W ostatnich latach piękny i spokojny Włocławek rozrósł się o nowe osiedla. Od początku XXI wieku w mieście przybyło bowiem inwestycji deweloperskich. Dziś rynek pierwotny we Włocławku oferuje przestronne mieszkania deweloperskie w stanie surowym, piękne, obszerne apartamenty z dostępem do miejsc parkingowych oraz funkcjonalne domki jednorodzinne z prywatnymi podwórkami.
Jak wybrać nowe mieszkanie we Włocławku?
Inwestycje deweloperskie we Włocławku to budownictwo na najwyższym poziomie. Nowe budynku powstają zgodnie z obowiązującymi trendami. Są wygodne, tanie, oszczędne. Powyższe przekłada się na okoliczność, że każda osoba poszukująca odpowiedniego mieszkania powinna znaleźć lokum dla siebie.
Szukając jednak mieszkania na sprzedaż we Włocławku, warto wziąć pod uwagę kilka szczegółów. Po pierwsze liczy się cena. Choć mieszkania od dewelopera często bywają tańsze od mieszkań na rynku wtórnym, to nabywca musi liczyć za obowiązkiem dopłaty za takie udogodnienia, jak prywatne miejsce parkingowe, czy dostęp do piwnicy.
Nowe mieszkania we Włocławku mogą przedstawiać wyższą wartość, jeśli są położone bliżej centrum lub w renomowanej dzielnicy. Jednakże inwestycje deweloperskie położone na obrzeżach miasta mogą być nie tylko bardziej atrakcyjne, jak i znacznie tańsze. Warto więc zastanowić się nad wyborem mieszkania z dala od centrum. Za takim rozwiązaniem przemawia argument, że praktycznie każde nowe mieszkanie z czasem zyskuje na wartości. Wystarczy kilka lat, by wartość nabytego mieszkania wzrosła nawet o kilkanaście procent.
Dodatkowym aspektem, którym warto wziąć pod uwagę, szukając mieszkania na sprzedaż to powierzchnia użytkowa. Singiel, czy młoda para bez dzieci, może wybrać funkcjonalne mieszkanie z aneksem kuchennym i sypialnią. Podobne oferty kierowane są do seniorów. Jednak rodzina z dziećmi, powinna szukać większego lokum. Najlepiej mieszkania powyżej 60 metrów kwadratowych z dostępem do balkonu i parkingu. Bardziej zamożne rodziny z dziećmi mogą postawić na nowe mieszkanie w zabudowie szeregowej z dostępem do podwórka lub w zabudowie sąsiedzkiej na wyodrębnionej, ogrodzonej działce.
Nowe inwestycje we Włocławku – jak znaleźć dewelopera?
Wybór odpowiedniej firmy deweloperskiej może przełożyć się na satysfakcję z zakupu. Dlatego przed udaniem się do konkretnego dewelopera, warto poznać rynek pierwotny w mieście.
Pierwszym krokiem może być oczywiście przejrzenie ofert dostępnych w internecie na stronach firm zajmujących się pośrednictwem w sprzedaży mieszkań. Warto jednak dotrzeć do informacji, kto jest inwestorem budowy. Po ustaleniu danych firmy deweloperskiej można przejrzeć jej stronę internetową, poznać oddane inwestycje, prześwietlić portfolio. Dodatkowo, warto poszukać opinii na temat wybranego dewelopera,. Często nabywcy dzielą się swoimi wrażeniami z wyboru dewelopera, dlatego należy odszukać odpowiednie fora.
Jeśli informacje na temat wybranej firmy, które udało się odszukać w internecie są satysfakcjonujące, kolejnym krokiem może być obejrzenie na żywo oferty dewelopera.
Krok ten jest o tyle istotny, że nowe inwestycje prezentowane na kartach portfolio, mogą różnić się od tego, co deweloper ma do zaoferowania na żywo.
Jeśli wybrana firma prowadzi w mieście kolejną inwestycję o satysfakcję z zakupu, warto pytać jej byłych klientów.
Mieszkania od dewelopera we Włocławku – jak rozmawiać z deweloperem?
Firmy deweloperskie często zatrudniają osoby upoważnione do kontaktu z klientami. Dlatego po podjęciu decyzji o skorzystaniu z usług danej firmy, należy umówić się na spotkanie z kompetentną osobą. Jest to oczywiście spotkanie niezobowiązujące, służące raczej szerszemu rozeznaniu się.
Podczas spotkania przedstawicielem firmy deweloperskiej, należy pytać o szczegóły dotyczące dostępnych mieszkań. Najważniejsze aspekty to:
- cena mieszkania – nowe mieszkania mogą różnić się od siebie cenowo w zależności od powierzchni, usytuowania (piętro), dostępu do tarasu, balkonu, piwnicy, windy, parkingu
- termin oddania mieszkania od dewelopera – nabywca powinien dążyć do uzyskania precyzyjnych informacji na temat planowanego terminu oddania budynku do użytkowania właścicieli mieszkania, w przeciwnym razie może narazić się na szkody, w tym szkody finansowe (spłata kredytu przed zamieszkaniem w lokalu)
- posiadanie przez dewelopera wszystkim planów i pozwoleń – ma to ogromne znaczenie, jeśli mieszkania deweloperskie jeszcze nie powstał. Jeżeli nabywca kupuje nowe mieszkanie od dewelopera oddane już do użytku, nie powinien obawiać się żadnych opóźnień
- możliwość obejrzenia mieszkania we Włocławku na żywo – jeśli prace budowlane lub wykończeniowe są w toku, nabywca powinien mieć możliwość dokonania oględzin na miejscu.
Należy pamiętać, że nabywca mieszkania od dewelopera ma prawo pytać również o szczegóły związane funkcjonowaniem firmy deweloperskiej. Mieszkania deweloperskie objęte są m.in. regulacjami ustawy deweloperskiej, która narzuca na wykonawcę obowiązek złożenia zeznania finansowego, oświadczenia o płynności finansowej oraz braku prowadzonych egzekucji na życzenie nabywcy. Zatem współpraca na gruncie deweloper-klient powinna być normą, nie zaś przywilejem.