Nowe mieszkania Brzeg Dolny

Typ nieruchomości
Lokalizacja
Ilość pokoi
Powierzchnia (m2)

Brak Inwestycji

Nowe mieszkania w Brzegu Dolnym – Rynek pierwotny

Brzeg Dolny to atrakcyjne i dynamicznie rozwijające się niewielkie miasteczko w województwie dolnośląskim. Uroki miasteczka oraz niewielka odległość od Wrocławia sprawia, że coraz więcej osób przyjezdnych marzy o zamieszkaniu właśnie w Brzegu Dolnym. W mieście chcą pozostać również młodzi i dobrze wykształceni rodowici mieszkańcy.

Powyższe przełożyło się na dynamiczny rozwój działalność deweloperskiej w regionie. Firmy deweloperskie, czując, że w ostatnich latach znacznie wzrósł popyt na nowe mieszkania w Brzegu Dolnym, wybrały miasto, jako główny ośrodek swojej działalności, budując, a następnie wystawiają atrakcyjne mieszkania na sprzedaż.

Rynek pierwotny w Brzegu Dolnym kontra stare budownictwo

Mieszkań w Polsce jest stosunkowo za mało w porównaniu do potrzeb mieszkańców. Niniejsze można odczuć nie tylko w dużych miastach, ale być może znacznie bardziej w małych miejscowościach. Dlatego rynek pierwotny w takich miastach jak Brzeg Dolny rozwija się bardzo dynamicznie. Dodatkowo mieszkań z tzw. drugiej ręki nie wystawia się często na sprzedaż, nowe mieszkania w Brzegu Dolnym rozchodzą się jak świeże bułeczki.

Ponadto nowe mieszkania w starciu z mieszkaniami na rynku wtórnym wypadają znacznie korzystniej. Mieszkania w Brzegu Dolnym pochodzące z inwestycji deweloperskich prezentują się o wiele atrakcyjniej niż te w starych budynkach – nowe inwestycje deweloperskie to lokale na miarę XXI wieku, najstaranniej wykonane i wyposażone zgodnie z obowiązującymi trendami.

Natomiast mieszkania na rynku wtórnych charakteryzuje zazwyczaj podobny metraż i nawet przy większej powierzchni mamy do czynienia z dość ciasnymi i mało funkcjonalnymi pomieszczeniami. Używane mieszkania wymagają często przeprowadzenia gruntownego remontu, a czynsz za lokal wcale nie jest niższy niż czynsz za nowe mieszkanie w Brzegu Dolnym.

Za wyborem mieszkania od dewelopera przemawia również okoliczność, że mieszkanie na rynku pierwotnym z czasem wzrasta na wartości. Dana lokalizacja, nawet na obrzeżach miasta staje się bardziej atrakcyjna po tym, jak zostanie zamieszkana przez nowych lokatorów.

Mieszkania deweloperskie w Brzegu Dolnym – dlaczego warto wybrać?

Mieszkania na sprzedaż w Brzegu Dolnym charakteryzuje m.in.:

  • modne wykonanie – nowe mieszkania powstają na wzór mieszkań zachodnioeuropejskich, są modne, przestronne, obszerne. Deweloperzy odbiegają od ciasnych pokoi, kładąc nacisk na jasne, wygodne salony, kuchnie i sypialnie;
  • dostosowanie do wymagań rynku – mieszkania deweloperskie można podzielić na te przeznaczone dla singli i na te dla rodzin z dziećmi. Rynek pierwotny w Brzegu Dolnym oferuje domki jednorodzinne, zabudowę szeregową oraz mieszkania i apartamenty w budynkach do dwóch pięter. Niektóre firmy deweloperskie mają plany na stworzenie mieszkań dostosowanych do potrzeb osób starszych, emerytów, seniorów. Mają to być mieszkania o mniejszej powierzchni, z dostępem do wygodnej windy, tarasów, balkonów oraz otwartych stref aktywności;
  • najlepsza lokalizacja – inwestycje deweloperskie w Brzegu Dolnym powstają nie tylko na obrzeżach miasta, ale również w najbliższym sąsiedztwie szkół i sklepów, blisko centrum miasta. Niemniej jednak nowe osiedla mieszkaniowe przeznaczone dla większej ilości mieszkańców mają tworzyć zorganizowaną, zamkniętą całość ze sklepikami, kioskami ruchu, placami zabaw;
  • wysoki standard wykończenia – mieszkania od dewelopera w Brzegu Dolnym są należycie wykonane i wykończone. Nabywca może wybrać wariant mieszkania w stanie deweloperskim do własnego wykończenia i urządzenia lub mieszkanie pod klucz, do którego można wprowadzić się zaraz po dopełnieniu wszelkich formalności.

Wybierając nowe mieszkanie w Brzegu Dolnym, osoba związana zawodowo z Wrocławiem, ma szansę kupić własne M w znacznie tańszej cenie niż w dużym mieście, zyskując jednocześnie łatwy dojazd do pracy – Brzeg Dolny jest oddalony od Wrocławia o niespełna 40 km, trasę tę można pokonać w niecałą godzinę.

Czy zakup mieszkania od dewelopera jest bezpieczny?

Choć już co trzeci nowy właściciel mieszkania skorzystał z usług firmy deweloperskiej, to nadal część naszego społeczeństwa czuje obawę przed zakupem mieszkania na rynku pierwotnym.

Niemniej jednak należy uspokoić obawy kupujących. Usługi deweloperskie funkcjonują w Polsce od wielu lat, a od 2012 roku obowiązuje ustawą o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego zwana potocznie ustawą deweloperską.

Zapisy niniejszej ustawy regulują prawa i obowiązki stron z jednej strony nakładając na dewelopera szereg obowiązków, a z drugiej chroniąc interesy nabywcy.

Wybierając nowe inwestycje w Brzegu Dolnym, nabywca ma prawo sprawdzić wiarygodność i rzetelność firmy deweloperskiej, poznać jej przeszłość, poprosić o dokumenty potwierdzające wypłacalność oraz plany dotyczące danej inwestycji.

Ponadto nabywca mieszkania w Brzegu Dolnym w razie zaistnienia pewnych okoliczności ma prawo odstąpić od umowy i wycofać wpłacone środki. Powinien więc czuć się bezpiecznie na każdym etapie realizacji umowy.

kontakt_bg

Postaw na gwarancję

Decyzja o kupnie inwestycji od danego dewelopera nie powinna być podejmowana pochopnie i w pośpiechu. Zanim zdecydujemy się na daną nieruchomość, warto przeanalizować opinie o danym podwykonawcy i dowiedzieć się, na jakie aspekty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę dokonując wyboru.

Kontakt