Nowe mieszkania Wrocław Muchobór Wielki

Typ nieruchomości
Lokalizacja
Ilość pokoi
Powierzchnia (m2)
Gagarina 17

od 7 763 za m²

Gagarina 17

Termin oddania:

gotowe

Liczba mieszkań:

49

Liczba pokoi:

1 - 4

Powierzchnia:

26 - 84 m²

Muchobór Wielki jeszcze do niedawno była wsią, ale obecnie znajduje się wśród jednej z dzielnic Wrocławia. Jest to miejsce znajdujące się na jego obrzeżach, dlatego każdy, kto chce zaznać przyrody i doświadczyć bliskości natury. Dziś jest to jedno z większych osiedli dzielnicy Fabryczna, a urokowi tego miejsca dodaje przepływający tam strumień Kasina i rzeka Ślęza, która właściwie tworzy granicę oddzielającą Muchobór Wielki od Małego. Jest to dzielnica, w której obecnie tworzy się nowe inwestycje, gdyż jest to miejsce, w którym deweloperzy bez problemu znajdują grunty pod zabudowę. Tereny się tam znajdują są zdecydowanie atrakcyjnym wyborem pod takowe inwestycje, dlatego też rośnie zapotrzebowanie na tworzenie tam nowych mieszkań.

Muchobór Wielki to świetne miejsce dla każdego, kto ceni sobie dużo zieleni, ale też dobrze skomunikowanie miejsce, z którego będzie można dotrzeć bez problemu do centrum miasta, jak również do innych miast. Osiedle to posiada w sobie ogromne centrum handlowe, ale również dość dużą ilość sklepów i restauracji, zatem jest to świetne miejsce na zakupu i skorzystanie z kuchni różnego rodzaju, poprzez lokale gastronomiczne. Trudno jest tam dziś kupić działkę dla prywatnych potrzeb, ale możemy zaobserwować w tej dzielnicy wiele nowych inwestycji deweloperskich, które otwierają przed nami zupełnie nowoczesne nieruchomości.

Muchobór Wielki i dostępne tam mieszkania

Każdy wrocławianin wskaże nam Muchobór Wielki, jako jedno z lepszych miejsc pod zakup mieszkania. Jest to świetne miejsce, w którym aktualnie powstają inwestycje deweloperskie, dzięki czemu jest tam bardzo duża szansa na zdobycie swojego mieszkania, za niewielkie pieniądze. W dzielnicy znajdziemy wiele ciekawych miejsc i osiedli. Na każdym z tych nowych miejsc będzie zróżnicowana cena mieszkania, ale nie będzie ona odbiegała od standardowych wartości, jakie są dziś oferowane przy zakupie mieszkania.

Sam Wrocław jest bardzo pożądanym miejscem pod zakup mieszkania, ale dodając do tego lokalizację, w której bardzo dużo się dzieje w zakresie tworzenia takich tworów, jak nowe osiedle, to zainteresowanie będzie jeszcze większe. Muchobór Wielki jest właśnie takim osiedlem i znajdziemy tutaj nieruchomości o niskich kondygnacjach i domach jednorodzinnych. Nie znajdziemy tutaj wielkich blokowisk co dla wielu osób jest właściwie atutem. Elementem, który przemawia też za skorzystaniem z nieruchomości w tym rejonie są dostępne również apartamenty, które doskonale sprawdzą się dla osób, lubiących dużą ilość pomieszczeń.

Dostępne są tutaj mieszkania od dewelopera, ale także z drugiej ręki i rynku wtórnego. Muchobór Wielki to też miejsce oddzielone dwoma parkami, ponieważ z jednej storny jest dostęp do Parku Tysiąclecia, z drugiej zaś dostęp do Parku Grabiszyńskiego. Wcześniej znajduje się Lasek Oporowski, zatem są tam tereny zielone, które nie wykorzysuje się pod zabudowę nieruchomościami. Nie mniej jednak, inne okolice to tereny, w których mieszkania deweloperskie są dostępne i to już praktycznie od ręki. Przykładem może być tutaj inwestycja na ulicy Gagarina, gdzie powstały dwupiętrowe budynki mieszkalne o bardzo wysokiej jakości. W całej okolicy znajdziemy mieszkania o bardzo wysokich standardach, które zapewniają wygodę przede wszystkim rodzinom z dziećmi. Nie jest to bez znaczenia, ponieważ to właśnie takie osoby najczęściej decydują się na zakup mieszkania na obrzeżach miasta. A Muchobór Wielki właśnie do takich miejsc należy, znajduje się praktycznie w terenie, gdzie kończy się granica miasta Wrocławia.

Nowe mieszkania, które pojawiają się na nowych osiedlach są też wyposażone w nowoczesne rozwiązania bezpieczeństwa. Osiedla mają też wiele innych udogodnień, które sprawiają, że życie staje się tam właściwie przyjemne. Dla dzieci znajdziemy zorganizowane i nowoczesne place zabaw, dla dorosłych dostępne są zewnętrzne siłownie, które dziś stanowią właściwie podstawowy element wyposażenia podwórka osiedlowego. Deweloper, który zdaje sobie sprawę z tego, dla jakich osób tworzy inwestycję, będzie właśnie o takie wygody zabiegał.

Ceny mieszkań, które można zakupić w dzielnicy Muchobór Wielki

W obecnych czasach mieszkania są w cenie i wiemy, że one różnorodne, w zależności od regionu, w którym chcemy zakupić taką nieruchomość. Bardzo wysokie stawki będą widniały w Warszawie, która jest stolicą naszego kraju, ale inaczej wygląda sytuacja we Wrocławiu, choć w ścisłym Centrum możemy też spodziewać się dość wysokich cen za metr kwadratowy mieszkania.

Obecnie, dzielnica Muchobór Wielki oferuje nieruchomości nisko kondygnacyjne, a w nich mieszkania o różnorodnej przestrzeni metrażowej. Ceny za rynek pierwotny to przedział od 7000 zł/nie. Oczywiście ceny te będą zdecydowanie wyższe w okolicach, gdzie znajdują się luksusowe mieszkania. Tam ceny potrzebują do 11 tysięcy za metr kwadratowy. Można zatem powiedzieć że średnia cena mieszkania w dzielnicy Muchobór Wielki będzie wynosiła około 9000 złotych za metr kwadratowy. Oczywiście znajdziemy też mieszkania tańsze, sięgające nawet 6000 zł, ale wiem przecież, że nowe budownictwo jest dzisiaj w cenie. Będą to ceny zdecydowanie niższe niż w samym centrum Wrocławia, odpowiedzialna za to będzie lokalizacja, gdyż przecież

Muchobór Wielki to tak naprawdę obrzeża miasta. Porównując ceny z innymi dzielnicami Wrocławia, możemy być pewni, że właśnie ta dzielnica wygra cenowo z dzielnicą Krzyki, czy też dzielnicą Psie Pole.

Nowe mieszkania mają zatem dzisiaj ogromne wzięcie, dlatego warto wcześniej przemyśleć decyzję zakupu wybrany przez nas dzielnicy. Muchobór Wielki jest tutaj świetnym rozwiązaniem, dlatego warto dokonać tam rezerwacji powstających inwestycji, ale także typowych oględziny samego miejsca. Określając cenę dostępnych tam nieruchomości, możemy śmiało powiedzieć, że są to dość tanie mieszkania, choć spełniają warunki mieszkań luksusowych.

Dlaczego warto wybrać Muchobór Wielki?

Wrocław posiada wiele ciekawych dzielnic, w których znajdziemy dogodne rozwiązania, pozwalające nam na komfortowy tryb życia. Możemy oczywiście wybrać inną dzielnicę Wrocławia, ale warto najpierw pochylić się nad dzielnicą Muchobór Wielki. Powstające tutaj inwestycje mieszkaniowe to świetne rozwiązanie dla rodzin i osób samotnych. Znajdziemy tutaj wiele terenów zielonych, spotkamy się z bardzo dobrze zorganizowaną komunikacją miejską, a także możliwością skorzystania z kultury i dostępnej gastronomii. W centrum dzielnicy znajdziemy wiele budynków użyteczności publicznej. Dostępne są centra handlowo-usługowe, parki i place zabaw dla dzieci. Jest to również doskonale miejsce na wykorzystanie nieruchomości jako mieszkanie inwestycyjne. Z powodzeniem znajdziemy chętne osoby, które będą chciały od nas wynająć takie właśnie mieszkanie.

Dzielnica ta jest popularna, dlatego też rośnie popyt na to, aby właśnie zamieszkać w tym miejscu. W dzielnicy Muchobór Wielki znajdziemy również wiele przedsiębiorstw, dzięki którym będziemy mogli zdobyć miejsce pracy. Dostępne są tam Uldo Polska, centrum serwisowe komputerów Asplex, i wiele innych firm, które tworzą rozwój tego miejsca. Wiele za tym przemawia za tym, aby wygrać to miejsce do zamieszkania, znajdujące właśnie tam mieszkanie na sprzedaż. Jest to bardzo dobry wybór dla osób które chcę mieć spokój od miejskiego zgiełku. Argumentem przemawiającym również za wyborem tego właśnie miejsca, jest bezpośredni dostęp do Parku Tysiąclecia, ale także do akwenów wodnych, przy których będzie można spędzić wolny czas.

Centrum Wrocławia a dzielnica Muchobór Wielki

Wybór Wrocławia na zamieszkanie jest doskonałym pomysłem. Wiemy że Wrocław cieszy się pięknym rynkiem, do którego chętnie udają się turyści. Ale mieszkanie w ścisłym centrum stwarza zupełnie inne warunki do życia i często będziemy musieli zmagać się z hałasem i wszechobecnym tłokiem. Z tego też powodu powstają nowe inwestycje mieszkaniowe, praktycznie w każdej dzielnicy Wrocławia.

Jeśli możemy wybierać dzielnicę, to dobrze będzie wystrzegać się właśnie ścisłego centrum. Choć ma ono swoje zalety, to jednak obrzeża miasta stwarzają zdecydowanie więcej   możliwości w zakresie wypoczynku. Z dzielnicy tej bez problemu będziemy mogli dostać się do centrum Wrocławia, a opcji znajdziemy kilka. Bez problemu będziemy mogli przemieszczać się samochodem, już niedaleko przebiega autostrada A8, która przebiega praktycznie przez niemal całe osiedle. Znajdziemy tam też wiele większych dróg, które tworzą całość osiedla, a mianowicie ul Mińska, ulica Graniczna, czy ulica Jurija Gagarina.

Ze względu na rynek pierwotny, który ciągle jest tam tworzony, niektóre okolice będą posiadały słabą nawierzchnię drogową. W trakcie trwania prac, trudno jest tworzyć nowe drogi, zatem takie części osiedla, będą mniej skomunikowane, choć da się tam dojechać. Dzielnica Muchobór Wielki jesteś świetnym miejscem dla prowadzenia biznesu. Okolica doskonale nadaje się do otwarcia punktów gastronomicznych, ale także innych punktów usługowych. Zachęca do tego zdecydowanie dobra komunikacja, ale również turystyczna część tego regionu.

kontakt_bg

Postaw na gwarancję

Decyzja o kupnie inwestycji od danego dewelopera nie powinna być podejmowana pochopnie i w pośpiechu. Zanim zdecydujemy się na daną nieruchomość, warto przeanalizować opinie o danym podwykonawcy i dowiedzieć się, na jakie aspekty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę dokonując wyboru.

Kontakt