Nowe mieszkania Andrychów

Typ nieruchomości
Lokalizacja
Ilość pokoi
Powierzchnia (m2)
Osiedle Słoneczne

od 4 900 za m²

Osiedle Słoneczne

Termin oddania:

3 kw. 2022

Liczba mieszkań:

181

Liczba pokoi:

1 - 5

Powierzchnia:

29.96 - 97.83 m²

Nowe mieszkania w Andrychowie – Rynek pierwotny

Andrychów jest miastem położonym w województwie małopolskim, nad rzeką Wieprz. Teren, na którym znajduje się Andrychów, jest górzysty. Z powodu lokalizacji w Beskidzie Małym, aglomeracja ta stała się ważnym ośrodkiem turystycznym. Znajdują się tam liczne atrakcje takie jak miejsca do wspinaczki górskiej, zjazdów rowerowych czy narciarskich. Miasto rozwija się również przemysłowo. Powstaje tam specjalna podstrefa ekonomiczna. Rozbudowywane inwestycje deweloperskie w Andrychowie, przyciągają osoby pragnące na stałe osiedlić się w tym spokojnym miejscu. Miasto znajduje się w pobliżu większych aglomeracji takich jak Kraków czy Bielsko-Biała, ale nadal jednak pozostaje niezatłoczone i idealne do zamieszkania. Ciągle rozwijający się rynek pierwotny w Andrychowie oferuje wiele nowych mieszkań w różnych przedziałach cenowych. Osoby chcące zakupić nowe mieszkanie w tym mieście, powinny odpowiednio przygotować się merytorycznie przed podpisaniem umowy.

Jak weryfikować mieszkania deweloperskie w Andrychowie?

Dokładna analiza dostępnych inwestycji na rynku pierwotnym jest bardzo ważna przy wyborze właściwej firmy deweloperskiej, w której ofercie znajdują się warte zainteresowania mieszkania na sprzedaż. Rzetelny oraz wiarygodny deweloper nie będzie zatajał żadnych informacji na temat inwestycji. Zgodnie z ustawą musi przekazać wszystkie dane o zakończonych już projektach, tych planowanych oraz w trakcie realizacji. Kupno mieszkania od dewelopera w Andrychowie najlepiej zacząć od przestudiowania historii danej firmy inwestorskiej. Następnie zebrać opinie od osób, które wcześniej korzystały z usług tego dewelopera. Należy dowiedzieć się, czy budując wcześniej mieszkania deweloperskie w Andrychowie, trzymał się ustalonych terminów oraz, czy wywiązał się ze wszystkich zobowiązań. Dużym ułatwieniem jest korzystanie z forów internetowych, na których osoby mieszkające na danych osiedlach, dzielą się opiniami oraz wrażeniami o różnych firmach deweloperskich, oferujących nowe mieszkania w Andrychowie.

Sposoby oceniania wiarygodności dewelopera- jak wybrać atrakcyjne mieszkania w Andrychowie?

Najlepszym sposobem na sprawdzenie danej firmy jest ustalenie, czy dla wybranej inwestycji deweloper prowadzi zamknięty rachunek powierniczy. Ważne jest również sprawdzenie wiarygodności banku. Jest to największa gwarancja bezpieczeństwa w inwestycjach deweloperskich. Oznacza to, że deweloper oferujący nowe mieszkanie w Andrychowie otrzyma pieniądze, gdy dana nieruchomość stanie się własnością nabywcy. Najlepiej sprawdzić wcześniej zgodność terminów poprawek oraz wyglądu całego osiedla z projektem. Kupowanie mieszkania od dewelopera wiąże się również z ryzykiem pewnych ukrytych, dodatkowych płatności, które mogą dotyczyć korzystania z parkingu, własności drogi dojazdowej czy garaży. Należy przed podpisaniem umowy wyjaśnić, czy opłata za użytkowanie przestrzeni dodatkowych jest ujęta osobno, czy wliczona w cenę mieszkania. Wiarygodny deweloper powinien udostępnić każdą z tych informacji w prospekcie informacyjnym.

Dlaczego warto poznać rynek pierwotny w Andrychowie?

Rynek pierwotny wymaga sprawdzania wiarygodności wybranego dewelopera. Inne inwestycje przeprowadzone przez taką firmę będą wizytówką tego, jak w rzeczywistości działa. W takim przypadku również warto sięgnąć po opinie osób, które wprowadziły się już do nowo wybudowanego osiedla. Najważniejsze jest zebranie jak największej ilości informacji na temat jakości wykończenia mieszkania, jego estetyki oraz funkcjonalności wszystkich instalacji, niezbędnych w mieszkaniu. Mieszkania deweloperskie powinny być również wykonane z wysokiej jakości materiałów. Rodziny z dziećmi lub osobami niepełnosprawnymi muszą, wybierając nowe mieszkanie, poznać opinie na temat udogodnień, które znajdują się na terenie osiedla. Kwestia ta dotyczy podjazdów dla wózków, ilości bezpiecznych przejść dla pieszych czy placu zabaw, który powinien być przede wszystkim bezpieczny. Ważne są również odpowiednio niskie krawężniki czy stabilne poręcze. Spełnienie wszystkich kwestii daje gwarancję posiadania inwestycji na osiedlu, które będzie bezpieczne dla wszystkich oraz komfortowe w użytkowaniu.

Nowe inwestycje a stan gleby – dlaczego ten aspekt jest tak ważny?

Nowe inwestycje w Andrychowie mogą być przeprowadzane na niewłaściwym typie gleb lub na terenach poprzemysłowych. Dlatego ważne jest dotarcie do informacji o stanie gruntów. Inwestycje deweloperskie muszą spełnić wiele wymogów, w tym muszą być budowane na odpowiednim podłożu. Warto wcześniej sprawdzić, czy inwestycja nie jest prowadzona na torfowiskach i gruntach nasypowych, ponieważ takie gleby nie spełniają wymagań urbanistycznych. Tereny podmokłe, znajdujące się blisko zbiorników wodnych, również nie są odpowiednie. Szukając mieszkania w Andrychowie, trzeba sprawdzić stabilność gruntu oraz to, czy dany teren nie jest przeznaczony do zalesienia. Nowe inwestycje oferują osiedla blisko lasów lub parków, jednak budowa inwestycji na terenie, który będzie poddawany zalesieniu, jest niezgodna z prawem. Pamiętając o tych aspektach przy wybieraniu wymarzonego mieszkania na sprzedaż w Andrychowie, ogranicza się przyszłe problemy i gwarantuje sobie bezpieczne lokum na lata.

kontakt_bg

Postaw na gwarancję

Decyzja o kupnie inwestycji od danego dewelopera nie powinna być podejmowana pochopnie i w pośpiechu. Zanim zdecydujemy się na daną nieruchomość, warto przeanalizować opinie o danym podwykonawcy i dowiedzieć się, na jakie aspekty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę dokonując wyboru.

Kontakt