Polonia Residence

Polonia ResidencePolonia ResidencePolonia ResidencePolonia ResidencePolonia ResidencePolonia ResidencePolonia ResidencePolonia ResidencePolonia Residence
Zdjęcie z galerii inwestycji
Zdjęcie z galerii inwestycji
Zdjęcie z galerii inwestycji
Zdjęcie z galerii inwestycji
Zdjęcie z galerii inwestycji
Zdjęcie z galerii inwestycji
Zdjęcie z galerii inwestycji
Zdjęcie z galerii inwestycji
Zdjęcie z galerii inwestycji

Szczegóły inwestycji

Termin oddania
4 kwartał 2021 roku
Liczba Mieszkań
70
Powierzchnia
25.3 - 73 m²
Liczba pokoi
1 - 3
Liczba pięter
5
Komórki lokatorskie
brak
Miejsca postojowe
naziemne

Opis inwestycji

W trosce o komfort, wygodę i bezpieczeństwo przyszłych użytkowników, staramy się realizować inwestycje w oparciu o najwyższej klasy rozwiązania architektoniczne, funkcjonalne i konstrukcyjne. Znamy rosnące potrzeby rynku w zakresie lokali mieszkalnych, dlatego nieustannie poszukujemy coraz lepszych odpowiedzi. Tworzymy dzięki zaangażowaniu, pasji oraz ciężkiej pracy specjalistów, którzy nie boją się nowych wyzwań i pragną powoływać do życia przestrzenie i obiekty przyjazne przyszłym użytkownikom. Staramy się dbać o każdy — nawet najmniejszy szczegół — co sprawia, że nasze inwestycje są dopracowane i mogą wspaniale służyć.

Inwestycja Polonia Residence oferuje nowe mieszkania w Łodzi. Ten ciekawy i nietuzinkowy projekt składa się z budynku wielorodzinnego, który powstał przy użyciu nowoczesnych i stylowych rozwiązań architektonicznych. Obiekt posiada 6 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz nie posiada kondygnacji podziemnych.

JEDYNA TAKA INWESTYCJA W ŁODZI

Projekt ma do zaoferowania przyszłym użytkownikom wyjątkowe połączenie historii z nowoczesnością. Polonia Residence powstała w dawnym hotelu Polonia. Budynek ten wybudowany został w latach 1910-1912, dzięki wsparciu rodziny Dobrzyńskich (małżonków Maurycego i Franciszki oraz Leopolda i Anieli). Hotel Polonia stanowił perełkę wśród łódzkiej architektury. Ten piękny i szykowny obiekt posiada trzy skrzydła zamknięte przez wewnętrzny dziedziniec. Narożnik wzbogacony jest o trójboczny ryzalit, zwieńczony kopułą i belwederem. U szczytu budynku można dostrzec osiem figur rzymskiej bogini Diany oraz Fortuny. W latach swojej świetności budynek reprezentował bardzo wysoką jakość w połączeniu z funkcjonalnością oraz bogatym wyposażeniem.

Projektanci, którzy nadali drugie życie hotelowi Polonia, starali się nie naruszać jego bogatej i ciekawej historii. Budynek wykonany jest w tradycyjnej ceglanej technologii, a także zachowano wiele zabytkowych elementów, takich jak obudowa windy, balustrady czy oryginalna mozaika na schodach. Wewnątrz obiektu znajduje się stylowe lobby wraz z recepcją, co tylko dodaje prestiżu inwestycji, która posiada ponad 100-letnią tradycję.

PRESTIŻ, WYGODA I FUNKCJONALNOŚĆ

Inwestycja Polonia Residence oferuje swoim przyszłym mieszkańcom 70 nowych lokali mieszkalnych. Wszystkie mieszkania cechują się luksusową szatą wnętrz połączoną z ergonomicznymi i funkcjonalnymi rozwiązaniami, które ułatwiają korzystanie z przestrzeni. W projekcie dostępne są mieszkania jedno-, dwu- oraz trzypokojowe o powierzchniach pomiędzy 26 a 74 m2. Dzięki szerokiej ofercie mieszkaniowej każdy będzie w stanie znaleźć tutaj coś dla siebie — zarówno rodzina z dziećmi, jak i osoby preferujące życie w pojedynkę. Pomieszczenia w budynku — w zależności od kondygnacji — dostępne będą w komfortowych wysokościach od 260 do 280 cm.

Polonia Residence to również szereg udogodnień dla przyszłych mieszkańców. Każde mieszkanie posiadać będzie klimatyzację, a w budynku zainstalowano nowoczesne systemy ogrzewania. Przewidziano również 12 miejsc postojowych naziemnych, rowerownię oraz wewnętrzny dziedziniec.

Lokalizacja inwestycji

Polonia Residence to projekt zlokalizowany w ścisłym centrum Łodzi, przy ul. Prez. Gabriela Narutowicza 38. Ta dogodna lokalizacja gwarantuje przyszłym mieszkańcom bardzo dobre połączenia komunikacyjne. Ponadto inwestycja zlokalizowana jest zaledwie 1,5 km od centrum Łodzi, więc bez problemu można się tam dostać pieszo. Zaledwie 300 metrów od projektu znajduje się dworzec kolejowy Łódź Fabryczna, skąd można dojechać do większości dużych polskich miast. W odległości 10 km zlokalizowany jest również port lotniczy im. Władysława Reymonta. Mieszkańcy inwestycji Polonia Residence będą mogli także skorzystać z najbliższego punktu komunikacyjnego (Kilińskiego — Narutowicza), który znajduje się zaledwie 20 metrów od budynku.

Śródmieście zajmuje powierzchnię 7,13 km2, co stanowi je najmniejszą spośród łódzkich dzielnic. Leży ono w samym centrum miasta, więc położenie pozwala na bardzo komfortowy dojazd do pozostałych części Łodzi. Dzielnica od zachodu graniczy z Polesiem, od północy z Bałutami, od wschodu z Widzewem, a od południa z Górną. Teren Śródmieścia to głównie typowo miejska zabudowa. W starszej części miasta można odnaleźć sporo zabytkowych kamienic, ale również budynki pofabryczne. Znaczną ich część odrestaurowano oraz z dobrym skutkiem zaadaptowano na obiekty użyteczności publicznej.

Dzielnica jest również sercem i duszą Łodzi. Przez wzgląd na bliskość wielu ośrodków rozrywki i kultury, chętnie zamieszkują tam osoby młode, ale także rodziny z dziećmi i starsza część społeczeństwa. Okolica to łatwy dostęp do wielu restauracji, punktów handlowo — usługowych, dzięki czemu Śródmieście gwarantuje wygodę i komfort. To dzielnica dla każdego, kto dobrze czuje się wśród wielkomiejskiego stylu życia. W pobliżu inwestycji Polonia Residence znajduje się wiele miejsc, w których można spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi. W samym centrum dzielnicy mieści się wiele restauracji, pubów oraz kawiarni. Śródmieście to także możliwość rozwoju — w okolicy znajduje się wiele obiektów biurowych oraz siedziby wielkich korporacji oferujących ciekawą i dobrze płatną pracę.

INWESTYCJE W OKOLICY

Apartamenty Kolberga

Apartamenty Kolberga

Termin oddania:

w sprzedaży

Liczba mieszkań:

42

Liczba pokoi:

2 - 4

Powierzchnia:

39.3 - 87.48 m²

Moje Południe

od 5 400 za m²

Moje Południe

Termin oddania:

w sprzedaży

Liczba mieszkań:

120

Liczba pokoi:

1 - 4

Powierzchnia:

31.77 - 73.86 m²

Nowe Żakowice

Nowe Żakowice

Termin oddania:

w sprzedaży

Liczba mieszkań:

248

Liczba pokoi:

1 - 5

Powierzchnia:

32.1 - 117.6 m²