08.08.2022

5/5 - (1 vote)

Najtańsze mieszkania w Łodzi – propozycje tanich dzielnic

Najtańsze mieszkania w Łodzi

Redakcja

5/5 - (1 vote)

Tak jak wszędzie na terenie Polski, tak i w Łodzi ceny mieszkań nieustająco pną się w górę. Choć z drugiej strony obserwuje się, że biorąc pod uwagę ceny utrzymujące się w większych miastach, w Łodzi nie są tak wysokie, jak na przykład w Warszawie czy Krakowie. Można znaleźć w tym mieście tańsze dzielnice i właśnie o nich chcemy tu wspomnieć.

W kwietniu 2022 roku średnia cena za metr kwadratowy mieszkania wynosiła 7,360 tys. zł. Za mieszkanie w najtańszej dzielnicy trzeba było zapłacić od 2 do 6 tys. zł za metr kwadratowy. Lista najdroższych dzielnic w Łodzi jest długa, ale na szczęście można też znaleźć te znacznie tańsze. Tanie mieszkania Łódź to hasło, które wpisywane jest do wyszukiwarki internetowej coraz chętniej. Przy dzisiejszym wzroście kosztów życia, wydaje się to zupełnie zrozumiałe.

Najtańsze mieszkania w Łodzi

Najtańsze mieszkania w Łodzi na rynku pierwotnym można znaleźć na Bałutach. Jest to niewątpliwie jedna z najtańszych dzielnic tego miasta. Tam stawka za metr kwadratowy wynosi 7 tys. zł. Kolejne propozycje tańszych dzielnic to Widzew oraz Polesie, gdzie ceny kształtują się na poziomie 7400 zł za metr kwadratowy. Co ciekawe, to właśnie na Bałutach zaobserwowano największą sprzedaż mieszkań w ostatnim czasie, biorąc pod uwagę rok 2022. Wiele wskazuje więc na to, że inwestorzy faktycznie szukają tańszych ofert. Chyba że ich uwagę przykuwa dogodna ich zdaniem lokalizacja. Bo wielu osobom mieszkanie w tej części Łodzi wydaje się świetnym pomysłem.

Biorąc pod uwagę najtańsze mieszkania Łódź, które są zlokalizowane w Śródmieściu, ich cena kształtuje się na poziomie 7 tys. zł za metr kwadratowy. Jednak stawka ta dotyczy tylko największych nieruchomości. Z obserwacji wynika, iż mieszkania dostępne na rynku pierwotnym są znacznie droższe od tych, które można kupić na rynku wtórnym.

Ceny mieszkań Łódź to hasło, które potrafi zaskoczyć nawet osoby zorientowane w temacie nieruchomości. Pną się w górę w tak zaskakująco szybkim tempie, że trudno przewidzieć stawki za metr kwadratowy, jakie będą obowiązywały za chwilę.

Opcją na małe oszczędności, a z drugiej strony szansą na zakup nieruchomości, są tanie kawalerki na sprzedaż w Łodzi, które kosztują mniej chociażby ze względu na znacznie mniejszy metraż. Nie wszystkim jednak tak małe mieszkanie odpowiada. Więc w myślach rodzi się pytanie, kupić małe, ale własne, czy zrezygnować chociaż na jakiś czas i kupić mieszkanie w momencie, kiedy będzie na nie stać? To już sprawa do indywidualnego rozważenia.

Nie należy zapominać, że tanie mieszkania Łódź to z automatu mieszkania w mniej popularnych dzielnicach. W dzielnicach zlokalizowanych na obrzeżach miasta, z dala przede wszystkim od centrum. Jeśli ktoś lubi miejskie życie, ten gwar, klimat towarzyszący miejscom, w których zlokalizowane są restauracje, bary i inne obiekty rozrywkowe, nie będzie szczęśliwy, kupując mieszkanie w zupełnie przeciwnym kierunku. Dlatego mieszkania w najtańszych dzielnicach jednak nie są dla każdego. Pomimo niskiej ceny, nie każdy zdecyduje się na tę inwestycję.

Najtańsze mieszkania w Łodzi

Zobacz również

wycena nieruchomości

Na czym polega wycena nieruchomości

Na czym polega wycena nieruchomości? Ile kosztuje wycena nieruchomości? Sprawdź na czym polega wycena nieruchomości.
darowizna nieruchomości

Darowizna nieruchomości, kiedy może być problematyczna?

Darowizna mieszkania to forma nieodpłatnego przekazania nieruchomości. Jak przeprowadzić darowiznę, by nie narobić sobie kłopotu?
bezumowne korzystanie z nieruchomości

Bezumowne korzystanie z nieruchomości

Bezumowne korzystanie z nieruchomości - jakie możliwości w świetle prawa ma właściciel chcący dochodzić swoich roszczeń?
timeshare

Umowa o timeshare, na czym polega

Timesharing daje podobny komfort, jak posiadanie swojego miejsca. Jakie atuty mają umowy timeshare i na co trzeba uważać?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.