17.08.2022

5/5 - (1 vote)

Jak znaleźć tanie mieszkanie w Gdańsku

tanie mieszkanie w Gdańsku

Redakcja

5/5 - (1 vote)

Gdańsk to jedna z najprężniej rozwijających się aglomeracji w Polsce. To w połączeniu coraz wyższym standardem życia, rozwojem turystyki oraz spadkiem bezrobocia, daje wiele możliwości przyszłym mieszkańcom miasta. Ceny mieszkań w całym kraju cechują się tendencją wzrostową, biorąc pod uwagę stały rozwój trójmiasta, stolica pomorza nie należy do najtańszych. Jak prezentują się ceny mieszkań w Gdańsku, które dzielnice oferują najtańsze mieszkania w Gdańsku?

Najtańsze gdańskie osiedla, rynek pierwotny

Trójmiasto, a w szczególności Gdańsk cechuje się bardzo szeroką ofertą mieszkań w nowym budownictwie. Praktycznie każde osiedle, co roku jest wzbogacane o kolejne bloki i apartamentowce, których największe skupiska znajdują się na peryferiach. Najtańsze mieszkania w Gdańsku na rynku pierwotny znajdziemy nie tylko na obrzeżach miasta, każde z osiedli oferuje mieszkania dopasowane do wszelkich wymagań klienta.

Choć tanie mieszkania w Gdańsku zaczynają się od kwoty 7000 zł/mkw, to biorąc pod uwagę rozwój regionu oraz bardzo niski poziom wyludnienia miasta, cena ta wydaje się być całkiem atrakcyjna. Oczywiście, są miejsca, w których cena za 1mkw przekracza nawet 10000 zł, są to w dużej mierze mieszkania o bardzo wysokim standardzie lub zlokalizowane w centralnej części miasta. Poszukując najtańszego mieszkania w Gdańsku na rynku pierwotnym, należy zwrócić uwagę na osiedla takie jak m.in – Zaspa Młyniec, Wrzeszcz, Stare Przedmieście, Siedlce, Kokoszki i Jelitkowo.

tanie mieszkanie w Gdańsku

Jeśli jednak chcemy zamieszkać w centrum miasta, wydając jednocześnie kwotę zbliżoną do tej, która występuje na wyżej wymienionych dzielnicach, powinniśmy szukać mieszkań wedle ściśle ustalonych preferencji. Pierwszą ważną rzeczą w tej sytuacji jest lokowanie mieszkania, te, które znajdują się na parterze, będą nieco tańsze, niż te wyżej. Kolejną kwestią są przestrzenie dodatkowe, brak tarasu, ogrodu czy balkonu, obniża wartość mieszkania.

Tanie kawalerki w Gdańsku

Poszukiwanie taniej kawalerki na sprzedaż w Gdańsku może okazać się całkiem proste. Tutaj bardzo ważną rolę odgrywa rozwój budownictwa, miasto stawia na młodych, ambitnych fachowców, studenci również coraz śmielej wybierają Gdańsk jako miasto do dalszego rozwoju. Nie dziwi więc fakt, iż pomorscy deweloperzy oferują najwięcej kawalerek na rynku pierwotnym w kraju.

Na jakie osiedla warto zwrócić uwagę podczas wyboru kawalerki w Gdańsku ? Wszystkie, dostępność tego typu mieszkań w Gdańsku jest bardzo szeroka. Kawalerki stanowią dużą część rynku pierwotnego. Zaleta, jaką  jest wybór dostosowania lokalizacji oraz standardów mieszkania do swoich preferencji mogą pochwalić się tylko nieliczne miasta w Polsce. Jednak, jak wiemy, najważniejszym czynnikiem podczas każdego zakupu jest cena za mkw. Tanie kawalerki na sprzedaż w Gdańsku zaczynają się od 8000 zł/mkw, najtańsze znajdziemy na osiedlach ościennych, im bliżej centrum, tym cena bardziej zbliża się bardziej do 10000 zl/mkw.

Zobacz również

wycena nieruchomości

Na czym polega wycena nieruchomości

Na czym polega wycena nieruchomości? Ile kosztuje wycena nieruchomości? Sprawdź na czym polega wycena nieruchomości.
darowizna nieruchomości

Darowizna nieruchomości, kiedy może być problematyczna?

Darowizna mieszkania to forma nieodpłatnego przekazania nieruchomości. Jak przeprowadzić darowiznę, by nie narobić sobie kłopotu?
bezumowne korzystanie z nieruchomości

Bezumowne korzystanie z nieruchomości

Bezumowne korzystanie z nieruchomości - jakie możliwości w świetle prawa ma właściciel chcący dochodzić swoich roszczeń?
timeshare

Umowa o timeshare, na czym polega

Timesharing daje podobny komfort, jak posiadanie swojego miejsca. Jakie atuty mają umowy timeshare i na co trzeba uważać?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.