Nowe mieszkania Police

Typ nieruchomości
Lokalizacja
Ilość pokoi
Powierzchnia (m2)
Kołłątaja Police

Kołłątaja Police

Police, Hugona Kołłątaja
Termin oddania:

Gotowe

Powierzchnia:

26.97 - 55.3 m²

Liczba pokoi:

1 - 3

Zobacz inwestycję
Osiedle Śliwkowe

Osiedle Śliwkowe

Police, al. Śliwkowa
Termin oddania:

Gotowe

Powierzchnia:

33 - 120 m²

Liczba pokoi:

2 - 5

Zobacz inwestycję
Osiedle Jarzębinowe

od 5 100 za m²

Osiedle Jarzębinowe

Police, ul. Wspólna
Termin oddania:

III Kwartał 2024

Powierzchnia:

34 - 114.1 m²

Liczba pokoi:

1 - 6

Zobacz inwestycję

Nowe mieszkania w Policach – Rynek pierwotny

Rynek pierwotny w Policach oferuje wybór mieszkań dla rodzin i par bez dzieci. Z oferty deweloperskiej skorzystać mogą również seniorzy pragnący na czas emerytury przenieść się do wygodnego, komfortowego mieszkania od dewelopera oraz przedsiębiorcy, których zamiarem jest zarabianie na wynajmie mieszkań.

Sprawdź, jak bezpiecznie kupić nowe mieszkanie w Policach. Przeczytaj, na co zwrócić uwagę, wybierając dewelopera i poznaj swoje prawa, jako kupującego nowe mieszkanie.

Nowe inwestycje w Policach – nowe mieszkania, kontra mieszkania na rynku wtórny

Choć część osób waha się z podjęciem decyzji o zakupie mieszkania od dewelopera, to należy napisać, że ich obawy nie są dziś już niczym uzasadnione. Przede wszystkim już blisko 50% transakcji na rynku nieruchomości dotyczy mieszkań deweloperskich.

Za potrzebą skorzystania z oferty deweloperów przemawia jednak nie tylko deficyt na rynku wtórnym, jak wygoda i komfort, które oferują nowe inwestycje.

Nowe mieszkanie w Policach to lokal na miarę XXI wieku w standardzie, jaki obowiązuje w państwach zachodnich. Mieszkania powstałe w ostatnich czasach prezentują obowiązujące trendy – pomieszczenia są duże, przestronne i funkcjonalne. Odbiega się od ciasnych pokoików, małych łazienek i kuchni na poczet jasnych, świeżych aneksów kuchennych połączonych z pokojem dziennym, wygodnych sypialni i oddzielnego WC.

Mieszkania od dewelopera w Policach położone są w przyjaznej i bezpiecznej okolicy, w której docelowo mają powstać dodatkowe atrakcje dla dzieci i seniorów. Do mieszkań przynależą zazwyczaj prywatne miejsca parkingowe, których brakuje w starych częściach miasta.

Warto wspomnieć, że mieszkania deweloperskie są często tańsze w utrzymaniu od mieszkań w starym budownictwie. Co więcej, nabywca nowego mieszkania przez kolejnych kilkanaście lat nie musi nawet myśleć o remoncie. Natomiast mieszkania na rynku wtórnym zazwyczaj wymagają remontu, co jest niezwykle trudnym przedsięwzięciem w dużym mieście.

Warto również wspomnieć, że zakup mieszkania na rynku pierwotny może być znacznie tańszy niż mieszkania z tzw. drugie ręki. Inwestycje deweloperskie zwolnione są z obowiązku zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych wynoszącego 2% wartości mieszkania na sprzedaż. Kwota ta może pozostać w kieszeni nabywcy. Ponadto nabywca mieszkania od dewelopera może zaoszczędzić na taksie notarialnej – ta jest dzielona po połowie pomiędzy kupującego a dewelopera.

Mieszkania na sprzedaż w Policach – jak wybrać dewelopera

Sukcesem udanej transakcji jest właściwy wybór firmy deweloperskiej. Tę warto wybrać i ocenić, biorąc pod uwagę wcześniej wykonane transakcje. Osoby ostrożne, a zarazem wymagające powinny dokonać oględzin na żywo, oddanych przez dewelopera inwestycji, poznając również rynek pierwotny w wybranym mieście. Nabywca mieszkania powinien udać się w teren i obejrzeć inwestycje deweloperskie w Policach lub w pobliskich miejscowościach, zanim podpiszę umowę rezerwacyjną lub umowę przedwstępną.

Jeśli nabywca nie może ustalić wcześniej wykonanych przez dewelopera inwestycji, powinien zwrócić się do niego z żądaniem udostępnienia tzw. prospektu informacyjnego.

Właśnie w prospekcie powinny znaleźć się informacje na temat trzech ukończonych przedsięwzięć deweloperskich z uwzględnieniem ich położenia (adres), daty rozpoczęcia i daty wydania ostatecznego pozwolenia na użytkowanie.

Mieszkania w Policach, a zawarcie umowy deweloperskiej

Ostrożny nabywca nie powinien spieszyć się z zawarciem umowy deweloperskiej. Po obejrzeniu na żywo inwestycji wybranej firmy powinien na spokojnie zapoznać się z prospektem informacyjnym, bo to właśnie z tego dokumentu wynikać będzie m.in.:

  • czy deweloper jest wypłacalny i czy przeciwko deweloperowi prowadzono (lub prowadzi się) postępowania egzekucyjne na kwotę powyżej 100 000 zł
  • dopuszczenie waloryzacji ceny oraz określenie zasad waloryzacji – nowe inwestycje mogą zmienić wartość wraz ze wzrostem nakładów poczynionych na budowę przez dewelopera
  • harmonogram przedsięwzięcia deweloperskiego, w etapach
  • środki ochrony nabywców (bankowy rachunek powierniczy służący gromadzeniu środków nabywcy przypisany do danego mieszkania na sprzedaż)
  • planowany termin rozpoczęcia i zakończenia prac budowlanych
  • termin, do którego nastąpi przeniesienie prawa własności nieruchomości.

Po ustaleniu wszystkich szczegółów i potwierdzeniu faktów można przystąpić do zawarcia umowy deweloperskiej.

Nowe inwestycje reguluje przede wszystkim tzw. ustawa deweloperska zgodnie, z którą umowa deweloperska powinna zostać zawarta w formie aktu notarialnego i stanowi ona podstawę wpisu do księgi wieczystej. Natomiast przeniesienie na nabywcę prawa własności poprzedzone jest odbiorem lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego przez nabywcę, który następuje po zawiadomieniu o zakończeniu budowy domu jednorodzinnego, przy jednoczesnym braku sprzeciwu ze strony właściwego organu, albo na podstawie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie.

Mieszkanie od dewelopera w stanie pod klucz i odebrane bez zastrzeżeń pozwala zamieszkać lokalu zaraz po dopełnieniu wszelkich formalności.

kontakt_bg

Postaw na gwarancję

Decyzja o kupnie inwestycji od danego dewelopera nie powinna być podejmowana pochopnie i w pośpiechu. Zanim zdecydujemy się na daną nieruchomość, warto przeanalizować opinie o danym podwykonawcy i dowiedzieć się, na jakie aspekty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę dokonując wyboru.

Kontakt