Nowe mieszkania Wrocław Stare Miasto

Typ nieruchomości
Lokalizacja
Ilość pokoi
Powierzchnia (m2)
Kołłątaja 23

Kołłątaja 23

Termin oddania:

I kwartał 2024

Liczba mieszkań:

27

Liczba pokoi:

1 - 2

Powierzchnia:

27.48 - 61.04 m²

Długa 15

od 11 300 za m²

Długa 15

Termin oddania:

1 kwartał 2023

Liczba mieszkań:

175

Liczba pokoi:

1 - 4

Powierzchnia:

37 - 85 m²

Centro Domini

od 19 900 za m²

Centro Domini

Termin oddania:

4 kwartał 2023

Liczba mieszkań:

24

Liczba pokoi:

1 - 2

Powierzchnia:

26 - 43 m²

Przy Bulwarze

od 13 500 za m²

Przy Bulwarze

Termin oddania:

2 kwartał 2022

Liczba mieszkań:

116

Liczba pokoi:

1 - 4

Powierzchnia:

22 - 104 m²

Jęczmienna 18

Jęczmienna 18

Termin oddania:

1 kwartał 2022

Liczba mieszkań:

24

Liczba pokoi:

1 - 2

Powierzchnia:

25 - 48 m²

REZYDENCJA BANKOWA

od 18 721 za m²

REZYDENCJA BANKOWA

Termin oddania:

4 kwartał 2023

Liczba mieszkań:

111

Liczba pokoi:

1

Powierzchnia:

12 - 45 m²

Młyn Maria

od 15 900 za m²

Młyn Maria

Termin oddania:

2 kwartał 2021 roku

Liczba mieszkań:

100

Liczba pokoi:

1 - 3

Powierzchnia:

24.96 - 77.94 m²

OFERTY ARCHIWALNE

Rezydencja Tumska
Oferta archiwalna

Rezydencja Tumska

Termin oddania:

2008

Liczba mieszkań:

71

Liczba pokoi:

1 - 5

Powierzchnia:

38 - 124 m²

Willa Staromiejska
Oferta archiwalna

Willa Staromiejska

Termin oddania:

2 kwartał 2022

Liczba mieszkań:

28

Liczba pokoi:

2 - 3

Powierzchnia:

22 - 116 m²

Bacciarellego 54 – etap 3

od 10 451 za m²

Oferta archiwalna

Bacciarellego 54 – etap 3

Termin oddania:

3 kwartał 2022

Liczba mieszkań:

91

Liczba pokoi:

3 - 5

Powierzchnia:

64 - 116 m²

Halo Apartamenty

od 9 272 za m²

Oferta archiwalna

Halo Apartamenty

Termin oddania:

gotowe

Liczba mieszkań:

131

Liczba pokoi:

1 - 4

Powierzchnia:

26.1 - 80.87 m²

Wrocław należy do piękniejszych miejsc naszego kraju. Rośnie też tutaj zainteresowanie nieruchomościami, szczególnie powstającymi przy Starym Mieście. To miejsce skupia cenne historyczne zabytki i jest właściwie najstarszą częścią lewobrzeżnego Wrocławia. Głównym centrum starego miasta jest rynek założony w 1240 roku, mający kształt prostokątnego placu, do którego prowadzi aż 11 ulic i przejść. Nic więc dziwnego, że miejsce to przyciąga zdecydowany rzesze ludzi, które chcą tutaj mieszkać, ale również chętnie zwiedzić ten teren. Jest to szczególne miejsce, w którym można odpocząć, w którym można się fizycznie zmęczyć, ale też poczuć historię tego miejsca. Nic więc dziwnego, że rynek deweloperski kwitnie i powstają nowe inwestycje Wrocław Stare Miasto, zarówno mieszkaniowe, jak i biznesowe. Powstają tutaj nowe mieszkania, po które może sięgnąć praktycznie każdy, również studenci, dla których miejsce to ma szczególne znaczenie. To tutaj znajduje się uniwersytet, który szczególne możliwości studentom każdego kierunku. W związku z tym, również studenci mogą liczyć na nowe i wymarzone mieszkanie w tej dzielnicy Wrocławia.

Rynek pierwotny we Wrocławiu

Wielu z nas poszukuje nowych mieszkań i najczęściej będą to mieszkania z rynku pierwotnego. Tak jest oczywiście najlepiej, ponieważ mieszkanie deweloperskie możemy bez problemu urządzić w taki sposób, w jaki sobie tylko zaplanujemy. Nic więc dziwnego, że Stare Miasto we we Wrocławiu, jest szczególnie pożądanym miejscem w zakresie nowych nieruchomości, których możemy zakupić nowe mieszkanie. Obecnie wszystko wróciło do normy w jakimś stopniu po sytuacji pandemicznej, dlatego też wraca nauka stacjonarna, a ruch turystyczny staje się bardziej przystępny. Wrocław to odczuwa w sposób szczególny, ponieważ jest to miasto z bogatą historią, dlatego też chętnie przenoszą się tam nowi mieszkańcy, dla których rynek pierwotny jest bardzo ważnym wyznacznikiem. Może się wydawać, że na Starym Mieście nie ma inwestycji deweloperskich, ale nic bardziej mylnego. Firmy deweloperskie nadal lokują tam inwestycję, sięgając z okolic Starego Miasta i tworząc nowe nieruchomości w centrum miasta, a tworzą je właściwie od nowa, czyli budując nowe nieruchomości, lub też odświeżają starsze budownictwo, które nabiera w ten sposób nowego blasku. Dzięki temu możemy kupić zupełnie nowe lokale mieszkalne i w wielu przypadkach będą to budynki wielorodzinne, wciśnięte gdzieś pomiędzy nieruchomości, które mają już jakąś historię. Z drugiej też strony możemy nabyć mieszkania już wcześniej powstałe, ale zdecydowanie odświeżone, odrestaurowane, które tworzą nowy klimat i nową jakość tego miejsca. Stare Miasto Wrocławskie posiada wiele kamienic, które są dziś odnawiane i dzięki temu dają możliwość nam zakupienia mieszkań w postaci popularnych dziś loftów. Śmiało zatem można powiedzieć że są to mieszkania od dewelopera na wyciągnięcie ręki, ale sami musimy wiedzieć też, jakich mieszkań oczekujemy.

Powstające nieruchomości deweloperskie we Wrocławiu w centrum miasta dają dziś zupełnie nowe możliwości. Są to albo nowe inwestycje, albo inwestycje deweloperskie, których celem jest odświeżenie kamienicy i przysposobienie jej do zupełnie nowego zamieszkania. Większość znajdujących się tam mieszkań to mieszkania zdecydowanie bezczynszowe, które posiadają w swoich zasobach miejsca parkingowe. Przy nowych inwestycjach dla rynku pierwotnego będą to zazwyczaj mieszkania bardzo wysokiej klasy, do których dołączone są miejsca parkingowe podziemne. Okolica też jest bardzo zielona i możemy spodziewać się również terenów osiedlowych, które będą posiadały zielone rośliny. W wielu przypadkach będą to dziedzińce odpowiednio przyozdobione roślinnością.

Nowe nieruchomości rynku pierwotnego

Nowe nieruchomości deweloperskie, które powstają na Starym Mieście to zazwyczaj budynki wielokondygnacyjne, wpisujące się w krajobraz nowoczesności. W takich budynkach zazwyczaj znajdziemy dwie kondygnacje garażowe, ponieważ deweloperzy doskonale zdają sobie sprawę, jak wielką trudnością jest zaparkować samochodem w centrum Wrocławia. Znajdziemy zatem tutaj nowoczesne osiedle, powstający jako Quorum Apartament, który ma zostać do użytku w trzecim kwartale 2023 roku. Jest to inwestycja rynku pierwotnego, która powstaje niedaleko centrum, ale na samym Starym Mieście. Inną inwestycją jest nowe osiedle na ul Czystej, tworzone w klimacie nowoczesności i zaliczane do klasy premium. Osoby kupujące mieszkanie na tym osiedlu liczyć na naprawdę komfortowy tryb życia. Takie mieszkanie od dewelopera jest już odpowiedni sposób wyposażone, a naszym zadaniem jest tak naprawdę przygotować je w środku za pomocą wybranych przez nas kolorów i oczywiście odpowiednio umeblować. Lokalizacja tego osiedla jest również bardzo fajna, ponieważ możemy stąd dojechać praktycznie do każdego miejsca Wrocławia.

Rynek pierwotny to również inwestycja budynku mieszkalnego na ul Klemensa Janickiego. To tam powstaje świetna nieruchomość Centro Domini, która pomieści sporą ilość rodzin.

Ceny mieszkań na Starym Mieście we Wrocławiu

Kupując mieszkanie we Wrocławiu musimy się liczyć z różnorodnością cen. Oczywiście wszystko zależy od tego, w jakim miejscu Wrocławia chcemy sięgnąć po mieszkanie. Dziś rynek deweloperski jest bardzo mocno spięty w tym zakresie, wzrosły ceny materiałów budowlanych, zatem będziemy musieli się liczyć z dużym kapitałem, który pozwoli nam zakupić mieszkanie od dewelopera na Starym Mieście we Wrocławiu. Mając taki plan, możemy dziś dokonać zakupu mieszkań, które tworzone są jako nowe inwestycje, co na Starym Mieście oczywiście się dzieje. Jakie zatem ceny będą nam towarzyszyły? Na pewno musimy nastawić się na kwoty zaczynającej się od 17 000 zł za metr kwadratowy. Mamy tutaj szereg inwestycji, które już się rozpoczęły, o ich oddanie to końcówka roku 2023, lub początkowe kwartały roku 2024. Średnia cena mieszkania we Wrocławiu na Starym Mieście to zatem spory koszt, choć oczywiście zależy ona od tego, jaki standard nieruchomości wybierzemy. Bliżej centrum możemy zapłacić za metr kwadratowy mieszkania nawet 20 000 zł. Ceny te potrzebowały bardzo wysoko do góry, dlatego też musimy się liczyć z koniecznością odpowiedniego kapitału. Centrum miasta zawsze jest najdroższym miejscem, szczególnie w zakresie nowych nieruchomości. Niemniej jednak jest to doskonałe miejsce na mieszkanie inwestycyjne, ponieważ bez problemu będziemy mogli tutaj wynająć takie lokum studentom, lub turystom. Wiele osób wykorzystuje takie inwestycje mieszkaniowe na prowadzenie typowego biznesu. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ każdy chyba chce znaleźć swoje miejsce w biznesie, a bardzo dobrym rozwiązaniem jest Stare Miasto we Wrocławiu.

Inwestycje deweloperskie dla każdego

Wrocław jest bardzo bogaty w inwestycje deweloperskie Wrocław Stare Miasto, które nieustannie powstają w tym mieście. Duży przepływ turystów i studentów ma tutaj szczególne znaczenie, dlatego też znajdziemy ciekawe inwestycje powstające blisko centrum. Do jednej z nich możemy zaliczyć Nowoczesne Centrum Wrocławia, czyli apartamenty powstałe już na ulicy Długiej 15. Krajobraz tego malowniczego osiedla zapiera dech w piersiach, a dostępne tam mieszkania czekają jeszcze na swoich właścicieli. Na elewacjach budynków dominują kolory czerwonej cegły i ciemnego grafitu. Całość zatem dodaję nowoczesności temu krajobrazowi i zdecydowanie przyciąga on ludzki wzrok.

Powstają jeszcze nowoczesne Apartamenty nad Rzeką, które dostępne będą na ulicy Michalczyka 5. Również tutaj możemy spodziewać się budynku wielorodzinnego, zostającego w samym centrum miasta. Nowe osiedle powstaje nad rzeką Odrą, sąsiadując z zabytkowym centrum miasta.

Podobnych inwestycji znajdziemy zdecydowanie więcej i musimy mieć świadomość, że ceny tych nieruchomości będą różnorodne, a ich wartość za metr kwadratowy, będzie zaczynała się już od 17 000 zł.

Dlaczego warto wybrać Wrocław i Stare Miasto?

Każdy kto był kiedykolwiek we Wrocławiu doskonale wie, jak ogromny potencjał ma to miejsce. Jest to miasto bardzo dobrze skomunikowane, a Stare Miasto zalicza się do bodajże najlepiej skomunikowanej części tego miasta. To tutaj znajdują się istotne arterie drogowe, które biegną wzdłuż ulicy Kazimierza Wielkiego, ulicy Nowy Świat, czy też ulicy Piłsudskiego. Blisko centrum znajduje się stacja kolejowa i dworzec. Możemy zatem stąd pojechać właściwie w każde zakątek naszego kraju. Na Starym Mieście mieszkańcy mogą również korzystać z wielu linii tramwajowych i autobusowych. Jest to bardzo ważne dla osób, które są w szybkim tempie dojechać do pracy, ale mi się też również swobodę szybkiego poruszania się po mieście. Bliskość instytucji które znajdują się w centrum miasta, ale także restauracji, czy ośrodków kultury, jest kolejnym argumentem, który powinien przemawiać za tym, abyśmy skorzystali z dobrodziejstw tego miasta. Teren Starego Miasta posiada również wiele wspaniałych zabytków, w których historia sięga nawet XVI wieku, najczęściej będą to obiekty sakralne, ale także pięknym jest Ratusz i Pałac Królewski. Zatem warto na tym terenie sięgnąć po nowe inwestycje mieszkaniowe, tym bardziej, że powstające tam nowe budownictwo, będzie doskonałym wyborem dla nowoczesnych osób. Stare Miasto ma szczególne zainteresowanie, jakie składa na nim deweloper. Na sprzedaż znajdziemy tutaj nowoczesne i ponadczasowe mieszkania. Zdecydowanie warto po nie sięgnąć, choć ich cena może być dość wysoka. Ważne, aby znaleźć najlepszą ofertę.

kontakt_bg

Postaw na gwarancję

Decyzja o kupnie inwestycji od danego dewelopera nie powinna być podejmowana pochopnie i w pośpiechu. Zanim zdecydujemy się na daną nieruchomość, warto przeanalizować opinie o danym podwykonawcy i dowiedzieć się, na jakie aspekty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę dokonując wyboru.

Kontakt