Nowe mieszkania Giżycko

Typ nieruchomości
Lokalizacja
Ilość pokoi
Powierzchnia (m2)
Apartamenty Stranda Residence

Apartamenty Stranda Residence

Giżycko, Pierkunowo
Termin oddania:

Gotowe

Powierzchnia:

35 - 77 m²

Liczba pokoi:

1 - 3

Zobacz inwestycję
Wave Apartamenty

od 8 390 za m²

Wave Apartamenty

Giżycko, Armii Krajowej
Termin oddania:

I Kwartał 2024

Powierzchnia:

31 - 99 m²

Liczba pokoi:

1 - 4

Zobacz inwestycję
Nautica Resort

od 11 990 za m²

Nautica Resort

Giżycko, ul. Moniuszki
Termin oddania:

Gotowe

Powierzchnia:

30 - 60 m²

Liczba pokoi:

1 - 4

Zobacz inwestycję
Apartamenty Przystań

Apartamenty Przystań

Giżycko, Królowej Jadwigi
Termin oddania:

Gotowe

Powierzchnia:

34 - 102 m²

Liczba pokoi:

1 - 4

Zobacz inwestycję

OFERTY ARCHIWALNE

Koszarova
Oferta archiwalna

Koszarova

Giżycko, Koszarowa
Termin oddania:

Gotowe

Liczba mieszkań:

45

Liczba pokoi:

2 - 4

Powierzchnia:

32.7 - 73.26 m² m²

Nowe mieszkania w Giżycku – Rynek pierwotny

Giżycko – miasto jezior, zwane również stolicą żeglarstwa w Polsce zachęca do odwiedzania i pozostania na zawsze. Dlatego, jeśli marzysz, by zamieszkać na pięknych Mazurach lub chcesz zarabiać dobre pieniądze wynajmując mieszkania turystom, rynek pierwotny w Giżycku ma dla Ciebie świetną ofertę.

Mieszkania od dewelopera w Giżycku to ekskluzywne apartamenty w sam raz na wynajem oraz mieszkania dla rodzin i singli, idealne do zamieszkania na stałe.

Inwestycje deweloperskie w Giżycku – jak kupić mieszkanie na wynajem?

Nowe mieszkania w Giżycku ze względu na atrakcyjność miasta powinny być najlepszą inwestycją. Jednak i w mieście można znaleźć lepsze i gorsze lokalizacje.

Kupując mieszkanie na wynajem, które ma służyć turystom, warto poznać lokalizację miasta, zabytki i atrakcje turystyczne, tereny zielone oraz wykaz portów żeglarskich.

Najwięcej osób odwiedza Giżycko ze względu na żeglarstwo, dlatego warto wybierać te inwestycje deweloperskie, które pozwolą swobodnie i w krótkim czasie dotrzeć nad jezioro.

Natomiast co do samych cech mieszkania, to warto by mieszkanie do wynajęcia było wygodne i przyjemne, jasne i przestronne.

Najemcy zwracają zazwyczaj uwagę na takie szczegóły, jak:

  • dostęp do kuchni (kuchnia wyposażona w co najmniej zmywarkę, kuchenkę, mikrofalówkę, ekspres do kawy)
  • łazienka z prysznicem (najchętniej wybierane apartamenty przez turystów to te dorównujące w swym standardzie popularnym hotelom – wygodne łazienki z ręcznikami i suszarką)
  • komfortowa sypialnia (łóżko dla dwojga plus dostawka dla dziecka)
  • drugi pokój (rodziny z dziećmi szukają większych mieszkań z kilkoma miejscami do spania)
  • bliska odległość od sklepów spożywczych
  • bezpłatny parking przypisany do mieszkania
  • dostęp do darmowego WiFi
  • telewizja

Nowe mieszkanie w Giżycku, dlaczego warto kupić?

Zakup mieszkania dla rodziny w Giżycku może być znakomitym rozwiązaniem. Miasto daje bowiem wiele sposobności na rozkręcenie własnego biznesu. Przyjeżdżający praktycznie przez cały rok do Giżycka turyści, zostawiają tu swoje pieniędzy. Dlatego mając pomysł na dobry biznes, Giżycko będzie miejscem, gdzie warto wprowadzić go w życie.

Za wyborem mieszkania w Giżycku przemawia również wyjątkowe położenia miasta, bliskość natury i możliwość czerpania z niej jak najwięcej.

Osoba, która szuka mieszkania na sprzedaż w Giżycku dla siebie, może wybrać spokojniejszą okolicę, niż tę, w której spotyka się turystów. Wówczas można wybrać nowe inwestycje w Giżycku położone na obrzeżach miasta. W mieście działa komunikacja autobusowa, która pozwala swobodnie poruszać się po Giżycku również bez własnego auta. Dodatkowo przez Giżycko przebiega linia kolejowa ułatwiająca dojazd do większych miast – Olsztyn, Ełk.

Nowe mieszkanie – jak wybrać?

Szukając mieszkania od dewelopera, warto skupić się na potrzebach rodziny. Jeśli rodzina jest mała może wystarczyć zakup niewielkiego 40-metrowego mieszkania z dwoma pokojami. Jeśli jest to małżeństwo z kilkorgiem dzieci, warto pomyśleć o zakupie większego lokum z dwoma łazienkami i funkcjonalną kuchnią.

Rynek pierwotny oferuje mieszkania w zabudowie szeregowej. Jest to idealny wybór dla rodziny z dziećmi. Takie mieszkanie nie dość, że posiada blisko sto metrów powierzchni, to ma dostęp do własnego podwórka i miejsca parkingowego.

Ile kosztuje nowe mieszkanie?

Zakup mieszkania to ogromna inwestycja, często związana z potrzebą zaciągnięcia kredytu hipotecznego, czy pożyczki rodzinnej. Nie ma jednak nic lepszego, niż posiadanie własnego M, dlatego młode pokolenie nie obawia się kredytów i zobowiązań na długie lata, stawiając  własność, a nie na najem.

Nowe inwestycje można nabyć w bardzo korzystnej cenie. Często znacznie taniej niż mieszkania na rynku wtórnym. Mieszkania deweloperskie z czasem nabierają na wartości. Po kilku latach cena mieszkań na rynku pierwotnym wzrasta o kilka-kilkanaście procent.

Mieszkania deweloperskie różnić się będą cenowo w zależności od położenia inwestycji, metrażu oraz stanu wykończenia. Deweloperzy oferują mieszkania w stanie do samodzielnego wykończenia i wyposażenia oraz mieszkania pod klucz, do których można się wprowadzić zaraz po zamontowaniu mebli (droższa opcja).

Na zakupie mieszkania od dewelopera można jednak zaoszczędzić jeszcze z dwóch powodów. Po pierwsze dość często deweloperzy oferują mieszkania na sprzedaż w promocyjnej cenie. Najwyższe ceny wiążą się z pierwszym etapem sprzedaży deweloperskiej. Z czasem, kiedy inwestycja idzie do przodu, a nie sprzedano jeszcze wszystkich mieszkań, cena za jeden metr kwadratowy może znacznie spaść.

Po drugie kupując nowe mieszkania, nabywcy oszczędzają na podatku od czynności cywilnoprawnych, który wynosi obecnie 2% od wartości mieszkania.

Można również wspomnieć o fakcie, iż sama transakcja będzie dla kupującego tańsza. Koszty notarialne dzielone są na pół pomiędzy deweloperem a nabywcą. Inaczej niż to ma miejsca na rynku wtórnym, gdzie zazwyczaj koszty opłaty notarialnych ponosi nabywca. Można również mieć nadzieje, że notariusz stale współpracujący z deweloperem, zastosuje niższe opłaty, niż to wynika z rozporządzenia o maksymalnych stawkach za czynności notarialne.

kontakt_bg

Postaw na gwarancję

Decyzja o kupnie inwestycji od danego dewelopera nie powinna być podejmowana pochopnie i w pośpiechu. Zanim zdecydujemy się na daną nieruchomość, warto przeanalizować opinie o danym podwykonawcy i dowiedzieć się, na jakie aspekty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę dokonując wyboru.

Kontakt