Dom na Kurkowej

Oferta archiwalna
Dom na Kurkowej
Zdjęcie z galerii inwestycji

Szczegóły inwestycji

Termin oddania
gotowe
Liczba Mieszkań
115
Powierzchnia
1 m²
Liczba pokoi
1
Liczba pięter
7
Komórki lokatorskie
tak
Miejsca postojowe
podziemne

Opis inwestycji

Dom na Kurkowej to niezwykle interesująca pod każdym względem inwestycja. Została ona przeprowadzona w całości przez dewelopera Dom Development S.A. Posiada ona wszystko, czego trzeba, ażeby zachwycić się nowoczesnymi okazjami, jakie stanowią inwestycje mieszkaniowe we Wrocławiu. Na cały projekt składa się 1 budynek wielorodzinny. Posiada on 7 kondygnacji naziemnych, wraz z parterem, a także dodatkowo 1 kondygnację podziemną. Wskazana inwestycja obejmuje swoim zasięgiem 115 lokali o charakterze mieszkalnym. W zależności od piętra, o jakim mowa, wysokość wynosi od 252 do 297 centymetrów. Rozpoczęcie budowy miało miejsce w III kwartale 2019 roku, natomiast ukończony projekt został oddany do użytkowania przez lokatorów w I kwartale 2021 roku.

Należy bez wątpienia wspomnieć o tym, że architektura Domu Na Kurkowej doskonale wpisuje się w urzekający klimat otaczających go zewsząd zabytkowych kamienic. Nie zaburza on absolutnie koncepcji, jaką obrali przedwojenni artyści, a wręcz uzupełnia w fascynujący sposób okoliczną zabudowę. Bryła, wysokość, jak również forma uwypuklają doskonale niebanalny, przywodzący od razu na myśl najwyższej klasy sztukę, styl, który dominuje na owym terenie. Jeśli chodzi o barwy, w jakich utrzymano budynek, kolorystyka elewacji jest stonowana, można rzec, że tradycyjna. Niezwykle interesującym zabiegiem jest zastosowanie na niższych kondygnacjach płytek kwarcowych, jakie ulokowano w przestrzeniach międzyokiennych. Poukładano je w formie cegieł, co robi niesamowite wrażenie. Wejście do obiektu także zostało pomyślane w niezwykle oryginalny sposób. Jest ono udekorowane przez stalową bramę, natomiast ocynkowane ścianki działowe balkonów, do których mają bezpośredni dostęp lokatorzy, posiadają ażurowy ornament. Naprawdę trudno nie zakochać się od pierwszego wejrzenia w tak wystylizowanym budynku.

Poza tymi ciekawie pomyślanymi balkonami mieszkańcy otrzymują w ofercie tarasy, loggie bądź też ogródki – każde mieszkanie, w zależności od kondygnacji, na jakiej się znajduje, ma dostęp do dodatkowej powierzchni, którą nowy właściciel może wykorzystać według własnego uznania. W budynku znalazły się również pojemne komórki lokatorskie.

Podczas budowy zespół wykwalifikowanych specjalistów stosował najwyższej jakości materiały. Były to jedynie certyfikowane, niepylące farby, dzięki czemu osoby cierpiące na jakąkolwiek alergię nie muszą się niczego obawiać. Wykończenia lokali zostały dokładnie przemyślane, zanim wcielono te projekty w życie. Każdy element zaskakująco tutaj do siebie pasuje i tworzy niezwykle spójną całość.

Wielkim plusem jest także zaprojektowanie osiedla w taki sposób, ażeby było ono jak najbardziej wydajne pod względem energetycznym. Ekologiczne rozwiązania sprawiają, iż zużycie energii zostało zredukowane do niezbędnego minimum. To zatem projekt przyjazny dla środowiska naturalnego, jak również kieszeni właścicieli.

W trosce o komfort psychiczny mieszkańców, teren Domu Na Kurkowej całkowicie ogrodzono. Jest tutaj też monitoring, a przez całą dobę spokoju mieszkańców strzeże świetnie wykwalifikowana ochrona. Ponadto lokatorzy zyskują możliwość zastosowania nowoczesnych rozwiązań – systemu kontroli dostępu na obszar osiedla, do budynków oraz garaży. Dla mieszkańców przygotowano podziemne miejsca postojowe oraz rowerownię.

Na wskazanym terenie jest Internet, a także telewizja kablowa. Ogromną zaletę stanowi przystosowanie tego obszaru do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Lokalizacja inwestycji

ARTYSTYCZNA FUNKCJONALNOŚĆ – NOWA INWESTYCJA MIESZKANIOWA NA WROCŁAWSKIM ŚRÓDMIEŚCIU

Projekt Dom na Kurkowej mieści się na Nadodrzu, przy ulicy Kurkowej 28-32, 1.6 km od centrum Wrocławia. To centralna część miasta, co pozwala na korzystanie z wielu rozmaitych atrakcji tego położenia. Tzw. Nadodrze znajduje się jedynie 15 minut drogi od Rynku, a można ją przebyć nieśpiesznym spacerem. Blisko stąd do parków, np. Parku Staszica, terenów zielonych typu Skwer Sybiraków, a także Odry. To doskonałe do odbywania pieszych wędrówek, kojących spacerów obszary. Osoby aktywne ucieszy duża liczba ścieżek rowerowych. 50 m od inwestycji ulokowano boisko.

Przez Śródmieście przejeżdża wiele linii autobusowych oraz tramwajowych. Najistotniejszymi autobusami wciąż pozostają pojazdy C, które łączą niezwykle odległe punkty. 230 m od Domu na Kurkowej ulokowano najbliższy punkt komunikacyjny, czyli Pl. Staszica.

Ogromną zaletą takiego usytuowania inwestycji jest także obecność rozbudowanej infrastruktury miejskiej: wielu sklepów, supermarketów, ale także restauracji czy kawiarni, gdzie można przyjemnie spędzić wolny czas. Zaledwie 150 m od budynku znajduje się targowisko, z kolei 240 m dalej mieści się Żabka, a 250 m – Lewiatan. Dynamika miejskiego życia sprawia, że blisko tutaj również do licznych galerii sztuki, pracowni mody bądź designu. Kafejki wyrastają w tej okolicy co krok.

Mieszkańcy będą też mieli niedaleko usytuowany ośrodek opieki zdrowotnej: Medicus Clinic leży 220 m stąd.

Aż 7 placówek edukacyjnych zaspokoi potrzeby rodzin z dziećmi. Najbliższe punkty o tym charakterze to: Liceum Ogólnokształcące Nr 3 im. Adama Mickiewicza – 70 m, Seka S.A. oddział Wrocław – 80 m od obiektu, a także ATUM – w odległości 100 m.

AKTUALNE INWESTYCJE W OKOLICY

River Point

od 12 000 za m²

River Point

Termin oddania:

1 kwartał 2024

Liczba mieszkań:

439

Liczba pokoi:

1 - 5

Powierzchnia:

25 - 190 m²

Sagaris Kępa

od 12 600 za m²

Sagaris Kępa

Termin oddania:

4 kwartał 2023

Liczba mieszkań:

125

Liczba pokoi:

1 - 2

Powierzchnia:

16 - 59 m²

Bulwar Drobnera

od 13 000 za m²

Bulwar Drobnera

Termin oddania:

4 kwartał 2014

Liczba mieszkań:

15

Liczba pokoi:

3 - 7

Powierzchnia:

47 - 300 m²

Witolda 3840

od 9 500 za m²

Witolda 3840

Termin oddania:

4 kwartał 2020

Liczba mieszkań:

84

Liczba pokoi:

1 - 4

Powierzchnia:

31 - 126 m²

Kępa Park

Kępa Park

Termin oddania:

gotowe

Liczba mieszkań:

201

Liczba pokoi:

1 - 3

Powierzchnia:

30 - 78 m²

Atmo

Atmo

Termin oddania:

3 kwartał 2022

Liczba mieszkań:

113

Liczba pokoi:

1 - 5

Powierzchnia:

26 - 145 m²

Kępa Mieszczańska

od 8 900 za m²

Kępa Mieszczańska

Termin oddania:

gotowe

Liczba mieszkań:

453

Liczba pokoi:

2 - 4

Powierzchnia:

35.79 - 85.18 m²

Kamienice Księcia Witolda

od 12 664 za m²

Kamienice Księcia Witolda

Termin oddania:

gotowe

Liczba mieszkań:

16

Liczba pokoi:

2 - 3

Powierzchnia:

42.13 - 82.16 m²

Osiedle Królewskie

od 5 900 za m²

Osiedle Królewskie

Termin oddania:

2022

Liczba mieszkań:

24

Liczba pokoi:

2 - 3

Powierzchnia:

27.73 - 64.50 m²