Diasfera – Budynek warsztatowy

Diasfera – Budynek warsztatowyDiasfera – Budynek warsztatowyDiasfera – Budynek warsztatowyDiasfera – Budynek warsztatowyDiasfera – Budynek warsztatowy
Zdjęcie z galerii inwestycji
Zdjęcie z galerii inwestycji
Zdjęcie z galerii inwestycji
Zdjęcie z galerii inwestycji
Zdjęcie z galerii inwestycji

Szczegóły inwestycji

Termin oddania
1 kwartał 2022
Cena
od 8 300 za m²
Liczba Mieszkań
24
Powierzchnia
28 - 38 m²
Liczba pokoi
1 - 4
Liczba pięter
4
Komórki lokatorskie
brak
Miejsca postojowe
brak
Powierzchnie dodatkowe
Balkon, taras

Opis inwestycji

Diasfera – budynek warsztatowy to niezwykła inwestycja o charakterze mieszkaniowym, która już od pierwszej chwili zachwyca zastosowanymi tutaj rozwiązaniami architektonicznymi. Niebanalna forma pozwala zorganizować własną przestrzeń również na indywidualną modłę. Wiadomo już, że część zabytkowej konstrukcji zostanie zachowana, a zatem będzie to fascynujący obiekt, w którym nowoczesność łączy się z duchem dawnej epoki, rodząc niesamowity efekt wizualny. Są to zarazem najwyższej jakości mieszkania z rynku pierwotnego w Łodzi, wykończone dokładnie, z dbałością o każdy, nawet najdrobniejszy detal. Ów projekt od początku do końca jest przeprowadzany przez dewelopera DUDA DEVELOPMENT. Cała inwestycja składa się z 1 budynku o charakterze wielorodzinnym. Wskazany obiekt posiada 4 kondygnacje naziemne, licząc wraz z parterem. Jest on pozbawiony kondygnacji podziemnych. Cała inwestycja obejmuje swoim zasięgiem łącznie 24 lokale mieszkalne. Wszystkie kondygnacje, bezwzględnie, mierzą po 272 centymetry wysokości. Jeżeli natomiast chodzi o rozmiary poszczególnych mieszkań, plasują się one w przedziale od 28 do 38 m². Gdy myśli się o kwocie, jaką należy uiścić za metr kwadratowy, trzeba przygotować się na wydatek rzędu od 8 300 do 9 600 zł. W ofercie znajdują się lokale 1-pokojowe, w typie kawalerki. Obecnie na sprzedaż wystawionych jest 11 zupełnie nowych mieszkań, które zostały starannie wykończone już „pod klucz” i są gotowe do zajęcia od zaraz. W ramach wskazanej inwestycji pojawiło się 11 ofert rekomendowanych przez dewelopera do zakupu pod przyszły wynajem. Rozpoczęcie budowy miało tutaj miejsce w IV kwartale 2020 roku, natomiast planowane oddanie całej inwestycji do użytkowania lokatorów nastąpi w I kwartale 2022 roku, jak wynika z wszelkich wyliczeń.

Elewacja budynku została utrzymana w klasycznie białej tonacji, co nadaje jej zdecydowanego tonu elegancji i splendoru. Dach posiada atrakcyjną formę architektoniczną o nieregularnym kształcie. Liczne przeszklenia sprawiają, że całość zyskuje urzekający klimat lekkości. Ogólny obraz, jaki się maluje, jest bardzo efektowny, natychmiast przyciąga wzrok. Już dziś wiadomo, iż w procesie dostosowywania tego zabytku do bieżących potrzeb mieszkańców zachowany zostanie komin, który stanowi pamiątkę przemysłowej historii obiektu, a także jego mocno wyrazista ozdoba. Okna mieszczące się na parterze są okolone parapetem oraz łukowym ceglanym nadprożem.

Mieszkania znajdujące się wewnątrz zostały dobrze przemyślane, a zatem cechują się obecnie wysoce funkcjonalnymi układami. Poszczególne pomieszczenia są ustawne, co oznacza, że istnieje tutaj duża możliwość aranżacji wnętrz. Jedynym wyznacznikiem pozostaje właściwie tylko wyobraźnia nabywców. Znajdzie się tutaj przestrzeń zdatna do nauki oraz pracy, medytacji czy też rekreacji w gronie najbliższych bądź przyjaciół. Ponadto wszystkie lokale zyskują bezpośredni dostęp do przestronnych, eleganckich balkonów. Taka dodatkowa powierzchnia to idealne wręcz miejsce do cieszenia się okolicznymi widokami, jakie urzekają, wprowadzają w przyjemny nastrój. Panoramiczne okna sprawiają, że do środka dociera mnóstwo światła naturalnego pochodzenia. Dzięki temu mieszkania stają się jasne, optycznie powiększone. To daje przemiły efekt, który utrzymuje się przez cały dzień, aż do zachodu słońca, gdy promienie ustępują nocy.

W budynku działać będzie również cichobieżna, szybka i sprawna winda, która w mgnieniu oka zabierze lokatorów na wybraną przez nich kondygnację.

Lokalizacja inwestycji

NOWOCZESNA INWESTYCJA MIESZKANIOWA ŁĄCZĄCA CZAR PRZESZŁOŚCI Z UDOGODNIENIAMI TERAŹNIEJSZOŚCI – LOKALE NA ŁÓDZKIM ŚRÓDMIEŚCIU

Inwestycja Diasfera – budynek warsztatowy znajduje się na Katedralnej, przy ulicy Jana Kilińskiego. To jedynie 0,9 km od centrum Łodzi.

Taka lokalizacja sprzyja partycypowaniu w życiu dużego miasta. Docenią ją z całą pewnością osoby lubiące wszelką aktywność, łaknące rozrywki, poszukujące nieustannie kontaktu z tym, co łatwo dostępne. Inwestycja mieści się na terenie Księżego Młyna. To okolica dumna ze swojej przemysłowej historii. Aktualnie można tutaj zaobserwować wiele zabytków, zwiedzać do woli, ponieważ kryje się tutaj mnóstwo ciekawych obiektów. Mieszkańcy ucieszą się również z obecności parku Źródliska, najstarszego ze wszystkich łódzkich parków.

Śródmieście zamykają ulice: Północna, Piotrkowska i Kilińskiego. Ma ono charakterystyczny kształt litery L. Kulturalną rozrywkę zapewnia najsłynniejsze miejsce w Łodzi, czyli ulica Piotrkowska. Na tym obszarze usytuowana jest także stacja PKP Łódź Fabryczna. Można stąd szybko dotrzeć do Warszawy – potrzeba na to jedynie godziny. Mieści się tutaj Uniwersytet Łódzki. 20 metrów od inwestycji znajduje się najbliższy przystanek – Kilińskiego-Piłsudskiego.

W odległości 320 metrów od projektu mieści się duże centrum handlowe, Galeria Łódzka.

Zaletę stanowi także bliskość ośrodków medycznych: Lux Med – 170 metrów dalej oraz Wojewódzkiego Centrum Zdrowia Publicznego – 480 metrów stąd.

W pobliżu znajduje się również Technikum nr 3 – 340 metrów od projektu.

INWESTYCJE W OKOLICY

Apartamenty Woźniców

od 9 400 za m²

Apartamenty Woźniców

Termin oddania:

2 kwartał 2022

Liczba mieszkań:

75

Liczba pokoi:

1 - 4

Powierzchnia:

24 - 71 m²

Pomorska 185

Pomorska 185

Termin oddania:

2 kwartał 2023

Liczba mieszkań:

62

Liczba pokoi:

1 - 5

Powierzchnia:

30 - 60 m²

Apartamenty Błękitne Tarasy

od 6 372 za m²

Apartamenty Błękitne Tarasy

Termin oddania:

4 kwartał 2021

Liczba mieszkań:

129

Liczba pokoi:

1 - 5

Powierzchnia:

23 - 80 m²