Nowe mieszkania Oświęcim

Typ nieruchomości
Lokalizacja
Ilość pokoi
Powierzchnia (m2)
Prestige Aparts

Prestige Aparts

Termin oddania:

2 kw. 2021

Liczba mieszkań:

66

Liczba pokoi:

1 - 4

Powierzchnia:

26.63 - 81.17 m²

Apartamenty Zasole

Apartamenty Zasole

Termin oddania:

2 kw. 2023

Liczba mieszkań:

52 (I etap)

Liczba pokoi:

1 - 4

Powierzchnia:

33 - 71 m²

Apartamenty Młynówka

Apartamenty Młynówka

Termin oddania:

3 kwartał 2022

Liczba mieszkań:

152

Liczba pokoi:

1 - 4

Powierzchnia:

29 - 71 m²

Nowe mieszkania w Oświęcimiu – Rynek pierwotny

Oświęcim to miasto w województwie małopolskim, które liczy około 38 tys. mieszkańców. Jest to czwarta, co do wielkości, aglomeracja, wśród wszystkich miast województwa małopolskiego. Oświęcim leży w centralnej części Kotliny Oświęcimskiej, pomiędzy podgórzem Karpackim a Wyżyną Śląską. Z regionami tymi miasto połączone jest przy pomocy traktów kolejowych, dróg oraz szlaków wodnych. Przez centrum Oświęcimia przepływa rzeka Soła, a na północy tej aglomeracji płynie Wisła. To miasto, w którego obrębie znajdują się także potoki Młynówka i Macucha oraz jezioro Kruki. Z uwagi na rodzaj zabudowy miejskiej w Oświęcimiu, nowe mieszkania powstają głównie na obrzeżach tego miasta. To atrakcyjne nieruchomości dla tych osób, które poszukują nowego mieszkania w Oświęcimiu, położonego nieopodal terenów zielonych i kompleksów leśnych. Dynamiczny rozwój rynku pierwotnego w tym miejscu zaowocował pojawieniem się wielu nowych inwestycji, związanych z budownictwem mieszkaniowym. Wśród atrakcyjnych ofert znaleźć można komfortowe i nowoczesne mieszkania na sprzedaż o różnym metrażu.

Jak wybrać nowe mieszkanie w Oświęcimiu?

Wiele osób, analizując rynek pierwotny w Oświęcimiu, zastanawia się nad zakupem mieszkania w tym mieście.  Potencjalni nabywcy poszukują informacji na temat tego, czym kierować się przy wyborze danego dewelopera, który działa na rynku pierwotnym. Na wielu forach tematycznych pojawiają się pytania, jak wybrać wiarygodnego i uczciwego inwestora w Oświęcimiu. Doskonałym sposobem na ocenę rzetelności firmy inwestorskiej, oferującej mieszkania na sprzedaż w Oświęcimiu, jest zapoznanie się z opiniami innych osób, które wcześniej kupiły mieszkania od danego dewelopera. Mogą one podzielić się bardzo istotnymi informacjami na przykład na temat materiałów użytych do budowy danego osiedla, estetyki mieszkań wykończonych pod klucz, a także standardu budynków i zastosowanych rozwiązań urbanistycznych oraz technologii ze szczególnym naciskiem na energooszczędność i ekologiczność mieszkań. Osoba, której pragnie kupić nowe mieszkanie w Oświęcimiu, powinna także dokładnie przeanalizować dane, zamieszczone na stronach internetowych firm inwestorskich. Warto jest ustalić, czy deweloper proponujący nowe mieszkania w Oświęcimiu prowadzi spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, jaki jest kapitał zakładowy danego inwestora, a także czy założył on rachunek powierniczy typu zamkniętego, w którym znajdują się wpłacone przez klientów środki przeznaczone wyłącznie na zakup nieruchomości.

W jaki sposób ocenić uczciwość dewelopera?

Osoby zainteresowane kupnem mieszkania deweloperskie w Oświęcimiu powinny przeanalizować dostępne w sieci oferty i ustalić, jakie materiały zostały użyte do wykończenia elewacji budynków i stworzenia ich pokrywy dachowej. Istotnym aspektem, który dowodzi, że inwestycje deweloperskie w Oświęcimiu są wiarygodne, jest także terminowość wykonywaniu poprawek przez inwestora oraz możliwość dowolnej adaptacji mieszkania deweloperskiego, już na etapie jego budowy, zgodnie z indywidualnymi oczekiwaniami potencjalnego nabywcy. Uczciwy inwestor, powinien udostępnić potencjalnym nabywcom spis firm projektowych, biur architektonicznych oraz wszystkich podwykonawców, którzy biorą bezpośredni udział w realizowanej przez niego inwestycji. Bardzo ważne jest także ustalenie, czy mieszkania od dewelopera są oddawane z instalacjami wodno- kanalizacyjnymi, elektrycznymi oraz wentylacją. Warto również ustalić, czy mieszkania deweloperskie mają już drzwi wejściowe i jakiego typu stolarka okienna została użyta w danym projekcie budynków na deweloperskim osiedlu.

Sprawdź grunty, na których stanie nowa inwestycja

Analizując rynek pierwotny, trzeba wiele uwagi poświecić gruntom, na których znajdują się nowe inwestycje w Oświęcimiu. W tym wypadku warto sprawdzić wypis z ewidencji gruntów dla działek, które służą do budowy osiedla deweloperskiego. Dokument, w postaci wypisu należy obejrzeć razem z wyrysem. Oprócz tego konieczne jest sprawdzenie stanu gleby. Potencjalny nabywca, którego interesuje nowe mieszkanie, musi wiedzieć, jaki jest rodzaj podłoża. Nowe mieszkania nie powinny powstawać na torfowiskach, gruntach podmokłych i niestabilnych. Istotne jest również sprawdzenie, czy inwestycje deweloperskie nie obejmują terenów, które zostały już przeznaczone na zalesienie.

Czy warto kupić nowe mieszkanie w Oświęcimiu?

W trakcie analizy ofert od deweloperów, którzy rozpoczynają nowe inwestycje, warto dokładnie przyjrzeć się sposobowi zagospodarowania osiedla. Należy ustalić, czy jest ono dobrze skomunikowane z centrum miasta. Oprócz tego, mieszkanie od dewelopera w Oświęcimiu, które uchodzi za atrakcyjną nieruchomość, powinno mieć uregulowaną kwestię udziału mieszkańców w drodze osiedlowej. Już przed podpisywaniem umowy z deweloperem, potencjalny nabywcy nieruchomość musi mieć pewność czy kupno tych udziałów jest wliczone w cenę mieszkania, czy też transakcja ta jest przeprowadzana osobno. Przed podjęciem decyzji o zakupie nowego mieszkania w Oświęcimiu, warto sprawdzić także, czy jakieś opłaty dodatkowe wiążą się z użytkowaniem np.: siłowni osiedlowej, basenu, palcu zabaw, miejsc parkingowych, komórek lokatorskich czy schowków na wózki dziecięce i rowery. Wszystkie powyższe czynniki muszą być dokładnie sprawdzone i zweryfikowane. To gwarancja zakupu atrakcyjnego mieszkania od dewelopera.

 

kontakt_bg

Postaw na gwarancję

Decyzja o kupnie inwestycji od danego dewelopera nie powinna być podejmowana pochopnie i w pośpiechu. Zanim zdecydujemy się na daną nieruchomość, warto przeanalizować opinie o danym podwykonawcy i dowiedzieć się, na jakie aspekty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę dokonując wyboru.

Kontakt