09.08.2022

5/5 - (1 vote)

Najtańsze mieszkania w Krakowie — aktualne zestawienie wszystkich dzielnic

Najtańsze mieszkania w Krakowie

Redakcja

5/5 - (1 vote)

Gdzie znajdziemy najtańsze mieszkania w Krakowie?

Wybierając dziś mieszkanie, zawsze bierzemy pod uwagę okolicę, w której mieszkanie będzie się znajdowało. Oczywista jest również zazwyczaj miejscowość, co do której kierujemy się, biorąc pod uwagę nasze miejsce pracy. Najważniejszym jednak argumentem, który najczęściej przemawia za naszym wyborem jest cena mieszkania. Dziś mamy bardzo zróżnicowane ceny mieszkań, zarówno w rynku wtórnym, jak i pierwotnym.

Najtańsze mieszkania w Krakowie

Najtańsze mieszkania w Krakowie na wyciągnięcie ręki

Kupując mieszkanie zawsze bierzemy pod uwagę wiele czynników. Najważniejszym elementem, który warto zweryfikować jest cena za metr kwadratowy takiego mieszkania. W wielu miejscowościach przekracza ona nawet 10 000 zł za m, w tym również w Krakowie.

Biorąc pod uwagę, że wpływ na cenę ma również dzielnica, w której mieszkanie można kupić, są w Krakowie takie miejsca, w których cena będzie zdecydowanie niższa. Możemy zatem zakupić tanie mieszkanie Kraków w dzielnicy Bieżanów – Prokocim, która znajduje się niestety daleko od centrum miasta, ale cena za m jest tam dostępna już od 6000 zł. Idąc w drugim kierunku, zdecydowanie taniej, niż w Centrum miasta, będzie przy ulicy Galicyjskiej, gdzie ceny mieszkań w stanie deweloperskim wahają się od 8000 zł za m2. Dostępne tam są również tanie kawalerki na sprzedaż Kraków, które również mają dziś ogromne zainteresowanie.

Rynek wtórny, czy rynek pierwotny?

Zastanawiając się nad adresem krakowskim, który znajduje się zdecydowanie bliżej centrum, możemy liczyć na rynek wtórny, gdyż tutaj znajdziemy więcej ciekawych ofert na zakup mieszkania. Co prawda, im dalej od centrum, tym bardziej możemy liczyć na tanie mieszkania Kraków rynek wtórny, jednak biorąc pod uwagę koszty dojazdu do pracy, czas i inne okoliczności, warto zdecydować się na zamieszkanie bliżej centrum.

Nie oznacza to jednak, że nie znajdziemy ofert mieszkań, które pochodzą z rynku pierwotnego. Co prawda, w samym centrum nie jest łatwo trafić na mieszkanie z rynku pierwotnego, ale nie jest to niemożliwe. Najtańsze mieszkania w Krakowie, rynek pierwotny to ceny wahające się od 11 000 do nawet 15 000 za metr kwadratowy. Jeśli zależy nam na oszczędności, warto ten właśnie element wziąć pod uwagę. W tej sytuacji powinniśmy wybrać rynek wtórny.

Najtańsze mieszkania w Krakowie

Tanie mieszkania w Krakowie dla każdego

Wybór miejsca zamieszkania jest dziś wolnym wyborem dla każdego. Możemy zdecydować się na każde miasto, ale powinniśmy brać pod uwagę wiele czynników, przede wszystkim takie, które służą naszemu dobru i naszej wygodzie. Najtańsze mieszkania w Krakowie znajdziemy zatem właściwie na obrzeżach miasta, gdzie powstają nowe osiedla, lub też są już zagospodarowane miejsca osiedlowe. Będzie się to jednak wiązało z koniecznością dojazdu do centrum miasta, choć dziś nie powinni to przecież stanowić problemu. W centrum miasta ciężko będzie znaleźć tanie mieszkania w Krakowie, gdyż jest to miasto również turystyczne, z długą historią, co ma zdecydowany wpływ na wysokość cen w tym mieście. Jeśli jednak chcemy zamieszkać w centrum Krakowa, nic nie stoi na przeszkodzie.

Zobacz również

wycena nieruchomości

Na czym polega wycena nieruchomości

Na czym polega wycena nieruchomości? Ile kosztuje wycena nieruchomości? Sprawdź na czym polega wycena nieruchomości.
darowizna nieruchomości

Darowizna nieruchomości, kiedy może być problematyczna?

Darowizna mieszkania to forma nieodpłatnego przekazania nieruchomości. Jak przeprowadzić darowiznę, by nie narobić sobie kłopotu?
bezumowne korzystanie z nieruchomości

Bezumowne korzystanie z nieruchomości

Bezumowne korzystanie z nieruchomości - jakie możliwości w świetle prawa ma właściciel chcący dochodzić swoich roszczeń?
timeshare

Umowa o timeshare, na czym polega

Timesharing daje podobny komfort, jak posiadanie swojego miejsca. Jakie atuty mają umowy timeshare i na co trzeba uważać?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.