Nowe mieszkania Lubawa

Typ nieruchomości
Lokalizacja
Ilość pokoi
Powierzchnia (m2)
Nowa Sadowa

od 5 500 za m²

Nowa Sadowa

Termin oddania:

7.07.2024 (IV Etap)

Liczba mieszkań:

228

Liczba pokoi:

2 - 4

Powierzchnia:

34.74 - 60.45 m²

Nowe mieszkania w Lubawie – Rynek pierwotny

Zamierzasz kupić nowe mieszkanie? Wybór własnego „M” stanowi poważną decyzję, która nierzadko jest jednym z najistotniejszych wyborów życiowych. Właśnie dlatego tak ważna jest bezpieczna, sprawna transakcja. Dziś inwestycje deweloperskie w Lubawie to wiele nowych ofert dla klientów myślących o zakupieniu własnej nieruchomości. Na co należy zwrócić uwagę, wybierając dobrego dewelopera w Lubawie?

Inwestycje deweloperskie – nowe mieszkania w Lubawie

Lubawa to miasto w województwie warmińsko-mazurskim liczące sobie około 10 tysięcy mieszkańców. To historyczna stolica ziemi lubawskiej, której początki sięgają wielu wieków wstecz. Dziś pełna jest interesujących zabytków, a dzięki malowniczej lokalizacji odwiedzana jest też przez turystów.
Również w tej lokalizacji dynamicznie zaczął rozwijać się rynek pierwotny nieruchomości. Rosnący popyt na nowe mieszkania stał się przyczyną zainteresowania przez firmy deweloperskie. Dzisiaj także tutaj można zakupić nowe mieszkania od dewelopera wpisujące się w trendy współczesnego budownictwa.
Na klientów czekają różnorodne nowe mieszkania w Lubawie, które dedykowane są zarówno dla rodzin, jak i dla singli oraz dla par. Dogodne lokalizacje, także blisko zielonych zakątków, funkcjonalne metraże i rozkłady, przystępne ceny powodują, że obecne tu inwestycje deweloperskie stanowią interesującą propozycję dla osób poszukujących wymarzonego „M”.
Aby jednak transakcja rzeczywiście była udana, warto poświęcić czas nie tylko na przeanalizowanie wszystkich ofert dostępnych na lubawskim rynku nieruchomości. Bardzo istotne jest także sprawdzenie samego dewelopera, by transakcja była całkowicie bezpieczna.

Mieszkania deweloperskie w Lubawie – bezpieczeństwo zakupu

Obowiązująca od 2012 roku Ustawa deweloperska wprowadziła pełną gamę rozwiązań mających na celu poprawę bezpieczeństwa kupujących nieruchomości mieszkalne. Dzisiaj za nabywcą stoją przepisy prawa, które mają na celu ochronę jego interesów w kontaktach z deweloperem.
Jednym z głównych obowiązków wprowadzonych przez Ustawę stało się tworzenie prospektów informacyjnych. Dotyczy to także deweloperów mających mieszkania na sprzedaż w Lubawie. Prospekt taki stanowi rzeczowy wykaz informacji dotyczących dewelopera, realizowanej przez niego inwestycji oraz mieszkań wchodzących w jej skład. Można sprawdzić w nim między innymi doświadczenie firmy deweloperskiej, sposób zabezpieczenia inwestycji, plan zagospodarowania przestrzennego w promieniu 1 km od inwestycji oraz charakterystykę lokali.
Również Ustawa deweloperska zobowiązuje dewelopera prowadzącego nowe inwestycje do założenia rachunku powierniczego. Gromadzi on środki nabywców w banku, który czuwa nad nimi i zabezpiecza przed sprzeniewierzeniem przez nierzetelnego dewelopera.

Nowe mieszkania w Lubawie od deweloperów – co jeszcze warto sprawdzić?

Przed podjęciem tej ważnej decyzji, jaką jest zakup nowego mieszkania w Lubawie, warto także zwrócić uwagę na kilka dodatkowych kwestii:

  • Czy deweloper jest właścicielem gruntu, na którym powstaje inwestycja, czy też jego użytkownikiem wieczystym? Takie informacje można sprawdzić w księdze wieczystej przez internet. Informuje ona również o ewentualnych obciążeniach hipotecznych, na przykład banku. Wówczas dla bezpieczeństwa deweloper powinien dostarczyć klientowi promesę banku na bezobciążeniowe wyodrębnienie mieszkania.
  • Czy deweloper jest w dobrej sytuacji finansowej? W sprawdzeniu tych informacji pomoże KRS, czyli Krajowy Rejestr Sądowy. Można dowiedzieć się z niego, czy deweloper nie jest w stanie upadłości.
  • Czy deweloper posiada aktualne pozwolenie na budowę? Powinno być ono ważne i decyzja ta powinna być ostateczna. Warto też sprawdzić informacje o budynku i jego otoczeniu, które znajdują się w tej decyzji.
  • Czy deweloper ma już doświadczenie w branży? Terminowo ukończone mieszkania deweloperskie stanowią dodatkowy atut.
  • Czy deweloper należy do Polskiego Związku Firm Deweloperskich? To potwierdzenie, że stosuje on Kodeks Dobrych Praktyk i kładzie nacisk na jakość swoich nieruchomości i obsługę klienta.
  • Czy deweloper ma pozytywne opinie od kupujących? Najlepiej wybierać mieszkania deweloperskie w Lubawie, które realizowane są przez dewelopera cieszącego się uznaniem klientów. Informacje te można znaleźć w sieci. Najbardziej rzetelne opinie można uzyskać od lokatorów obecnych nieruchomości zrealizowanych przez dewelopera.

Mieszkania od dewelopera w Lubawie – wybierz najlepszą ofertę!

Obecny rynek pierwotny w Lubawie to coraz więcej nieruchomości realizowanych przez uznane firmy deweloperskie. Rosnąca paleta propozycji powoduje, że mieszkania na sprzedaż wybiera tu wiele osób chcących zakupić własne „M” dla siebie albo w charakterze inwestycji.
Kawalerki, mieszkania w średnim metrażu, ale też większe apartamenty – nowe mieszkanie w Lubawie można dopasować specjalnie do swoich potrzeb, by zakupić lokal spełniający wszystkie z nich.

Komfortowe, dogodnie zlokalizowane, nowocześnie urządzone mieszkania od dewelopera w Lubawie już teraz czekają na klientów. Sprawdź nowe inwestycje w Lubawie i wybierz najlepszą ofertę dla siebie!

kontakt_bg

Postaw na gwarancję

Decyzja o kupnie inwestycji od danego dewelopera nie powinna być podejmowana pochopnie i w pośpiechu. Zanim zdecydujemy się na daną nieruchomość, warto przeanalizować opinie o danym podwykonawcy i dowiedzieć się, na jakie aspekty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę dokonując wyboru.

Kontakt