Nowe domy Tarnowskie Góry

Typ nieruchomości
Lokalizacja
Ilość pokoi
Powierzchnia (m2)

Brak domów

Tarnowskie Góry – tak wygląda tutejszy rynek pierwotny

Tarnowskie Góry to miasto położone w południowej Polsce, w województwie śląskim. Jest to bardzo urokliwa miejscowość, a na dodatek całkiem nieźle zlokalizowana. Ponadto życie w tym mieście jest całkiem wygodne, a ceny nieruchomości są zdecydowanie niższe niż w pobliskich Katowicach. Wszystko to sprawia, że wiele osób decyduje się wybrać Tarnowskie Góry na swój nowy dom. Oczywiście sprzyja to rozwojowi rynku pierwotnego.

Deweloperzy w Tarnowskich Górach budują nie tylko inwestycje mieszkaniowe, ale także osiedla domów jednorodzinnych. Nowe domy zapewniają zarówno wygodne życie w pobliżu miasta, jak i spokój oraz dużą prywatność. Najczęściej są to typowe, minimalistyczne inwestycje w zabudowie szeregowej. Niemal każde osiedle domów jednorodzinnych jest tu w całości ogrodzone. Deweloperzy dbają także o dogodne drogi dojazdowe do posesji.

Jeśli chodzi o centy nieruchomości to są całkiem atrakcyjne w porównaniu do innych, sąsiednich dużych miast. Oczywiście wiele zależy od lokalizacji, standardu wykończenia, czy innych udogodnień, ale najtańsze inwestycje jednorodzinne sprzedawane są za ok. 4 000 zł/m2.

Nowe segmenty, nowe szeregówki – tak budują deweloperzy w Tarnowskich Górach

Czego spodziewać się po inwestycjach jednorodzinnych na rynku w Tarnowskich Górach. Otóż inwestycje utrzymywane są na całkiem dobrym poziomie. Większość inwestorów dokłada starań, by wykorzystywać dobre materiały, które zapewnią trwałość i wytrzymałość konstrukcji. Poza tym priorytetem jest tu przede wszystkim funkcjonalność, przeważają względy praktyczne, dlatego unika się też tworzenia zbędnych przestrzeni. Plany domów pozwalają tak zaaranżować wnętrza, by były one jak najbardziej przestronne, funkcjonalne, ale i miłe dla oka.

Estetyka nowych inwestycji wpisuje się w ogólnopolskie trendy architektoniczne. Proste, lekkie konstrukcje, dużo harmonii, lekko modernistyczny klimat oraz niezbyt krzykliwa kolorystyka. Często wykorzystuje się też materiały naturalne takie jak kamień czy drewno.

Najważniejsze cechy nowych inwestycji jednorodzinnych na sprzedaż w Tarnowskich Górach to przede wszystkim:

Domy deweloperskie – dlatego warto kupować na rynku pierwotnym

Czasem osoby, które poszukują własnego domu rozważają także zakup nieruchomości z rynku wtórnego. Jednak analizując wszystkie za i przeciw, to nowe domy jednorodzinne wypadają znacznie lepiej od tych z drugiej ręki. Dlaczego?

Otóż przede wszystkim większość osób planujących zamieszkać w domu chce dopasować go do swoich indywidualnych potrzeb. Kupowanie na rynku wtórnym wiąże się niestety z tym, że musimy zgodzić się na rozwiązania, które wybrał poprzedni właściciel. O ile w przypadku nowszych nieruchomości może to nie mieć większego znaczenia, o tyle stare budownictwo to często źle rozplanowane pomieszczenia, które nie wykorzystują dobrze przestrzeni. Czasem takie pomieszczenia są przechodnie i w ogóle nieustawne.

Poza tym deweloper gra w otwarte karty. Masz pewność, za co płacisz i co kupujesz. Niestety stare nieruchomości mają wiele wad ukrytych, czasem konieczna może być wymiana instancji wodnych, czy elektrycznych. Nowe domy szeregowe są także często dużo bardziej atrakcyjne od tych z drugiej ręki. Na rynku wtórnym w Tarnowskich Górach wiele jest nieruchomości, gdzie elewacja, czy dach pozostawiają wiele do życzenia.

Oczywiście domy deweloperskie to także wysoka jakość, dobre materiały budowalne, nowoczesne rozwiązania architektoniczne oraz doskonała infrastruktura. Warto wspomnieć także o tym, że w Tarnowskich Górach nowy dom nie oznacza zawsze droższy. Często oferty z rynku wtórnego są dużo bardziej kosztowne, niż te od dewelopera.

Jak bezpiecznie kupić dom od dewelopera?

Zanim kupisz dom od dewelopera warto sprawdzić, czy inwestor jest wiarygodny. Jak to zrobić? Otóż warto zweryfikować historię jego działalności w Krajowym Rejestrze Sądowym. KRS umożliwia zweryfikowanie czy inwestor ma zaległością podatkowe, umorzone postępowania egzekucyjne. Dzięki KRS sprawdzić można też informację o ewentualnej likwidacji, ale także ogłoszeniu upadłości. Dobrym sposobem może być także weryfikacja w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Tam z kolei możliwe jest sprawdzenie nałożonych na inwestora kar.

Oczywiście warto jest także odwiedzić stronę internetową dewelopera. Spróbować skontaktować się z nim, zobaczyć, jakie kanały kontaktu udostępnił swoim klientom. Jeśli nie jesteśmy w stanie dodzwonić się do dewelopera lub nie odpowiada on na wiadomość, warto zastanowić się jak będzie wyglądał późniejszy kontakt. Pomocne może być także zapoznanie się z historią ukończonych inwestycji. Zwykle dobry deweloper chce podzielić się ze swoimi klientami swoimi osiągnięciami, dlatego też umieszczę na stronie zdjęcia ukończonych projektów.

kontakt_bg

Postaw na gwarancję

Decyzja o kupnie inwestycji od danego dewelopera nie powinna być podejmowana pochopnie i w pośpiechu. Zanim zdecydujemy się na daną nieruchomość, warto przeanalizować opinie o danym podwykonawcy i dowiedzieć się, na jakie aspekty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę dokonując wyboru.

Kontakt