Informacje są aktualne na dzień 8 marca 2024
Informacje dotyczące cen, dostępności mieszkań oraz szczegółów transakcji mogą się różnić w zależności od czasu. Aktualizacje mogą nie nadążać za tymi zmianami.
Prosimy o kontakt z działem sprzedaży dewelopera, aby uzyskać najświeższe informacje i szczegółową propozycję.
Zgłoś błąd
Inwestycja mieszkaniowo-usługowa Fabryka Na Pradze jest ulokowana w środkowej części prawobrzeżnej Warszawy.
Fabryka na Pradze – Kamienica” przy ul. Folwarcznej 7 to niezwykle kameralny, tylko 26 mieszkań i 3 lokale usługowe, projekt. Ich niewielkie powierzchnie od 33 do 49 m² stanowią doskonałą ofertę dla młodych ludzi planujących zakup własnego mieszkania, jak również dla osób poszukujących małych lokali pod wynajem. Mieszkania na piętrach mają balkony, a na parterze, od strony dziedzińca – ogródki.
Trzypiętrową kamienicę wzniesiono w 1936 r. dla Wacława Łąckiego. Po jego śmierci właścicielem został syn – Krzysztof Łącki. W 1945 r. kamienica przeszła na własność Skarbu Państwa na podstawie dekretu Bieruta, a następnie w 2008 r. zwrócono ją ostatniemu właścicielowi – Panu Krzysztofowi Łąckiemu. Nieruchomość została kupiona bezpośrednio od właściciela.
Na tyłach budynku przed wojną znajdowała się wytwórnia alkoholi – Fabryka wódek i likierów „Reduta” Wacław Łącki. W odróżnieniu od innych kamienic czynszowych, które powstały w dalszej części Szmulowizny, mieszkania miały 3 metry wysokości i wszystkie wyposażone były w toalety. Część z nich miała łazienki, nigdy nie było wspólnych toalet na korytarzach.
.Architektura
Inwestycja składa się z odrestaurowanych i zmodernizowanych przedwojennych obiektów: kamienic oraz gmachów fabrycznych. W trakcie renowacji zachowano elementy zdobnictwa architektonicznego i historyczny charakter gmachów. Do wykończenia użyto materiałów nawiązujących do pierwotnego stanu budynków – jasnych tynków oraz czerwonej cegły klinkierowej. Część fasad wykończono w stylu nowoczesnym, z dodaniem dużych przeszkleń. Budynki posiadają wysokość od 1 do 5 pięter.
Stara Praga stała się modnym miejscem chętnie wybieranym przez młodych ludzi i artystów. Położona po prawej stronie Wisły, ale vis a vis Starego Miasta, jest wyjątkowo atrakcyjnym miejscem nie tylko po prawej stronie Wisły, ale i w całej Warszawie. Tylko tutaj zachowała się oryginalna, przedwojenna zabudowa, która nadaje dzielnicy niepowtarzalny klimat; z brukowanymi ulicami, przedwojennymi podwórkami ze starymi bramami i kapliczkami. Wiele z tych starych kamienic i pofabrycznych terenów już odzyskało swój dawny blask lub jest w trakcie rewitalizacji. Jedną z takich rewitalizacji jest pofabryczny budynek przy ulicy Kawęczyńskiej 9, wchodzący w skład pierwszej części inwestycji Fabryka na Pradze. Budynek ten został zrewitalizowany i przekształcony w lofty. Prace te zostały nagrodzone tytułem Budowa Roku 2017 (nagroda I stopnia) przyznanym przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa.
Niektóre ulice, między innymi sąsiednia ulica Kawęczyńska, przeszły w ostatnim czasie rewitalizację przywracającą im przedwojenny charakter – odnowiono stary bruk, zainstalowano piękne latarnie, ustawiono stylowe ławki.
Niewątpliwe atuty tej lokalizacji to łatwo dostępna sieć komunikacji miejskiej; kilka linii autobusowych i tramwajowych, a także bliskość (5 minut spacerem) odnowionego i rozbudowanego dworca kolejowego Warszawa Wschodnia, który w przyszłości uzupełni stacja metra. Dworzec Warszawa Wileńska i stacja metra Dworzec Wileński to tylko 15 minut na piechotę.
Sama Praga jest coraz przyjaźniejsza komunikacji rowerowej: z rosnącą liczbą ścieżek, kontrapasów i kilkudziesięcioma stacjami miejskich rowerów Veturilo, której stanowisko znajduje się w pobliżu.
W okolicy są lokalne sklepy, bazarek, centrum handlowe Galeria Wileńska, szkoły i przedszkola, Wyższa Szkoła Menadżerska, Szkoła Muzyczna i ośrodki kulturalne takie jak Fabryka Trzciny, Kino Praha, Teatr Baj, muzeum Warszawskiej Pragi. Sąsiedztwo tętniącej życiem ulicy Ząbkowskiej z jej pubami, restauracjami i Centrum Koneser może być miejscem spędzenia wolnego czasu w gronie znajomych bez konieczności używania samochodu. Latem wystarczy krótki spacer, aby znaleźć się na nadwiślańskiej plaży lub skorzystać z oferty modnych klubów, parku linowego, Parku Skaryszewskiego, Parku Praskiego i ZOO. W niewielkiej odległości znajduje się także warszawska chluba – Stadion Narodowy – centrum sportowe i rozrywkowe. Bazę dla młodych przedsiębiorców może stanowić Google Campus oraz liczne biura wielu firm, które od niedawna wybrały starą Pragę na lokalizację swoich biur.
od 16 800 za m²
II Kwartał 2025
25.38 - 46.7 m²
1 - 2
od 16 600 za m²
IV Kwartał 2025
29.62 - 110.89 m²
1 - 5
III Kwartał 2025
44.16 - 89.92 m²
1 - 4
od 15 000 za m²
III Kwartał 2024
25.3 - 74.94 m²
1 - 3
Gotowe
27 - 140 m²
1 - 5
Gotowe
29 - 255 m²
1 - 5
od 11 500 za m²
Gotowe
26 - 99 m²
1 - 4
I Kwartał 2024
26 - 45 m²
1 - 2
Gotowe
25.77 - 108.58 m²
1 - 3