Deweloperzy Lubuskie

PBF Inwestycje

PBF Inwestycje

Agencja Inwestycyjna – Gorzów Sp. z o.o.

Agencja Inwestycyjna – Gorzów Sp. z o.o.

REinwestuj.pl

REinwestuj.pl

Licom Sp. z o.o.

Licom Sp. z o.o.

Żarska Wełna

Żarska Wełna

Budnex

Budnex

Sagaris Constructions Sp. z o.o.

Sagaris Constructions Sp. z o.o.

Skarbonka Development Sp. z o.o.

Skarbonka Development Sp. z o.o.

EBF Development

EBF Development

Lubuskie – serce Europy

Województwo lubuskie to region na zachodzie kraju, graniczący z Niemcami, centralne położenie, patrząc pod kątem całego kontynentu, jest jego niezaprzeczalnym atutem. Na jego terenie zlokalizowanych są 42 dwa miasta, a funkcję stolicy podzieliły między siebie dwa największe. W Zielonej Górze znajduje się siedziba władz samorządu, natomiast wojewody w Gorzowie Wielkopolskim. Zamieszkiwane jest przez około milion mieszkańców i jest jednym z mniejszych polskich województw. Mimo to jego znaczenie i potencjał wykracza poza suchą statystykę.

Lokalizacja, to oprócz innych walorów regionu, jego główny atut. Lubuskie znajduje się w samym centrum kontynentu na granicy ze starym Zachodem. Jest swoistą bramą na Wchód, dobrze skomunikowaną z innymi ośrodkami, w tym z dostępem do portów morskich. Są to idealne warunki dla rozwoju gospodarczego. W lubuskim znajdziemy przedstawicieli branży motoryzacyjnej, spożywczej, drzewnej, metalowej oraz oczywiście transportowej.

Najciekawsze miejsca regionu

Deweloperzy lubuskie traktują jako region specjalnego znaczenia. Starają się być obecni nie tylko w Zielonej Górze i Gorzowie Wielkopolskim. Nowe inwestycje powstają także w: Żarach, Międzyrzeczu, Sulechowie, Nowej Soli, Świebodzinie, Słubicach, Żaganiu i wielu innych. Region rozwija się w sposób bardzo zrównoważony, nie posiada metropolii, która zdominowała by województwo. Zarówno przemysł jak i centra logistyczne, których nie brakuje na tych terenach, rozsiane są po nim dość równomiernie. Dzięki temu w każdym większym mieście mamy do czynienia z nowymi realizacjami, które czekają na kupujących.

Oczywiście prym wiodą dwa główne miasta. Rynek pierwotny nieruchomości w Zielonej Górze może pochwalić się duża i ciekawą ofertą. Budowane są całe osiedla, pojedyncze bloki, domy jednorodzinne w zabudowie wolnostojącej, bliźniaczej czy szeregowej. Jak na stolice regionu przystało, mamy też do czynienia z nieruchomościami o podwyższonym standardzie. Apartamenty o dużym metrażu, piękna architektura, dbałość o szczegół – wymagający nabywca również znajdzie coś dla siebie. Miasto dysponuje bogatą ofertą kulturalno-oświatową. Parki, centra handlowe, piękne zabytki, to wszystko sprawia, że Zielona Góra to miejsce, gdzie mieszka się wygodnie i komfortowo. Deweloperzy dbają o odpowiedni poziom realizowanych inwestycji, podziemne parkingi, naziemne miejsca postojowe dla gości, place zabaw, tereny zielone, miejsca przewidziane na lokale handlowo-usługowe. Odpowiednia infrastruktura pomaga ściągnąć kupujących oraz inwestorów.

A konkurencja nie śpi. Gorzów Wielkopolski buduje dużo i z rozmachem. Powstają całe kompleksy mieszkalne, nowe kamienice, domy jednorodzinne. Tu także mamy dostęp do oferty z wyższej półki. Piękne nowe mieszkania w centrum miasta, z widokiem na historyczne budynki. Tego typu nieruchomości znajdziemy na Śródmieściu, zwarta zabudowa, wkomponowana w istniejącą tkankę miejską. Architektura łącząca przeszłość z nowoczesnością. Im dalej od centrum, tym częstszym widokiem są nowe bloki, a nawet całe osiedla. Dużo zieleni, odpowiednia infrastruktura, poniżej pewnego poziomu w lubuskim się po prostu nie schodzi. Rywalizacja Gorzowa i Zielonej góry ma różne wymiary, np. sportowy, ale to konkurencja na rynku pierwotnym nieruchomości mieszkalnych przynosi najwięcej korzyści mieszkańcom obu miast.

Inne miasta regionu także starają się dotrzymywać kroku. Każdy operujący na tym terenie deweloper lubuskie postrzega jako sieć miast, w której warto inwestować. Nowe inwestycje powstające w Nowej Soli to głównie bloki mieszkalne, ale znajdziemy tu także domy jednorodzinne. Realizowane są głównie przez miejscowych deweloperów, aczkolwiek jakością mogą konkurować z budynkami stawianymi przez firmy o zasięgu ogólnokrajowym. Nabywcy mieszkań znajdą tu wszystkie udogodnienia, które są potrzebne do wygodnego życia. Cichobieżne windy, place zabaw oraz wysoka jakość użytych materiałów gwarantują odpowiedni poziom komfortu.

Podobny standard wykonania znajdziemy, chociażby w Żarach, oddalonych od Zielonej Góry o ok. 20 kilometrów. Kompleksy mieszkalno-usługowe, miniosiedla, segmenty. A to wszystko w bardzo atrakcyjnych cenach. Podobne okazje możemy znaleźć, chociażby w Świebodzinie czy Sulechowie. Rynek pierwotny, podobnie jak w innych miastach regionu napędzany jest prężnie rozwijającą się gospodarką. W każdym z tych miast mamy do czynienia z dynamicznym rozwojem powstają nowe zakłady produkcyjne, centra logistyczne, handlowe czy usługowe, gwarantuje to nowe miejsca pracy, a co za tym idzie zwiększony popyt na nieruchomości.

Lubuskie – piękny potencjał

Jest jeszcze jeden aspekt mieszkania w województwie lubuskim, który nie został poruszony. Tutaj jest po prostu pięknie. Lasy stanowią 52% powierzchni, to najwyższy współczynnik w kraju, dodajmy do tego około 600 jezior i mamy przepis na przepiękne widoki. Liczne zabytki, urokliwe rynki w miastach, nawet tych najmniejszych, zadbane, czyste i tętniące życiem. Nic dziwnego, że deweloperzy lubuskie polubili i budują tu coraz więcej. Nowe inwestycje powstają nie tylko w dwóch głównych miastach regionu, ale także w tych mniejszych. Pomimo wydawałoby się mniejszej skali inwestycji, są one budowane z wysokiej jakości materiałów, w sposób nowoczesny i z zachowaniem dbałości o każdy szczegół. Deweloperzy pamiętają o komforcie i wygodzie mieszkańców. Podziemne garaże, odpowiednia ilość miejsc dla gości, parki zabaw, tereny zielone, cała infrastruktura pozwalająca cieszyć się z nowego mieszkania. Punkty usługowe, szkoły, przychodnie, a to wszystko w spacerowej odległości. Musimy pamiętać, że mówimy o miastach po kilkadziesiąt, kilkanaście tysięcy mieszkańców. Tylko Gorzów i Zielona Góra mogą się pochwalić populacją powyżej stu tysięcy. W związku, z czym mieszka się tu spokojnie w pobliżu pięknej przyrody, a rozwijająca się w szybkim tempie gospodarka województwa pozwala na spokojne cieszenie się wszystkimi urokami życia na tych terenach.

Lubuskie łączy w sobie zalety mieszkania w mniejszych ośrodkach miejskich, bezpieczeństwo, dużą ilość terenów zielonych, bliskość natury z atutami mieszkania w gospodarczo rozwijającym się regionie. Duża liczba powstających miejsc pracy jest magnesem przyciągającym nowych mieszkańców. Pozwala także spokojnie planować swoją przyszłość, w tych jakże malowniczych okolicznościach przyrody. Nie możemy zapominać także o walorach turystycznych. Wypad za miasto z naszego nowego mieszkania nad jezioro, spacer po lesie nie będzie nastręczać problemu, wyruszając w dowolnym kierunku z naszego m, z pewnością trafimy na przepiękne widoki, które przypomną nam, dlaczego lubuskie to właściwy kierunek dla każdego, kto ceni sobie spokój, bezpieczeństwo i perspektywy na lepsze jutro.

kontakt_bg

Postaw na gwarancję

Decyzja o kupnie inwestycji od danego dewelopera nie powinna być podejmowana pochopnie i w pośpiechu. Zanim zdecydujemy się na daną nieruchomość, warto przeanalizować opinie o danym podwykonawcy i dowiedzieć się, na jakie aspekty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę dokonując wyboru.

Kontakt