Data publikacji: 17.03.2022 | Data aktualizacji: 19.04.2023

5/5 - (1 vote)

Jak najlepiej zorganizować przeprowadzkę?

Jak najlepiej zorganizować przeprowadzkę?

Redakcja

5/5 - (1 vote)
Jak zaplanować przeprowadzkę - pobierz checklistę

Jak zaplanować przeprowadzkę - pobierz checklistę

Aby to zrobić podaj swój adres e-mail

    Przeprowadzki bywają trudne, zwłaszcza z miejsc, w których spędziliśmy długi czas. Przez lata gromadzimy bowiem różne przedmioty, często o dużych gabarytach, delikatnych strukturach nietypowych kształtach. Dlatego też absolutnym priorytetem jest dobre przygotowanie oraz odpowiednia organizacja. Dzięki temu samo rozpakowanie dostarczy też mniej problemów i przebiegnie znacznie sprawniej. Zastanawiasz się jak szybko spakować swój dobytek? Chcesz poznać koszt przeprowadzki oraz dowiedzieć się, jak zabezpieczyć wartościowe rzeczy? Sprawdź to w artykule!

    Przygotowanie do przeprowadzki: od czego zacząć?

    Jak najlepiej zorganizować przeprowadzkę?

    Pierwszym krokiem jest na pewno stworzenie dokładnego planu. Najlepiej sprawdzają się praktyczne listy, ponieważ zrealizowane punkty można po prostu odhaczyć. Kartkę z planem przeprowadzki dobrze jest powiesić w widocznym miejscu, tak by na bieżąco móc kontrolować postępy organizacyjne.

    W zależności od statusu mieszkania, należy dopilnować także związanych z nim formalności. Konieczne jest także powiadomienie odpowiednich instytucji o zmianie miejsca zamieszkania. Warto zaplanować urlop w pracy nie tylko na czas przeprowadzki, ale także na dzień, który ją poprzedza. Wówczas można na spokojnie dokonać przeglądu rzeczy. Jeśli zamierzamy korzystać z usług firmy transportowej, należy także odpowiednio wcześnie zarezerwować usługę.

    Przeprowadzka to jedna z najlepszych okazji do tego, aby dokonać przeglądu posiadanych rzeczy, posegregować je oraz pozbyć się zbędnych przedmiotów. Warto także od razu oddać wszelkie pożyczone rzeczy – książki czy płyty, tak aby nie przewozić już ich w nowe miejsce. Przeprowadzka to nie tylko pakowanie rzeczy, ale także porządki. Należy zadbać o to, żeby mieszkanie zostało posprzątane. Przed jego opuszczeniem warto zakręcić wodę, gaz czy prąd. Dobrą praktyką jest także sfotografowanie stanu liczników.

    Przeprowadzka – porady jak zabezpieczać i pakować rzeczy

    Zwykle podczas przeprowadzki najwięcej obaw dostarcza samo pakowanie rzeczy. Im dłużej mieszkaliśmy w danym miejscu, zwykle tym więcej przedmiotów zdołaliśmy nagromadzić. Ilość zgromadzonych przedmiotów jest najlepiej widoczna właśnie w takich momentach jak przeprowadzka. Jak się spakować w takim razie, aby nie spędzić zbyt wiele czasu nad kartonami? Przede wszystkim przed rozpoczęciem pakowania należy zaopatrzyć się w niezbędne do tego przedmioty. Warto zadbać o rzeczy takie jak:

    • duże i małe kartony,
    • taśmy klejące, sznurki mocujące,
    • duże worki oraz worki próżniowe,
    • folie bąbelkowe, wypełniacze czy inne materiały ochronne,
    • markery i naklejki do opisywania zawartości kartonów.

    Warto pamiętać o tym, że pudełka kartonowe różnią się zarówno rozmiarem, kształtem, jak i wytrzymałością. ich trwałość zależy głównie od ilości warstw tektury. W przypadku przedmiotów ciężkich i dużych gabarytów dobrze sprawdzą się kartony wykonane z 5- lub 7-warstwowej tektury. Są one najczęściej polecane właśnie w takich okolicznościach, jak przeprowadzka.

    Pakowanie najlepiej zacząć od rzeczy najmniej potrzebnych na co dzień, jak chociażby książki, albumy, nienoszone ubrania czy dziecięce zabawki. Dokumenty warto odpowiednio zabezpieczyć i zgromadzić w jednym miejscu. Odpowiedniego zabezpieczenia wymagają także delikatne przedmioty, porcelana, szkło oraz sprzęt RTV i małe AGD. Kartony warto od razu opisywać.

    Jak najlepiej zorganizować przeprowadzkę?

    Przeprowadzka do innego miasta: o czym warto pamiętać?

    Przeprowadzka do innego miasta to z reguły niemałe wyzwanie. Często nowe miejsce jest nam nieznane, co może być zarówno ekscytujące, jak i nieco kłopotliwe. Na początku na pewno należy odpowiednio zadbać o sprawy urzędowe. Przed przeprowadzeniem się do nowego miasta dobrze jest też zapoznać się nieco z okolicą.

    Warto stworzyć sobie listę ciekawych miejsc, takich jak restauracje, parki, kawiarnie czy kina. Ponadto dobrze jest sprawdzić jak działa komunikacja miejska, jaki dojazd mamy do pracy, na uczelnię czy w inne miejsce.

    Pomoc przy organizacji przeprowadzki – ile to kosztuje?

    Samodzielna przeprowadzka do nowego miasta bywa bardzo kłopotliwa. Zwłaszcza wtedy, gdy planujemy przewozić przedmioty o dużych gabarytach. Dlatego też w takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem jest wynajęcie firmy transportowej. Jak droga jest przeprowadzka? Koszt takich usług jest bardzo różny. Wiele zależy od cennika samej firmy. Wbrew pozorom takie usługi nie zawsze muszą być drogie. Na rynku jest obecnie wiele firm, które oferują tani i szybki transport.

    Ile zatem w największych polskich miastach kosztuje przeprowadzka? Cena za km poza miastem zaczyna się zazwyczaj od ok. 1-2 zł. Usługi takich firm są bardzo zróżnicowane, dlatego też warto zapoznać się z ofertą na stronie usługodawcy. Niektóre punkty oferują bowiem sam transport, inne z kolei posiadają wyspecjalizowane ekipy, które pakują rzeczy, montują i demontują meble, czy znoszą i wynoszą ładunki.

    Jak najlepiej zorganizować przeprowadzkę?

    Pobierz Checklistę

    Pobierz Checklistę

    Aby to zrobić podaj swój adres e-mail

      Zobacz również

      Rynek kredytowy bez doplat jak wyglada sytuacja

      Rynek kredytowy bez dopłat: jak wygląda sytuacja?

      Niedawno ukazał się kolejny raport AMRON SARFiN. Możemy dowiedzieć się z niego więcej na temat sytuacji rynku kredytów hipotecznych.
      Czy TBSSIM moze zastapic dewelopera

      Czy TBS/SIM może zastąpić dewelopera? - wyjaśniamy

      Ostatnio więcej mówi się o budownictwie społecznym. Wyjaśniamy, czy jego najwyższa półka dochodowa w postaci TBS-ów/SIM-ów może zastąpić deweloperów.
      Obnizki stop procentowych

      Obniżki stóp procentowych - jak bardzo mogą pomóc?

      Obniżki stóp procentowych w 2025 roku wydają się prawdopodobne. Sprawdzamy zatem, jak decyzje RPP mogą wpłynąć na zdolność kredytową Polaków.
      Kredyt na Start ma finansowanie lecz nie ma akceptacji

      Kredyt na Start ma finansowanie, lecz nie ma akceptacji?

      Sprawa dotycząca Kredytu na Start wciąż nie została rozstrzygnięta. Program może zostać sfinansowany w 2025 r. ze specjalnej rezerwy budżetowej (1,6 mld zł).

      Komentarze

      Dodaj komentarz

      Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *