Nowe mieszkania Chorzów

Typ nieruchomości
Lokalizacja
Ilość pokoi
Powierzchnia (m2)
Murapol Osiedle Wolka

Murapol Osiedle Wolka

Termin oddania:

IV kwartał 2024

Liczba mieszkań:

135

Liczba pokoi:

1 - 4

Powierzchnia:

26.26 - 69.54 m²

Osiedle Kościuszki II

Osiedle Kościuszki II

Termin oddania:

2 kwartał 2023

Liczba mieszkań:

154

Liczba pokoi:

1 - 4

Powierzchnia:

26 - 82 m²

Osiedle Kościuszki

Osiedle Kościuszki

Termin oddania:

2 kwartał 2023

Liczba mieszkań:

110

Liczba pokoi:

2 - 4

Powierzchnia:

28 - 83 m²

Apartamenty Nove

od 6 198 za m²

Apartamenty Nove

Termin oddania:

3 kw. 2023

Liczba mieszkań:

12

Liczba pokoi:

2 - 5

Powierzchnia:

54.48 - 175.30 m²

Lofty Primo

od 10 900 za m²

Lofty Primo

Termin oddania:

1 kw. 2023

Liczba mieszkań:

37

Liczba pokoi:

1 - 4

Powierzchnia:

28.67 - 126.62 m²

3 go Maja

od 6 400 za m²

3 go Maja

Termin oddania:

4 kw. 2022

Liczba mieszkań:

60

Liczba pokoi:

2 - 4

Powierzchnia:

37.63 - 66.9 m²

Apartamenty przy parku

Apartamenty przy parku

Termin oddania:

1 kw. 2023

Liczba mieszkań:

20

Liczba pokoi:

2 - 5

Powierzchnia:

42 - 120 m²

Osiedle Zweika

od 6 500 za m²

Osiedle Zweika

Termin oddania:

1 kw. 2023

Liczba mieszkań:

96

Liczba pokoi:

1 - 5

Powierzchnia:

28 - 94 m²

17 go sierpnia

od 5 826 za m²

17 go sierpnia

Termin oddania:

4 kwartał 2021

Liczba mieszkań:

59

Liczba pokoi:

2 - 4

Powierzchnia:

41 - 76 m²

OFERTY ARCHIWALNE

Apartamenty Parkowa
Oferta archiwalna

Apartamenty Parkowa

Termin oddania:

gotowe

Liczba mieszkań:

70

Liczba pokoi:

1 - 5

Powierzchnia:

31 - 104 m²

Inwestycje Chorzów

Chorzów to ponad 100 tysięczne miasto na terenie województwa śląskiego, wchodzące w skład Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Tradycyjnie kojarzone z przemysłem górniczym i hutniczym, obecnie, dzięki inwestycjom w inne gałęzie gospodarki, opiera swój rozwój o bardziej nowoczesne i ekologiczne branże.

Lokalizacja na terenie jednego z najbardziej rozwiniętych regionów kraju jest jego naturalnym atutem, przyciągającym inwestycje różnego rodzaju. Modernizacja lokalnej gospodarki, odejście od przemysłu ciężkiego, otwiera nowe szanse przed miastem i jego mieszkańcami. Ma też wpływ na komfort ich życia, chociażby przez obniżenie emisji CO2 i ogólnej poprawie jakości powietrza, co zawsze było bolączką tych terenów.

Procesy, te możemy zaobserwować na terenie całego obszaru Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, który konsekwentnie zmienia swoje oblicze. Śląsk to miejsce, gdzie zadomowiły się firmy motoryzacyjne, z sektora IT, handlowe i usługowe. Nadal jest to teren wybitnie uprzemysłowiony, ale wydobycie węgla odgrywa coraz mniejszą rolę.

Chorzów to idealny przykład miasta, gdzie możemy ten proces obserwować z bliska. Wśród nowych inwestycji powstających w mieście trudno znaleźć te związane z przemysłem wydobywczym czy hutniczym. Z łatwością znajdziemy za to projekty podnoszące komfort życia mieszkańców, związane z rynkiem deweloperskim, sektorem usług czy poprawiające infrastrukturę miasta.

Kto inwestuje w Chorzowie?

Podmioty gospodarcze lokujące swój kapitał w Chorzowie mają na uwadze kilka istotnych dla nich aspektów. Kluczowe na pewno jest samo położenie miasta, jako istotny ośrodek gospodarki regionu, Chorzów ma swoje miejsce w połączeniach gospodarczych Górnego Śląska, jest ogniwem licznych łańcuchów dostaw, tu mają swoje siedziby kooperanci innych firm regionu, zlokalizowane są magazyny, centra logistyczne i filie międzynarodowych koncernów.

Inwestorzy cenią sobie także dostęp do bazy wykwalifikowanych pracowników. Jest to niezwykle istotne, szczególnie przy obecnym kształcie rynku pracy. Gęstość zaludnienia oraz szerzej, unikatowy na skalę kraju, sprawiają, że inwestycje zlokalizowane w Chorzowie, mogą spokojnie korzystać z zasobów miast sąsiednich. Szczególnie że komunikacja między tymi ośrodkami jest rozbudowa i działa sprawnie.

Inwestycje Chorzów przyciąga sprzyjającym klimatem gospodarczym. Obecnie swoją obecność starają się zaznaczyć firmy lokalne, o zasięgu regionalnym, ogólnokrajowym oraz międzynarodowe koncerny. Reprezentują one głównie przemysł, nadal jest też wielu reprezentantów przemysłu ciężkiego, ale już niekoniecznie związanego z górnictwem. Zakłady chemiczne, przetwórstwo tworzyw sztucznych, firmy produkcyjne. Miasto rozwija się na wielu płaszczyznach, w sposób nowoczesny i z coraz większym udziałem sektora handlu i usług.

Ważnym elementem miejscowego krajobrazu gospodarczego są deweloperzy. W Chorzowie, jak w każdym dobrze rozwijającym się mieście, budownictwo mieszkaniowe stanowi istotną część rynku. Buduje się dużo, inwestycje zlokalizowane są w zasadzie w każdej części miasta, a chętnych na zakup nowego lokalu nie brakuje.

Jakie inwestycje powstają w Chorzowie?

Miasto może pochwalić się dużą ilością inwestycji w infrastrukturę. Przebudowywane są drogi, w tym kluczowe arterie miasta oraz obwodnica. Kolej to kolejny element komunikacyjnej układanki Chorzowa, gdzie będą prowadzone prace modernizujące. Te inwestycje powinny szczególnie cieszyć firmy logistyczne, a tych nie brakuje na tych obszarach, powstają kolejne magazyny i centra przeładunkowe.

Można również zauważyć wyraźnie większe zainteresowanie miasta wygodą mieszkańców. Powstają projekty, które podnoszą komfort życia oraz odpowiadają na różne potrzeby lokalnej społeczności, nie tylko te podstawowe. Baseny, kąpieliska, obiekty sportowe, rekreacyjne, handlowe itp.

Duże ożywienie widać w budownictwie. Inwestorzy realizują projekty mieszkaniowe oraz komercyjne. Budowane są całe osiedla budynków wielorodzinnych, kompleksy mieszkaniowo-usługowe, pojedyncze bloki czy domy jednorodzinne, w różnorodnej zabudowie. Na przedmieściach i dzielnicach mniej zurbanizowanych powstają szeregowce, bliźniaki czy obiekty wolnostojące. Nie brakuje także reprezentantów sektora premium. Deweloperzy coraz częściej decydują się na podwyższony standard lokali.

Perspektywy rozwoju

Inwestorzy Chorzów postrzegają jako element większej, śląskiej układanki. Jest to obszar historycznie związany z przemysłem, o największej w kraju gęstości zaludnienia, bogaty w surowce i perspektywiczny. Znaczenie Górnośląskiego Okręgu Gospodarczego wykracza daleko poza granice kraju. Jest to obszar ważny dla gospodarki europejskiej. Sieć powiązań biznesowych zakładów zlokalizowanych na tych terenach stanowi o sile regionu i jest odzwierciedleniem kondycji, w jakiej się znajduje. Tutaj produkowane są komponenty, podzespoły i części dla największych światowych koncernów. Chorzowskie fabryki produkują towary, które są eksportowane na cały świat. Rola, jaką ten obszar odgrywa w krajowej gospodarce, jest nie do przecenienia. Chorzów jest jego nieodłączną częścią i istotnym elementem. Wszelkie możliwe wskaźniki ekonomiczne, każą patrzeć inwestorom na to miasto z jak największą uwagą. Dodatkowo podobnie jak cały Śląsk, przechodzi ono swoiste przebranżowienie. Nowoczesność, innowacyjność, ekologia, to są akcenty, na które obecnie kładzie się największy nacisk. Coraz mniejszy udział tradycyjnie kojarzących się z regionem sektorów gospodarki i zastępowanie ich przedsiębiorstwami o zgoła innym charakterze pomaga patrzeć na rozwój miasta ze spokojem.

Inwestorzy mogą czuć wsparcie władz lokalnych, które dbają o infrastrukturę niezbędną do prawidłowego funkcjonowania biznesu. Połączenie drogowe i kolejowe, które łączą Chorzów z regionem i reszta kraju są ciągle modernizowane i unowocześniane. Nie możemy też zapominać o lotnisku w Pyrzowicach, ważnym porcie międzynarodowym, niezbędnym do prowadzenia interesów na skalę globalną. Starania o komfort życia mieszkańców poprzez inwestycje w obiekty kulturalne, sportowe czy użyteczności publicznej są niezbędne, jeśli Chorzów chce się liczyć w regionie. A nie zapominajmy, że konkurencja na Śląsku jest ogromna, cały obszar rozwija się prężnie i aby dotrzymać kroku sąsiednim miastom, należy dbać o wszystkie aspekty życia mieszkańców. Ciągle rozbudowywana baza mieszkaniowa też nie może powstawać w próżni; szkoły, baseny, boiska, obiekty handlowo-usługowe, Chorzów oferuje swoim mieszkańców, wszystko, dzięki czemu żyje się wygodnie i ciekawie.

Inwestorzy są mile widziani na tych terenach i miasto daje im to odczuć. Zrównoważony rozwój, gospodarka oparta na solidnych podstawach, świetna komunikacja, komfortowe warunki do życia. Chorzów to kwintesencja regionu. Potencjał gospodarczy, demograficzny i dogodna lokalizacja. Większość miast w Polsce mogłoby pozazdrościć takiej kombinacji.

Popularność Chorzowa wśród inwestorów krajowych i zagranicznych nie powinna być zatem żadnym zaskoczenie. Ogromnym sukcesem miasta jest sposób, w jaki zmieniło swoje oblicze. Możliwość adaptacji do ciągle zmieniającego się świata to niesamowity atut, dzięki któremu możemy być spokojni o dostatnią przyszłość tych terenów.

kontakt_bg

Postaw na gwarancję

Decyzja o kupnie inwestycji od danego dewelopera nie powinna być podejmowana pochopnie i w pośpiechu. Zanim zdecydujemy się na daną nieruchomość, warto przeanalizować opinie o danym podwykonawcy i dowiedzieć się, na jakie aspekty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę dokonując wyboru.

Kontakt