Stacja Grochów

Stacja GrochówStacja GrochówStacja GrochówStacja GrochówStacja GrochówStacja Grochów
Zdjęcie z galerii inwestycji
Zdjęcie z galerii inwestycji
Zdjęcie z galerii inwestycji
Zdjęcie z galerii inwestycji
Zdjęcie z galerii inwestycji
Zdjęcie z galerii inwestycji

Szczegóły inwestycji

Termin oddania
4 kwartał 2021
Cena
od 9 950 za m²
Liczba Mieszkań
263
Powierzchnia
31.5 - 133 m²
Liczba pokoi
2 - 4
Liczba pięter
7
Komórki lokatorskie
tak
Miejsca postojowe
miejsca postojowe naziemne, miejsca postojowe podziemne
Powierzchnie dodatkowe
Balkon, taras

Opis inwestycji

Stacja Grochów to inwestycja o dużym rozmachu. Jest ona realizowana przez Dom Development S.A. Na całość tego nowatorskiego projektu składają się 263 nowe mieszkania, które rozmieszczono w 4 budynkach o charakterze wielorodzinnym. Wskazane obiekty posiadają od 6 do 7 kondygnacji naziemnych, doliczając do tego parter, oraz 2 kondygnacje podziemne. Jeśli chodzi o nowe inwestycje mieszkaniowe w Warszawie, zdecydowanie warto przyjrzeć się właśnie tej, ponieważ niesie ze sobą szereg udogodnień dla lokatorów. W sprzedaży w tym momencie znajdują się 52 mieszkania o powierzchni od 47 do 75 metrów kwadratowych. Trzeci etap projektu, który będzie oddany do użytkowania w IV kwartale 2021 roku, to 2 pięciopiętrowe budynki – 125 nowych lokali o metrażach od 31,5 do 133 m².

Zaletą, którą trudno przecenić, jest zaprojektowanie wnętrz w taki funkcjonalny sposób, ażeby można je było naprawdę dowolnie aranżować. Całość inwestycji została pomyślana tak, aby stwarzać klientom pola do zaprezentowania ich własnej kreatywności. Można także skorzystać z gotowej, rozbudowanej oferty wykończenia wnętrz. Stacja Grochów to również niezwykle interesujące rozwiązanie architektoniczne, utrzymane w skandynawskiej stylistyce, od pierwszego momentu mocno przyciągające wzrok. Celem stworzenia tego miejsca było umożliwienie lokatorom życia w pobliżu natury, niemal na jej łonie, przy jednoczesnej, szerokiej dostępności wszelkich dobrodziejstw współczesności.

Skandynawowie są znanymi miłośnikami ułatwiania sobie codziennego życia przy poszanowaniu natury i życiu w zgodzie z nią. Tak właśnie należy spojrzeć na przedstawioną ofertę. Architektura została zainspirowana niezwykle modnym obecnie, skandynawskim designem. Przestrzenie charakteryzują się komfortowym, przestronnym rozkładem. Budynki ustawiono w taki sposób, ażeby do wnętrz wpływało dużo naturalnego pochodzenia światła. Obecny etap inwestycji gwarantuje szeroki dostęp do najbardziej poszukiwanych obecnie na rynku nieruchomości lokali 2- oraz 3-pokojowych. W inwestycji znajdują się też mieszkania 4-pokojowe o wysokim standardzie.

Mieszkania posiadają duże balkony, natomiast te usytuowane na parterze mają bezpośredni dostęp do własnych ogródków. Kolejny atut stanowią miejsca postojowe naziemne, a także podziemne. Warto wspomnieć, że w inwestycji nie zabrakło pojemnych komórek lokatorskich, które są przestrzenią dodatkową, przeznaczoną na rzeczy o rozmaitym charakterze. Nie mogło się również obyć tutaj bez cichobieżnej windy, zaprojektowanej z dbałością o nawet najdrobniejsze detale.

Lokalizacja inwestycji

PRAGA-POŁUDNIE – MIEJSCE NOWOCZESNYCH INWESTYCJI MIESZKANIOWYCH

Inwestycję Stacja Grochów usytuowano na Grochowie, przy ulicy Przeworskiej 7, czyli 5.5 km od tętniącego życiem centrum Warszawy. Znajduje się zatem na terenie Pragi-Południe. Jest to dzielnica, która kipi pozytywną energią, dosyć gęsto zaludniona. Jest to rezultatem dominacji zabudowy o charakterze mieszkaniowo-przemysłowym. Praga-Południe przybrała swój kształt architektoniczny wskutek wcielenia w życie poczynionych w XX wieku koncepcji modernistycznych. Mimo tego nie można powiedzieć, że zabudowa dzielnicy jest całkowicie jednostajna. Skaryszew, Kamionek i Grochów są obszarami przemysłowymi, gdzie usytuowano znane powszechnie, istotne dla Warszawy ośrodki biznesowe, jak np. Państwowe Zakłady Optyczne, jak również fabryki: E. Wedla, Siemensa czy Radwaru. Na terenie Grochowa nieustannie wykwitają kolejne biurowce oraz apartamentowce, których nowoczesna forma podkreśla prestiż tej okolicy, przy jednoczesnym otwarciu jej na potrzeby wszystkich mieszkańców stolicy. Mieści się tutaj znane osiedle willowe – Saska Kępa. Ośrodkiem kulturalnym, o jakim warto wspomnieć, jest Teatr Powszechny.

Mieszkańcy inwestycji będą mogli skorzystać z bogatej oferty tej okolicy. W sąsiedztwie znajduje się Park Skaryszewski (który uchodzi za jeden z najpiękniejszych w Europie) – dla wszystkich poszukujących wytchnienia od zgiełku miasta.

Dzięki Mostowi Siekierkowskiemu, Łazienkowskiemu i Poniatowskiemu lokatorzy bez problemu, szybko i sprawnie dotrą na drugi brzeg Wisły. Ruch miejski odbywa się tutaj przede wszystkim za sprawą arterii ulica Grochowska. Mieszkańcy Stacji Grochów mogą skorzystać z niezwykle rozbudowanej sieci połączeń komunikacyjnych: szeregu linii autobusowych i tramwajowych, a także metra. 310 m od projektu mieści się przystanek Siennicka 01.

Niedaleko od budynków znajdują się 4 placówki edukacyjne. Najbliższe z nich to: Przedszkole Nr 153 „Słoneczne Przedszkole” (350 m), Przedszkole Nr 51 ,,Misia Czarodzieja” (390 m), Prywatne Przedszkole „Rośnij z Didasko” – w odległości 440 m.

Mieszkańcy osiedla mogą liczyć również na obecność ośrodków o charakterze zdrowotnym, takich, jak np. Centralny Szpital Kliniczny MON – 760 m dalej.

Osoby spragnione rozrywki będą w pełni usatysfakcjonowane bliskością licznych klubów, restauracji, jak również pracowni artystycznych. Duży obiekt o charakterze sportowym i ważnym znaczeniu dla Polski w okolicy to Stadion Narodowy.

INWESTYCJE W OKOLICY

Przystań Letnica - etap II

Przystań Letnica - etap II

Termin oddania:

4 kwartał 2022

Liczba mieszkań:

190

Liczba pokoi:

2 - 4

Powierzchnia:

41.68 - 92.82 m²

Przystań Letnica - etap III

Przystań Letnica - etap III

Termin oddania:

4 kwartał 2023

Liczba mieszkań:

323

Liczba pokoi:

2 - 4

Powierzchnia:

41.68 - 92.82 m²

Ptasia 20

od 6 467 za m²

Ptasia 20

Termin oddania:

4 kwartał 2021

Liczba mieszkań:

288

Liczba pokoi:

1 - 5

Powierzchnia:

40 - 89 m²