloperem, czy występowały jakieś utrudnienia czy opóźnienia w oddaniu inwestycji.

Lokalizacja to kolejny ważny aspekt, na który należy zwrócić uwagę. Wbrew pozorom nie każda inwestycja w Piasecznie będzie odpowiednia dla wszystkich. Czasem nawet z pozoru dobrze położone osiedla w praktyce okazują się zlokalizowane w mało sprzyjającej okolicy. Warto pamiętać o tym, że chociaż w mieście tym funkcjonują linie autobusowe do Warszawy, to jednak dojazd do stolicy w godzinach szczytu może zająć dużo miejsca. Podobnie w przypadku poruszania się autem. Warto, więc zweryfikować jak przedstawia się sytuacja na trasie w szczytowych godzinach.

kontakt_bg

Postaw na gwarancję

Decyzja o kupnie inwestycji od danego dewelopera nie powinna być podejmowana pochopnie i w pośpiechu. Zanim zdecydujemy się na daną nieruchomość, warto przeanalizować opinie o danym podwykonawcy i dowiedzieć się, na jakie aspekty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę dokonując wyboru.

Kontakt