Nowe mieszkania Warszawa Ochota

Typ nieruchomości
Lokalizacja
Ilość pokoi
Powierzchnia (m2)
Harfowa Residence

od 29 000 za m²

Harfowa Residence

Termin oddania:

4 kwartał 2024

Liczba mieszkań:

10

Liczba pokoi:

1 - 4

Powierzchnia:

27.35 - 111.32 m²

Harfowa 9

od 16 000 za m²

Harfowa 9

Termin oddania:

3 kwartał 2024

Liczba mieszkań:

20

Liczba pokoi:

1 - 6

Powierzchnia:

32 - 116 m²

Włodarzewska 59

Włodarzewska 59

Termin oddania:

4 kwartał 2024

Liczba mieszkań:

59

Liczba pokoi:

2 - 5

Powierzchnia:

45 - 168 m²

Pauza Ochota

od 19 800 za m²

Pauza Ochota

Termin oddania:

3 kwartał 2023

Liczba mieszkań:

56

Liczba pokoi:

2 - 5

Powierzchnia:

38 - 133 m²

OFERTY ARCHIWALNE

Vangard

od 14 000 za m²

Oferta archiwalna

Vangard

Termin oddania:

gotowe

Liczba mieszkań:

24

Liczba pokoi:

2 - 4

Powierzchnia:

36 - 178 m²

Ochota to dzielnica, która mimo centralnego położenia na mapie Warszawy, pozwala cieszyć się swoim mieszkańcom kameralnością, dużą ilością zieleni – wieloma parkami, obiektami wypoczynkowymi, a także innymi miejscami, w których można spędzić czas z daleka od codziennej gonitwy typowej dla dużego, polskiego miasta. Zgodnie z danymi Urzędu Statystycznego, Ochota znajduje się wśród dzielnic Warszawy, w których żyje się najlepiej – mieszkańcy cenią sobie szeroki dostęp do instytucji kulturalnych, opieki medycznej, a także dostępność usług z różnych sektorów świadczonych w zakładach zlokalizowanych na terenie tej dzielnicy. Jaki jest profil typowego mieszkańca Ochoty? Na to pytanie nie ma konkretnej odpowiedzi – ochota to dzielnica dla każdego, otwarta społeczność i miejsce, w którym poczujesz się jak u siebie!

Ochota – charakterystyka dzielnicy

Ochota to centralnie położona dzielnica Warszawy. Znajduje się po lewej stronie Wisły, a jej powierzchnię wynoszącą 9,72 km2, zamieszkuje ponad 82 tysiące mieszkańców (stan na 2021 rok).

Ochota graniczy z Mokotowem, Włochami, Wolą oraz Śródmieściem. Dzielnica posiada dobrze rozbudowaną infrastrukturę drogową, dzięki czemu przez większość dnia szybko przemieścimy się z Ochoty w pozostałe rejony Warszawy. W godzinach szczytu problemem mogą się okazać korki – które występują w centralnych częściach dzielnicy, a więc przy Warszawskim Uniwersytecie Medycznym oraz przy ulicy Grójeckiej. Kolejnym mankamentem, na jaki mogą narzekać mieszkańcy Ochoty, jest hałas generowany przez przyloty i odloty samolotów z Lotniska Chopina.

Krajobraz architektoniczny Ochoty to przede wszystkim budownictwo wielorodzinne w zabudowie od kilku to kilkunasto-kondygnacyjnej. Znajdziemy tutaj zarówno, kilkudziesięcioletnie mieszkania w starych blokach i kamienicach, jak i nowoczesne, położone na dobrze zorganizowanych osiedlach, apartamenty o wysokim standardzie. Nowe inwestycje na Ochocie, powstają w atrakcyjnych lokalizacjach, a z okien wielu mieszkań i apartamentów, rozpościera się widok na warszawskie wieżowce.

Ochota jest dzielnicą bezpieczną, pomimo położenia w centrum miasta żyje się tutaj spokojnie, a jej mieszkańcy mogą spędzać wolny czas na świeżym powietrzu, relaksując się na terenie jednego z licznych w tej dzielnicy parków.

Na terenie Ochoty znajduje się tak zwany Kampus Ochota – miasteczko uniwersyteckie, na terenie którego znajdziemy Kampus Banacha Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Kampus Ochota Uniwersytetu Warszawskiego oraz Biocentrum Ochota Polskiej Akademii Nauk. Prowadzone są tutaj zaawansowane badania naukowe, a sam kompleks jest symbolem dzielnicy i wpisuje się w jej krajobraz swoją nowoczesną architekturą.

Jaka jest historia nazwy tej dzielnicy? 1835 roku przy szosie Krakowskiej powstała karczma Ochota. Teren obecnej dzielnicy przez długi czas wchodził w skład wsi królewskiej Wielka Wola, by w końcu stać się równorzędną z Wolą dzielnicą Warszawy. W trakcie powstania Warszawskiego odbył się tutaj mord ludności cywilnej, znany jako Rzeź Ochoty. 

Ochota – komunikacja

11 kwietnia 1945 roku powstała tutaj pierwsza w Warszawie regularna linia komunikacji miejskiej i w sumie od tego czasu, transport publiczny na terenie tej dzielnicy funkcjonuje na wysokim poziomie. Na Ochocie działa metro, autobusy oraz tramwaje, przy których pomocy przedostaniemy się do każdej dzielnicy Warszawy. Znajdziemy tutaj również trzy stacje Warszawskiej Kolei Dojazdowej – Warszawa Ochota WKD, Warszawa Zachodnia WKD, Warszawa Reduta Ordona.

Mieszkania inwestycyjne na Ochocie

Ceny mieszkań na Ochocie są stosunkowo niższe niż w pozostałych, centralnie położonych dzielnicach Warszawy i plasują się w okolicy średniej ceny metra kwadratowego określanej dla całej stolicy. Dzielnica jest chętnie wybierana przez osoby poszukujące mieszkania w Warszawie – kameralność, wysoka dostępność usług i opieki medycznej oraz dobrze rozwinięta oferta edukacyjna to kilka kluczowych atutów tej dzielnicy.

Nowe mieszkania na Ochocie, cieszą się dużym zainteresowaniem wśród osób pełniących funkcje kierownicze i menedżerskie w firmach, znajdujących się w centrum Warszawy. Dogodne położenie i dobre skomunikowanie z centralnymi dzielnicami, a także oferta mieszkaniowa skrojona na wymagającego klienta – to najczęściej wymieniane przez nabywców czynniki, które skłoniły ich do zakupu mieszkania w tej dzielnicy. Jeśli więc zależy nam na długoterminowym wynajmie mieszkania, należy obserwować rynek pierwotny, powinniśmy zwrócić uwagę, aby lokalizacja oraz samo mieszkanie spełniały potrzeby przyszłego najemcy – na Ochocie znajdziemy wiele apartamentowców z mieszkaniami o wysokim standardzie, tego typu obiekty rozmieszczone są na terenie całej dzielnicy, warto więc wybrać ten, który znajdować się będzie w dobrze skomunikowanej lokalizacji.

Najmem krótkoterminowym, mogą być z kolei zainteresowani turyści oraz przedsiębiorcy odwiedzający Warszawę w celach biznesowych – ze względu na centralne położenie na mapie Stolicy i względnie niższe w porównaniu ze Śródmieściem, Mokotowem czy Wolą ceny najmu, dzielnica ta jest chętnie wybierana na bazę noclegową.

Zakup mieszkania na Ochocie powinien okazać się trafioną inwestycją. Ceny mieszkań w tej okolicy wciąż rosną, dlatego lokata środków w zakupionym apartamencie powinna okazać się dobrym zabezpieczeniem przed rosnącą inflacją. Znalezienie najemcy mieszkania na Ochocie, nie powinien stanowić problemu, ponieważ dzielnica cieszy się dużym zainteresowaniem.

Ochota – zaplecze handlowo-usługowe dzielnicy

Na Ochocie działa wiele sklepów, dyskontów i galerii handlowych. Przy Alejach Jerozolimskich znajdują się dwie najbardziej popularne galerie w tej dzielnicy – Atrium Reduta i Blue City. Dostępność usług jest wysoka – Ochota to wielkomiejska dzielnica, stwarzająca swoim mieszkańcom dostępność do wszelkich miejskich udogodnień.

Ochota posiada również dobrą ofertę w zakresie opieki medycznej – działają tutaj liczne prywatne i publiczne gabinety medyczne, Centralny Szpital Kliniczny UCK WUM oraz kilka aptek czynnych 24/7.

Ochota – zaplecze oświatowe

Dostęp do edukacji na Ochocie stoi na wysokim poziomie – dostępność placówek edukacyjnych jest wysoka. Znajdziemy tutaj ponad 30 publicznych i niepublicznych przedszkoli, 9 żłobków publicznych i 2 prywatne. Rodzice powinni rok wcześniej zgłaszać chęć zapisania dziecka do powyższych placówek, ponieważ ilość najmłodszych mieszkańców Ochoty wciąż wzrasta.

Na Ochocie mieści się 5 szkół podstawowych, oraz 7 prywatnych, 6 liceów ogólnokształcących oraz 4 technika. Na ochocie znajdziemy również kilka wydziałów Uniwersytetu Warszawskiego, siedzibę Warszawskiej Akademii Medycznej oraz prestiżowej, prywatnej uczelni – Polsko-Japońskiej Akademii Nauk Komputerowych.

Ochota – sport, rekreacja i tereny zielone i miejsca warte odwiedzenia

Ochota posiada dobrze rozbudowaną ofertę sportowo-rekreacyjną. Na terenie dzielnicy znajdziemy siłownie, kluby fitness, boiska oraz kilka pływalni i basenów. Dzielnica posiada również dobrze rozbudowaną sieć ścieżek rowerowych, co z pewnością docenią zwolennicy tego środka transportu.

Kolejnym atutem jest duża ilość parków i terenów zielonych znajdujących się na terenie tej klimatycznej dzielnicy – jednym z nich jest Pole Mokotowskie, na którym znajdują się również boiska do piłki plażowej.

kontakt_bg

Postaw na gwarancję

Decyzja o kupnie inwestycji od danego dewelopera nie powinna być podejmowana pochopnie i w pośpiechu. Zanim zdecydujemy się na daną nieruchomość, warto przeanalizować opinie o danym podwykonawcy i dowiedzieć się, na jakie aspekty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę dokonując wyboru.

Kontakt