06.08.2022

5/5 - (1 vote)

Wrocławskie dzielnice i najtańsze mieszkania

Wrocławskie dzielnice

Redakcja

5/5 - (1 vote)

Rynek deweloperski przez ostatnie miesiące zdecydowanie daje nam o sobie znać, nie zawsze zachęcając do skorzystania z zakupu mieszkań, gdyż ceny stają się zaporowe. Ale nie wszędzie możemy spodziewać się, aż tak drastycznych cen, dlatego warto się rozejrzeć, czy czasem nie znajdziemy czegoś korzystnego dla naszych potrzeb.

Wrocławskie dzielnice

Tanie mieszkania we Wrocławiu w czasach podwyżek

Mieszkanie to marzenie wielu młodych ludzi i pomimo znaczących podwyżek dla elementów budowlanych, jak również niezbyt niskich stawek deweloperskich, rynek zakupu mieszkań ma się jeszcze dobrze. Oczywiste jest, że zdecydowanie bardziej zwracamy uwagę na cenę, dlatego też szukamy takich dzielnic miasta, w których znajdziemy korzystną stawkę za metr kwadratowy.

Na Starym Mieście Wrocławia ceny mieszkań dostępne są już od 15000 zł za metr kwadratowy. Dla osób, które cenią sobie bliskość centrum i piękno wrocławskiego Rynku będzie to doskonałe miejsce na swój kąt, ale trzeba będzie złapać się za kieszeń, gdyż 60 metrowe mieszkanie to wydatek rzędu prawie miliona złotych. W tym miejscu trudniej będzie znaleźć tanie mieszkania Wrocław, aczkolwiek możemy szukać w różnych agencjach sprzedających nieruchomości, stawiając określone warunki takich poszukiwań.

Zdecydowanie lepiej sytuacja przedstawia się w innych dzielnicach Wrocławia. W Krzykach, dzielnicy znajdującej się wokół parków Południowego, Wschodniego i Skowroniego, znajdziemy mieszkania już za prawie 8000 zł za metr kwadratowy. Jest to dość ciekawe miejsce, ponieważ niedaleko znajdują się obiekty rodzinnej rozrywki, w tym Aquapark, kino, oraz Centrum Edukacji Ekologicznej. W tej dzielnicy znajdziemy zdecydowanie nowe tanie mieszkania Wrocław. Będzie to doskonałe miejsce dla rodzin, choć do centrum miasta dzieli nas kilka kilometrów.

Dzielnice i ceny mieszkań Wrocław

Z cenami mieszkań się nie dyskutuje, mamy dziś taki rynek i chcąc zakupić mieszkanie, musimy podjąć konkretne decyzje. Wrocław jest jednym z piękniejszych miast, jest to też miasto studenckie, dlatego zainteresowaniem powinny się cieszyć mieszkania blisko Uniwersytetu.  Na ulicy Uniwersyteckiej znajdziemy tanie mieszkania Wrocław z rynku wtórnego, a ich ceny będą się już prezentowały od 7 800 zł za metr kwadratowy. Niestety, mieszkań z taką ceną nie znajdziemy zbyt wiele, nie mniej jednak, możemy pokusić się o poszukiwania, gdyż może się zdarzyć, iż właśnie dla nas trafi się ciekawa oferta.

Najtaniej będziemy mogli zakupić mieszkania w dzielnicy Psie Pole. Powstaje tam wiele nowych osiedli, dlatego będziemy mogli skorzystać z rynku pierwotnego i tutaj kupić nowe mieszkania Wrocław. Najniższe ceny zaczynają się już 7000 zł za metr kwadratowy. Co prawda, nie jest to centrum miasta, ale jest tutaj doprowadzona odpowiednia komunikacja.

Wrocławskie dzielnice

Obrzeża miasta, czy centrum, gdzie kupić tanie mieszkania Wrocław?

Zastanawiając się nad wyborem konkretnej dzielnicy miasta, gdzie możemy kupić mieszkanie, powinniśmy zwrócić uwagę na lokalizację, dogodny dojazd do centrum, szkoły, czy też pracy. Wiele innych czynników, często osobistych, będzie przemawiało za naszym wyborem. Ważne jest, aby sięgnąć po takie nieruchomości, gdzie znajdziemy dobre ceny mieszkań Wrocław. Najlepsze będą oczywiście na obrzeżach miasta, gdyż stamtąd zawsze będzie trzeba dojechać do ścisłego centrum. Natomiast, im bliżej głównego rynku Wrocławia, tym mieszkania Wrocław będą zdecydowanie droższe. Jeśli zależy nam na oszczędności i spokoju, zdecydowanie warto wybrać obrzeża.

Zobacz również

wycena nieruchomości

Na czym polega wycena nieruchomości

Na czym polega wycena nieruchomości? Ile kosztuje wycena nieruchomości? Sprawdź na czym polega wycena nieruchomości.
darowizna nieruchomości

Darowizna nieruchomości, kiedy może być problematyczna?

Darowizna mieszkania to forma nieodpłatnego przekazania nieruchomości. Jak przeprowadzić darowiznę, by nie narobić sobie kłopotu?
bezumowne korzystanie z nieruchomości

Bezumowne korzystanie z nieruchomości

Bezumowne korzystanie z nieruchomości - jakie możliwości w świetle prawa ma właściciel chcący dochodzić swoich roszczeń?
timeshare

Umowa o timeshare, na czym polega

Timesharing daje podobny komfort, jak posiadanie swojego miejsca. Jakie atuty mają umowy timeshare i na co trzeba uważać?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.