Nowe domy Suwałki

Typ nieruchomości
Lokalizacja
Ilość pokoi
Powierzchnia (m2)
Różane Aleje

od 5 za m²

Różane Aleje

Suwałki, ul. Sikorskiego
Termin oddania:

4.04.2022

Liczba domów:

18

Liczba pokoi:

5

Powierzchnia:

145.94 m²

Jak się ma rynek pierwotny w Suwałkach?

Od kilku lat obserwuje się znaczny wzrost inwestycji deweloperskich w Suwałkach. Ma to związek z tym, że coraz więcej osób docenia walory tego urokliwego miasta położonego nad rzeką Czarna Hańcza. Rosnący popyt na nieruchomości w tym mieście wymusza na deweloperach nowe inwestycje.

Wśród najbardziej istotnych zalet miasta można wymienić przede wszystkim przepiękne widoki. Ale miasto oferuje także czyste powietrze i ciszę, której brakuje w wielkich polskich aglomeracjach miejskich. Miasto w północno-wschodniej części Polski i jest drugim, co do wielkości miastem w województwie podlaskim. Dużą jego zaletą jest fakt, że przebiegają przez niego ważne szlaki transportowe.

Rynek pierwotny w Suwałkach nie jest może tak bogaty, jak w innych dużych polskich miastach, jednak ofert nie brakuje. W ostatnich latach deweloperzy coraz chętniej stawiają tu nie tylko na inwestycje mieszkaniowe, ale też domy jednorodzinne. To zdecydowanie stwarza lepsze warunki do życia zarówno dla par, rodzin, seniorów, jak i osób, które cenią sobie prywatność i spokój.

Tak budują deweloperzy w Suwałkach

W ostatnich latach powstało tu kilka ciekawych inwestycji. Nowe segmenty i nowe szeregówki budowane są najczęściej w nowoczesnym, ogólnopolskim stylu. Deweloperzy stawiają na nowoczesne rozwiązania architektoniczne, projekty są nie tylko funkcjonalne, ale też użyteczne. Powierzchnie domów są tu bardzo różne. Można spotkać niewielkie, kameralne inwestycje, jak i domy, które mają ponad 200 m2. Często domy deweloperskie wyposażone są też w poddasze o całkiem sporej powierzchni, które można także dowolnie zaaranżować.

Nowe domy szeregowe na sprzedaż zlokalizowane są najczęściej nieco dalej od centrum miasta. Prawie każdy deweloper stara się, by osiedla były zlokalizowane w bliskim sąsiedztwie zieleni, ale także z dobrym dostępem do centrum Suwałk. Ma to znaczenie zwłaszcza dla osób, które pracują w tym mieście i muszą się codziennie dostać do pracy. Prawie każde osiedle domów jednorodzinnych ma także komfortowe drogi dojazdowe, najczęściej asfaltowe. Do domów przyłączone są ogródki, które każdy mieszkaniec może dowolnie zaaranżować.

Nowe domy jednorodzinne w Suwałkach – kilka istotnych zalet

Dom od dewelopera to dobre rozwiązanie dla osób, które nie lubią miejskiego hałasu. Ceny domów w Suwałkach nie są zbyt wygórowane, dlatego też coraz więcej osób decyduje się zamienić życie w niewielkim mieszkaniu na dużą przestrzeń po miastem. Zaletą tego typu nieruchomości jest także większe poczucie niezależności. Oczywiście sąsiedzi są obecni, jednak jest ich zdecydowanie mniej, niż w bloku. Możemy samodzielnie decydować o tym jak zaaranżujemy swój ogródek oraz co będzie znajdowało się wokół domu.

Dużym atutem domów jednorodzinnych od dewelopera jest także duże bezpieczeństwo. Coraz częściej takie kameralne osiedla są całkowicie odgrodzone, przez co osoby z zewnątrz nie mają do nich swobodnego dostępu. Z racji tego, że osiedla są stosunkowo niewielkie, mieszkańcy znają się między sobą, przynajmniej z widzenia i szybko mogą zauważyć obecność nieznanej osoby.

kontakt_bg

Postaw na gwarancję

Decyzja o kupnie inwestycji od danego dewelopera nie powinna być podejmowana pochopnie i w pośpiechu. Zanim zdecydujemy się na daną nieruchomość, warto przeanalizować opinie o danym podwykonawcy i dowiedzieć się, na jakie aspekty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę dokonując wyboru.

Kontakt