Nowe mieszkania Chełmno

Typ nieruchomości
Lokalizacja
Ilość pokoi
Powierzchnia (m2)

Brak Inwestycji

Nowe mieszkania w Chełmnie – Rynek pierwotny

Inwestycja w nowe mieszkanie to zawsze trafiony pomysł. Nieruchomości zazwyczaj nie tracą na wartości, są dobrem trwałym, które z czasem może okazać się najkorzystniejszą lokatą. Osoby zamożne od lat decydują się na lokowanie pieniędzy w nieruchomości. Stały zastrzyk gotówki, a następnie możliwość szybkiej sprzedaży mieszkania, gdy tylko przyjdzie taka potrzeba, zachęca do inwestowania w rynek pierwotny także osoby mniej zamożne. Myślisz o tym, by zacząć zarabiać na rynku nieruchomości lub marzy Ci się własne mieszkanie? Sprawdź, jak kupić nowe mieszkanie w Chełmnie oraz dlaczego, warto wybrać mniejsze miasto. Poznaj krok po kroku formalności, których należy dopełnić, inwestując w nowe mieszkanie w Chełmnie.

Rynek pierwotny w Chełmnie

Chełmno to niewielkie, aczkolwiek urokliwe miasteczko. Wyróżnia go ciekawa przeszłość i nawiązująca do niej architektura, nic więc dziwnego, że na ulicach miasta spotkać można turystów i osoby z zewnątrz. Rodowici mieszkańcy Chełma również darzą sentymentem miasto, dlatego niechętnie myślą o przeprowadzeniu się do większych miast.

Powyższe przełożyło się na potencjał na rynku nieruchomości. Od kilku lat na terenie miast rosną jak grzyby po deszczu inwestycje deweloperskie.

Mieszkania od dewelopera w Chełmnie cechuje dobra cena – zainteresowany zakupem mieszkania w Chełmnie ma szansę nabyć wymarzone własne M za znacznie niższą cenę niż na przykład w pobliskim Toruniu. Problemem nie jest już dziś dojazd do pracy odległej nawet o kilkadziesiąt kilometrów.

Mieszkania deweloperskie w Chełmnie cieszą się dużym powodzeniem również dlatego, że miasto słynie z bezpieczeństwa i spokoju. Mieszkańcy Chełmna zgodnie oświadczają, że nie czują żadnego zagrożenia, są spokojni o swoje dzieci i starszych rodziców.

W ostatnich latach na zamieszkanie w Chełmnie zdecydowało się dużo młodych rodzin pochodzących z pobliskich, mniejszych miejscowości. Nowe inwestycje deweloperskie w Chełmnie były dla nich atrakcyjne cenowo – za cenę mieszkania nie wybuduje się własnego domu na wsi. Dodatkowo zamieszkanie w mieście wiąże się z możliwością utrzymanie zatrudnienia i posłaniem dzieci do dobrych szkół. Na terenie miasta funkcjonują chętnie wybierane przez młodzież szkoły średnie.

Nowe inwestycje w Chełmnie kontra mieszkania w dużym mieście

Jak wiadomo, życie płynie w innym tempie w małej miejscowości, a inaczej w dużym, zatłoczonym mieście. Problem dużego miasta dotyczy przede wszystkim dowozu dzieci do szkół i przedszkoli oraz oczywiście wyższych kosztów utrzymania, bo niestety choć pensje mieszkańców dużych miast są wyższe, to również koszty utrzymania mieszkania, ceny żywności, opłaty za żłobki i przedszkola są znacznie wyższe.

Wybierając nowe mieszkania w mniejszym mieście, młoda rodzina ma szansę żyć spokojniej i stabilniej. W większości małych miast każde dziecko ma szansę dostać się do miejskiego żłobka, co wiąże się oczywiście z dofinansowaniem opłaty. W dużych miastach natomiast rodzice często muszą posyłać dzieci do prywatnych, drogich żłobków i przedszkoli.

Niemniej jednak najważniejszym argumentem za wyborem mieszkania od dewelopera w małym mieście będzie koszt zakupu. Śledząc rynek pierwotny, można odnieść wrażenie, że mieszkania np. w Warszawie są nawet trzykrotnie droższe niż mieszkania o takim samym metrażu i przybliżonym standardzie w mniejszych miastach powiatowych i gminnych. Cena zakupu będzie miała ogromne znaczenie, kiedy nabywca korzysta z kredytu hipotecznego – mniejsza cena wiąże się z niższą ratą kredytu lub krótszym okresem kredytowania.

Mieszkania na sprzedaż w Chełmnie – formalności krok po kroku

Rynek pierwotny w Chełmnie to zazwyczaj kilka nowych inwestycji w roku. Dlatego osoba zainteresowana nabyciem mieszkania do dewelopera nie powinna mieć problemów z dotarciem do odpowiedniej oferty.

Po sprawdzeniu wiarygodności firmy deweloperskiej i potwierdzeniu jakości wykonanych inwestycji można przystąpić do formalizowania transakcji.

Jeżeli nowe inwestycje zostały zakończone i oddane do użytku, sprawa wygląda dość prosto – tak jak przy zwykłym zakupie mieszkania na rynku wtórnym należy udać się do notariusza i zawrzeć umowę kupna-sprzedaży.

Jeśli jednak nabywca decyduje się na mieszkanie w trakcie realizacji, musi uzbroić się w cierpliwość formalności bowiem jest znacznie więcej.

W większości przypadków należy zawrzeć dwie umowy. Pierwsza to umowa deweloperska, w której deweloper zobowiązuje się do wybudowania “zamówionego” mieszkania. Dopiero po zrealizowaniu przedsięwzięcia może dojść do zawarcia umowy przenoszącej własność. Wybierając mieszkania deweloperskie, warto więc dokładnie ocenić możliwości dewelopera, tak aby mieć pewność, że nowe mieszkanie nie zostanie oddane z opóźnieniem.

Po podpisaniu umowy głównej dochodzi do przekazania mieszkania. Przed podpisaniem protokołu odbioru nabywca powinien dokładnie obejrzeć mieszkanie, tak aby jego uwadze nie umknęły żadne usterki czy wady w wykonaniu. Nowy właściciel może zatrudnić biegłego kompetentnego do oceny nieruchomości.

Niemniej jednak warto wiedzieć, że mieszkania na sprzedaż od dewelopera objęte są gwarancją i rękojmią.

kontakt_bg

Postaw na gwarancję

Decyzja o kupnie inwestycji od danego dewelopera nie powinna być podejmowana pochopnie i w pośpiechu. Zanim zdecydujemy się na daną nieruchomość, warto przeanalizować opinie o danym podwykonawcy i dowiedzieć się, na jakie aspekty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę dokonując wyboru.

Kontakt