Deweloperzy Płock

Kolegialna Residence

Kolegialna Residence

Deweloperzy Płock

Płock to ponad 100 tysięczne miasto na Mazowszu, jedno z najbogatszych miast na prawach powiatu w Polsce. Miejscowość historyczna, dawna stolica Mazowsza, a nawet Królestwa Polskiego na przełomie XI i XII wieku. Wspominał o nim już Gall Anonim. Obecnie silny ośrodek gospodarczy, którego najbardziej znanym reprezentantem jest PKN Orlen, oprócz którego, na terenie Płocka zlokalizowane są firmy o zasięgu nie tylko ogólnopolskim, jak i międzynarodowym. Pod względem wielkości firm mających swoją siedzibę w tym mieście, Płock mógłby spokojnie konkurować z największymi miastami w kraju. Panuje tu wyjątkowy klimat dla biznesu, a miasto stara się przyciągać kolejnych inwestorów. W ślad za rozwojem przemysłu idzie rozwój budownictwa mieszkaniowego. Deweloperzy coraz mocniej zaznaczają swoją obecność na gospodarczej mapie miasta. Powstają nowe inwestycje budowlane, a kolejne są w planach. Oprócz firm lokalnych można zaobserwować rosnące zainteresowanie tutejszym rynkiem deweloperów o zasięgu krajowym. Miasto jest bogate, zadbane, ma długą i ciekawą historię. Unikatowe połączenie średnich rozmiarów i wielkiego biznesu pozwala łączyć komfort życia z dostępem do szans, jakie daje obecność dużych korporacji.

Rynek pierwotny w Płocku

Miasto może się pochwalić wysokim poziomem średniego wynagrodzenia przypadającego na mieszkańca. Ma to oczywiście wpływ na kształt lokalnego rynku nowych nieruchomości. Lokale kupowane od deweloperów stanowią istotna część rynku mieszkaniowego, dużo większą niż w innych miastach tej wielkości w Polsce. W Płocku buduje się dużo i jakościowo. Realizowane są inwestycje o podwyższonym standardzie, na skalę niespotykaną w 100-tysięcznych ośrodkach miejskich. Apartamenty stanowią istny element lokalnego rynku deweloperskiego. Nie ma się co zresztą dziwić takiemu stanowi rzeczy, mamy w końcu do czynienia z jednym z najbogatszych miast w Polsce w swojej klasie.

Zabudowa, jaką realizują deweloperzy, jest różnorodna, budowane są całe osiedla, często zamknięte, kompleksy usługowo-mieszkaniowe, pojedyncze apartamentowce, czy wreszcie domy jednorodzinne. Te także w zróżnicowanej formie. Mogą to być osiedla domów wolnostojących, szeregowce, bliźniaki czy pojedyncze projekty. Cechą wspólną nowo powstających obiektów jest jakość wykonania oraz nowoczesna architektura. Płock jest malowniczym, zadbanym miastem, deweloperzy starają się dotrzymać kroku i wpasować w istniejącą tkankę miejską.

Inwestycje zlokalizowane są w różnych częściach miasta, najczęściej nowe osiedla budowane są we wschodniej, bardziej rozwiniętej części miasta, w kierunku Boryszewa. Deweloperzy są także aktywni na południu, na terenach osiedla Górna, w obrębie Starego Miasta, a także w okolicach Osiedla Kolegialna. Mniej zurbanizowana, zachodnia część miasta rozwija się w kierunku Maszewa, Osiedle Dobrzyńska i Osiedle Łukasiewicza to dość popularne lokalizacje. W zależności od otoczenia budujący starają się dopasować do charakteru miasta. Nie brakuje na przykład inwestycji w zrewitalizowanych starych kamienicach.

Jak się buduje w Płocku?

Deweloperzy Płock traktują priorytetowo, szczególnie ci, dla których to jest główny rynek zbytu swoich lokali. W obrębie centrum realizowane są inwestycje z segmentu premium, nieruchomości o podwyższonym standardzie. Idealnie wkomponowane w miasto, zachowujące jego historyczny charakter. Tam, gdzie to możliwe budowane są wielkomiejskie osiedla. Nowoczesna architektura, projekty dopracowane do ostatniego szczegółu. Deweloperzy zapewniają takie udogodnienia jak podziemne garaże, miejsca postojowe dla gości, cichobieżne windy, place zabaw czy tereny zielone. Nie zapomniano także o lokalach o przeznaczeniu handlowo-usługowym, najczęściej zajmują dolne partie budynków i są kolejnym elementem, który sprawia, że mieszkańcom żyje się tu komfortowo i bezpiecznie.

Tam, gdzie zabudowa nie jest tak zwarta jak w centralnych częściach miasta powstają kompleksy budynków, gdzie większy nacisk położony jest na funkcjonalność i wygodę. Wygodne dojazdy do luźno stojących budynków, mniej kondygnacji, więcej zieleni. Ze względu na wielkość miasta, nadal mamy pełny dostęp do infrastruktury. Szkoły, przychodnie, sklepy galerie handlowe, to wszystko jest w promieniu kilku kilometrów od miejsca zamieszkania.

Na terenach podmiejskich, deweloperzy Płock rozpieszczają nabywców równie mocno co w centrum. Zamknięte osiedla domów jednorodzinnych, gwarantujące poczucie bezpieczeństwa i wygodę. Szeregowce o ciekawej architekturze, czy wreszcie pojedyncze projekty o podwyższonym standardzie. Odpowiednie wielkości działek, nowoczesne rozwiązania, dbałość o ekologię, czy jakość materiałów budowlanych, sprawiają, że przedmieścia Płocka to wygodne i ładne miejsce do życia.

Perspektywy rozwoju rynku deweloperskiego

Płock, malownicze miasto na Mazowszu, historyczna stolica, która znajduje się w niedalekiej odległości od obecnej to miejscowość, która łączy spokój i urok mieszkania w mniejszej miejscowości z szansami, jakie daje obecność wielkiego biznesu. Ogromny jak na miasto tej wielkości budżet sprawia, że jest zadbane i wyposażone w odpowiednią infrastrukturę. Mieszkając w Płocku, nie mamy poczucia, że to miasto peryferyjne. Wręcz przeciwnie, bogata oferta kulturalna, sportowa czy akademicka, sprawia, że łatwo zapomnieć o jego rzeczywistych rozmiarach. Jeżeli jeszcze dodamy do tego bogatą historię, przepiękne położenie, bliskość natury i takie perełki jak miejscowe zoo, które uchodzi za jedno z najlepszych i najciekawszych w Polsce, to nie powinno nas dziwić, że chętnych na mieszkanie w Płocku nie brakuje. Rynek nowych lokali, czy to w zabudowie wielo- czy jednorodzinnej, rozwija się prężnie i nic nie wskazuje, aby miało się to wkrótce zmienić.

Płock dba o komfort i bezpieczeństwo mieszkańców, żyje się tu wygodnie i ciekawie. Deweloperzy starają się sprostać wymaganiom klientów. Inwestycje charakteryzują się ciekawą architekturą, nowoczesnymi rozwiązaniami i dobrą komunikacją z miastem. Dostęp do oferty kulturalnej czy sportowej jest na wyjątkowym, jak na miasto tej wielkości, poziomie.

Wszystkie jego atuty, łącznie z położeniem, pozwalają Płockowi z nadzieją patrzeć w przyszłość. Nie inaczej jest z rynkiem mieszkaniowym. Rozwój gospodarczy miasta zawsze idzie w parze z rosnącym zainteresowaniem deweloperów. Tutaj już się buduje dużo i na najwyższym poziomie, ale mamy do czynienia z miejscowością o ogromnym potencjale i wydaje się, że inwestorzy jeszcze nie powiedzieli ostatniego słowa.

Płock ma wiele do zaoferowania pod każdym względem. Jest to miasto o bardzo bogatej historii, pełne wiekowych zabytków, które decydują o charakterze miasta. Piękna starówka, która przyciąga turystów, urokliwe zakątki, klimatyczne restauracje, słowem wszystko, co sprawia, że chce się tu wracać, a najlepiej zamieszkać. Nowe inwestycje realizowane przez deweloperów działających na tym obszarze tylko ułatwiają podjęcie takiej decyzji. W Płocku buduje się z fantazją, na odpowiednio wysokim poziomie, z dbałością o szczegół, komfort i bezpieczeństwo.

kontakt_bg

Postaw na gwarancję

Decyzja o kupnie inwestycji od danego dewelopera nie powinna być podejmowana pochopnie i w pośpiechu. Zanim zdecydujemy się na daną nieruchomość, warto przeanalizować opinie o danym podwykonawcy i dowiedzieć się, na jakie aspekty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę dokonując wyboru.

Kontakt