Nowe mieszkania Warszawa Białołęka

Typ nieruchomości
Lokalizacja
Ilość pokoi
Powierzchnia (m2)
Moja Północna etap II

od 8 647 za m²

Moja Północna etap II

Termin oddania:

2 kwartał 2023

Liczba mieszkań:

Liczba pokoi:

1 - 4

Powierzchnia:

25 - 92 m²

Osiedle Życzliwa Praga – Etap IV

od 8 701 za m²

Osiedle Życzliwa Praga – Etap IV

Termin oddania:

3 kwartał 2022

Liczba mieszkań:

107

Liczba pokoi:

1 - 3

Powierzchnia:

32 - 68 m²

Miasto Moje

od 7 869 za m²

Miasto Moje

Termin oddania:

3 kwartał 2022

Liczba mieszkań:

53

Liczba pokoi:

1 - 4

Powierzchnia:

35 - 86 m²

Aluzyjna 19

Aluzyjna 19

Termin oddania:

3 kwartał 2021

Liczba mieszkań:

114

Liczba pokoi:

1 - 5

Powierzchnia:

29 - 120 m²

Apartamenty Modlińska

od 8 590 za m²

Apartamenty Modlińska

Termin oddania:

2 kwartał 2022 roku

Liczba mieszkań:

83

Liczba pokoi:

1 - 3

Powierzchnia:

30.91 - 86.78 m²

Aura Garden

Aura Garden

Termin oddania:

3 kwartał 2021 roku

Liczba mieszkań:

362

Liczba pokoi:

1 - 3

Powierzchnia:

45.43 - 60.2 m²

Aroma Park

od 9 265 za m²

Aroma Park

Termin oddania:

2 kwartał 2022 roku

Liczba mieszkań:

90

Liczba pokoi:

1 - 5

Powierzchnia:

30.7 - 102.8 m²

Future Gardens – Etap II

od 6 200 za m²

Future Gardens – Etap II

Termin oddania:

gotowe

Liczba mieszkań:

27

Liczba pokoi:

1 - 4

Powierzchnia:

39 - 69 m²

Bliżej Gwiazd na Mehoffera

Bliżej Gwiazd na Mehoffera

Termin oddania:

2 kwartał 2021 roku

Liczba mieszkań:

112

Liczba pokoi:

1 - 6

Powierzchnia:

26.14 - 134.98 m²

Fleminga Residence

Fleminga Residence

Termin oddania:

1 kwartał 2022 roku

Liczba mieszkań:

35

Liczba pokoi:

2 - 4

Powierzchnia:

35 - 81 m²

Białołęka przez dziesięciolecia uchodziła za smutną sypialnię Warszawy. Tymczasem dzielnica ta ma dużo więcej do zaoferowania, niż mieszkanie w dogodnej lokalizacji. Znajdziemy tutaj wiele zabytków i miejsc wartych odwiedzenia. Ta prawobrzeżna dzielnica Warszawy jest obecnie chętnie wybieranym miejscem zamieszkania, stanowi swoisty kompromis, pomiędzy kameralnym przedmieściem a pełnoprawną dzielnicą Stolicy, która otwiera przed swoimi mieszkańcami dostęp do wszelkich wielkomiejskich udogodnień. Obecnie, Białołęka to jedna z najdynamiczniej rozwijających się dzielnic Warszawy, która na przestrzeni ostatnich dekad, sukcesywnie przełamuje krzywdzący ją szaro-buro-sypialniany stereotyp.

Białołęka – charakterystyka dzielnicy

Białołęka leży na prawym brzegu Wisły, zajmuje powierzchnię ponad 73 km2 i zamieszkiwana jest przez ponad 130 tysięcy mieszkańców. Dzielnica graniczy z Targówkiem, Pragą Północ, a ponieważ sama leży na północnym krańcu Warszawy, graniczy jeszcze z Markami oraz gminami Nieporęt, oraz Jabłonną. Przez Wisłę Białołęka dzieli granicę z Łomiankami, oraz lewobrzeżną, północną dzielnicą Warszawy – Bielanami.

Ciekawostką na temat dzielnicy jest fakt, że wzmianki historyczne na temat wsi Białołęka pojawiły się już w XV wieku. Wieś wymieniana była wtedy pod nazwami Biało Łęka, Biała Łąka i Bialalanka. Nazwy te nawiązywały do rodzaju roślinności występującej na tutejszych łąkach, koloru lustra wody, bądź też do usługi wybielania tkanin, którą mogli trudnić się mieszkańcy miejscowości. Na terenie Białołęki odbyło się również kilka ważnych historycznie bitew – w trakcie potopu szwedzkiego w 1656 roku oraz w roku 1831, w trakcie powstania listopadowego.

Współczesna Białołęka jest dzielnicą zieloną, na której wciąż realizowane są nowe inwestycje mieszkaniowe. Zabudowa charakteryzuje się różnorodnością – znajdziemy tutaj zarówno domy jednorodzinne, szeregowce, jak również wysokie, kilkunastopiętrowe bloki i apartamentowce, a w cały ten tygiel wpisane są również strefy przemysłowe z industrialną zabudową.

Mieszkańcy dzielnicy często zwracają uwagę na słabo rozwiniętą infrastrukturę drogową, pozostawiające wiele do życzenia połączenia komunikacji miejskich i chaotyczną zabudowę dzielnicy. Jest to spowodowane tym, że ta wchodząca od 1951 roku w skład Warszawy dzielnica, przez lata traktowana była po macoszemu, jako sypialnia Stolicy. Na przestrzeni ostatnich lat sytuacja ta jednak się zmienia na lepsze – powstają nowe drogi, wciąż prężnie rozwija się infrastruktura mieszkaniowa a wraz z nią zaplecze handlowo-usługowe i oświatowe. Nowe inwestycje deweloperskie w Białołęce, realizowane są w przemyślanych lokalizacjach, a krajobraz architektoniczny stopniowo harmonizuje się.

Białołęka – komunikacja

Białołęka jest słabo skomunikowaną dzielnicą, co może stanowić duży problem dla jej mieszkańców. Dzielnica obsługiwana jest przez SKM, tramwaje oraz autobusy. Podróż do centrum Warszawy może zajmować od 40 do nawet 90 minut. Sytuacja ta jednak ulega stopniowej poprawie i powstają nowe połączenia komunikacyjne.

Mieszkania inwestycyjne na Białołęce

Białołęka przez długi czas rozwijała się w cieniu w cieniu centralnie położonych dzielnic Warszawy. Sytuacja ta ma swoje dobre strony – na tę chwilę jest to jeden z niewielu rejonów Warszawy, w którym wciąż nie brakuje terenów do zabudowy, dlatego rynek pierwotny dobrze się rozwija. Planując zakup mieszkania inwestycyjnego, którego wynajem zagwarantuje nam dochód pasywny dużo wyższy, od tego, jakiego możemy się spodziewać po zdeponowaniu pieniędzy na koncie bankowym, powinniśmy wziąć pod uwagę przede wszystkim lokalizację – dzielnica jest rozległa, a jej powierzchnia jest większa od powierzchni niejednego polskiego miasta.

Nowe inwestycje na Białołęce, powstają przede wszystkim wzdłuż głównych arterii Białołęki, a więc ulicy Modlińskiej i drogi ekspresowej S8. Mieszkania leżące w okolicy tych dróg posiadają dogodne połączenie z centrum Warszawy, grupy docelowe najmu mieszkań w tym rejonie, to przede wszystkim studenci, osoby pracujące w centralnie położonych dzielnicach Stolicy, a także pracownicy lokalnych zakładów przemysłowych. Warto również zwrócić uwagę, aby w pobliżu kupowanego mieszkania znajdowały się węzły komunikacji miejskiej – w tej sferze dzielnica wciąż się rozwija i na jej mapie pojawiają się kolejne przystanki. Na terenie Białołęki wciąż mamy okazję kupić mieszkania z rynku pierwotnego po cenach nieco niższych, od średniej panującej w Warszawie. Nowe mieszkania na Białołęce, przede wszystkim cieszą się popularnością wśród dwóch grup odbiorców – młodych osób, chcących kupić swoje pierwsze mieszkanie oraz inwestorów, skuszonych atrakcyjną ceną za metr kwadratowy. Nowo powstałe osiedla wielomieszkaniowe charakteryzują się przemyślanym układem i dobrym rozplanowaniem stref wspólnych – pomiędzy budynkami wchodzącymi w skład danego osiedla często znajdziemy parki oraz place zabaw.

Białołęka – zaplecze handlowo-usługowe dzielnicy

Na Białołęce znajdziemy kilka dużych galerii handlowych – dwie z większych to Galeria Północna i Galeria pod Dębami. Znajdziemy w nich sklepy wielu prestiżowych marek modowych, sklepy sportowe, ze sklepy sprzętem elektronicznym i artykułami gospodarstwa domowego oraz wiele innych. Na terenie dzielnicy realizowany jest szereg usług – począwszy od serwisu sprzętu RTV, a kończąc na księgowości. Dzielnica posiada również dobrze rozbudowaną ofertę gastronomiczną – znajdziemy tutaj liczne bary i restauracje serwujące dania kuchni świata. Mieści się tutaj również wiele klubów, pubów i kawiarni.

Białołęka – zaplecze oświatowe

Na Białołęce znajdziemy szkoły podstawowe i średnie, przedszkola, a także kilka niepublicznych uczelni wyższych. Mieszkańcy dzielnicy wskazują na problem z dostępnością placówek oświatowych, które zmuszone są działać w systemie zmianowym. Sytuacja ta spowodowana jest gwałtownym rozwojem infrastruktury mieszkaniowej dzielnicy i stopniowo zmienia się na lepsze.

Białołęka – sport, rekreacja i tereny zielone i miejsca warte odwiedzenia

Na terenie Białołęki znajduje się wiele obiektów sportowych – między innymi Białołęcki Ośrodek sportu, Basen BOS Białołęka, korty tenisowe, a także siłownie i kluby fitness. Na Białołęce znajdziemy również szereg zabytków wartych odwiedzenia – XVIII-wieczny Zespół dworski Mostowskich, Kościół św. Jakuba, czyli jedyna gotycka świątynia w Warszawie oraz ufundowany przez Królową Bonę w 1534 roku, Kościół św. Michała Archanioła – prawdziwy unikat, jedyny drewniany kościół w Warszawie!

Osoby zainteresowane ornitologią, powinny udać się na wycieczkę do malowniczego rezerwatu Ławice Kiełpińskie, w którym można podziwiać chronione stanowiska gniazdowania ptactwa wodno–błotnego. Na terenie dzielnicy znajdziemy również liczne parki, a wśród nich malowniczy o każdej porze roku Park Picassa oraz Park Światowida.

kontakt_bg

Postaw na gwarancję

Decyzja o kupnie inwestycji od danego dewelopera nie powinna być podejmowana pochopnie i w pośpiechu. Zanim zdecydujemy się na daną nieruchomość, warto przeanalizować opinie o danym podwykonawcy i dowiedzieć się, na jakie aspekty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę dokonując wyboru.

Kontakt