Nowe mieszkania Warszawa Rembertów

Typ nieruchomości
Lokalizacja
Ilość pokoi
Powierzchnia (m2)
Chruściela 29

Chruściela 29

Termin oddania:

2 kw. 2021

Liczba mieszkań:

75

Liczba pokoi:

1 - 3

Powierzchnia:

28.86 - 72.02 m²

Osiedle Kadrowa

Osiedle Kadrowa

Termin oddania:

2 kwartał 2023

Liczba mieszkań:

18

Liczba pokoi:

3

Powierzchnia:

55 - 62 m²

Poznaj jedną z najbezpieczniejszych dzielnic Warszawy – Rembertów to cicha, spokojna okolica, chętnie zamieszkiwana przez seniorów i rodziny z dziećmi. Mieszkańcy cenią sobie tutejszą kameralność, brak dużych kolejek w sklepach i mniejszy ruch na drogach oraz malownicze tereny, których przyrodą o każdej porze roku zachęca do spacerowania swoim malowniczym obliczem.

Rembertów – charakterystyka dzielnicy

Rembertów to dzielnica leżąca na wschodnim krańcu Warszawy. Powierzchnia Rembertowa wynosi 19,3 km2 i zamieszkuje ją 24 679 mieszkańców (stan na rok 2021). Dzielnica graniczy z Wesołą, Wawrem, Pragą-Południe oraz Targówkiem, a także z Ząbkami i gminą Zielonka. Rembertów od 1957 roku jest częścią Warszawy. Początkowo wszedł w jej skład jako część Pragi-Południe, a od 2002 roku funkcjonuje jako samodzielna dzielnica.

Przez lata Rembertów związany był z wojskowością – znajdowały się tutaj poligony, jednostki wojskowe forty i koszary armii polskiej i rosyjskiej. Jedna z teorii dotyczących pochodzenia nazwy dzielnicy głosi, że pochodzi ona od nazwiska Remberta, czyli francuskiego producenta parowozów, którymi zwożono na tereny obecnego Rembertowa sprzęt, na znajdujący się tutaj niegdyś poligon armii Rosyjskiej. W Rembertowie przebywał Charles de Gaulle, późniejszy prezydent Francji, który wykładał tu teorię taktyki, na kursach wojskowych organizowanych w budynkach byłej szkoły Carskiej Gwardii Imperialnej. Również dziś, na terenie dzielnicy możemy zauważyć silne wpływy wojskowe, które objawiają się na przykład nazwami ulic, a ponadto, na terenie Rembertowa funkcjonuje Akademia Sztuki Wojennej.

Dzisiejszy Rembertów to jednak przede wszystkim bujne tereny zielone i kameralny, wręcz podmiejski klimat. Dzięki stosunkowo niskiej gęstości zaludnienia i peryferyjnemu położeniu możemy tutaj odetchnąć od gonitwy i zgiełku typowych dla centralnych Warszawy. Pomimo tego, że dzielnica wpisana jest w granice Stolicy, wciąż możemy poczuć tutaj klimat typowy dla podwarszawskiej miejscowości – dzielnica ma swój własny urok, jej mieszkańcy są do niej bardzo przywiązani, co potwierdzają kolejne rankingi. 

Ludność napływowa to przede wszystkim studenci, osoby młode kupujące swoje pierwsze mieszkanie oraz pracownicy przybywający spoza Warszawy. Krajobraz architektoniczny Rembertowa składa się głównie z budynków mieszkaniowych o niskiej zabudowie – kilkukondygnacyjnych obiektów wielorodzinnych, a także domów wolnostojących i szeregowych. 

Rembertów – komunikacja

Dzielnica jest względnie dobrze skomunikowana – rozbudowany system dróg pozwala na przedostanie się do centrum Warszawy w 25-30 minut poza godzinami szczytu. Znajdziemy tutaj również stacje PKP i Szybkiej Kolei Miejskiej, dzięki której do Śródmieścia dostaniemy się w 20 minut. Na terenie Rembertowa znajdziemy również kilkanaście przystanków obsługiwanych przez autobusy ZTM.

Mieszkania inwestycyjne na Rembertowie

Ceny mieszkań na Rembertowie należą do jednych z najniższych w Stolicy. Pomimo tego, że ceny za metr kwadratowy systematycznie rosną, to jednak wciąż plasują się dużo poniżej Warszawskiej średniej. Z drugiej strony, na terenie Rembertowa wciąż możemy znaleźć wiele działek dogodnych pod realizację mieszkaniowych inwestycji deweloperskich, a dzielnica z roku na rok zyskuje kolejnych sympatyków. Rembertów to jedna z tych dzielnic, która wciąż się buduje – na jej terenie wciąż realizowane są nowe inwestycje. Budowane osiedla skrojone są przede wszystkim na potrzeby młodych rodzin, odznaczają się dobrze zagospodarowanymi strefami wspólnymi, na których terenie nierzadko znajdziemy parki wewnętrzne, czy dostępne wyłącznie dla mieszkańców place zabaw.

Nowe mieszkania na Rembertowie cieszą się zainteresowaniem szczególnie wśród młodych rodzin, rentierów oraz osób, które planują zakup pierwszego mieszkania i wybrały tę dzielnicę ze względu na atrakcyjne ceny oraz jej dobre skomunikowanie – w szczególności w porównaniu z dzielnicami Warszawy, na których terenie znajdziemy nieruchomości w podobnych cenach. Rosnące zainteresowanie i duże możliwości terenowe w zakresie realizacji nowych inwestycji deweloperskich sprawiają, że ceny za metr kwadratowy w Rembertowie będą stopniowo rosły, tak więc zakup mieszkania w tej okolicy można uznać za dobrą i bezpieczną lokatę środków.

 Firmy deweloperskie regularnie realizują nowe inwestycje na Rembertowie, wybierając pod nie atrakcyjnie położone tereny. Jeśli planujesz zakup mieszkania z przeznaczeniem najmu, monitoruj rynek pierwotny i przede wszystkim zwróć uwagę na lokalizację danego mieszkania – najlepiej jeśli znajdować się będzie w pobliżu przystanku autobusowego albo stacji SKM. Położenie mieszkania w pobliżu SKM z pewnością wpłynie na atrakcyjność Twojej oferty – zainteresują się nią w szczególności studenci oraz osoby pracujące w centralnych dzielnicach Warszawy.

Rembertów – zaplecze handlowo-usługowe dzielnicy

Najwięcej obiektów handlowo-usługowych znajdziemy w okolicy ulic Strażackiej, Cyrulików, Żołnierskiej, a także Alei Generała Antoniego Chruściela „Montera”. Przy ulicy Marsa, znajduje się HOPSTOP centrum handlowe, w którym znajdziemy butiki odzieżowe, restauracje oraz inne sklepy. Na terenie Rembertowa zrealizujemy również pełen wachlarz usług – od fryzjerskich czy kosmetycznych, na renowacji zabytków kończąc. Rembertów jest w pełni samowystarczalną dzielnicą, jednak amatorzy wielogodzinnych zakupów spędzonych na przeczesywaniu butików światowych marek modowych, powinni udać się na zakupy do centrum Warszawy. W Rembertowie znajdziemy również wiele punktów gastronomicznych – poczynając od restauracji, a na barach szybkiej obsługi kończąc.

Rembertów – zaplecze oświatowe

W Rembertowie działa aż 31 prywatnych i publicznych szkół podstawowych, dzielnica posiada dobrze rozwiniętą ofertę edukacyjną i stara się ją rozbudowywać wraz z rosnącą liczbą najmłodszych mieszkańców. W Rembertowie działa prestiżowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I Stopnia. Ze względu na to, że na terenie dzielnicy działa tylko jedno liceum ogólnokształcące, rodzice są zmuszeni wysyłać swoje dzieci do szkół znajdujących się w innych dzielnicach Warszawy. W Rembertowie znajduje się również Akademia Sztuki Wojennej, a dogodne połączenie SKM ze Śródmieściem sprawia, że dobrze odnajdą się tutaj również osoby studiujące na Uniwersytecie Warszawskim.

Rembertów – sport, rekreacja i tereny zielone i miejsca warte odwiedzenia

Rembertów to raj dla spacerowiczów. Aż 30% dzielnicy zajmują lasy, w których znajdziemy liczne szlaki rowerowe i piesze – na przykład Las Rembertowski czy Rezerwat przyrody Kawęczyn. Na terenie dzielnicy znajdziemy liczne parki oraz inne tereny zielone, na które wybierzemy się na długi spacer z naszym czworonożnym pupilem. Na Rembertowie znajduje się również skatepark, studio tańca, kilka siłowni i fitness clubów, a także boiska do gry w koszykówkę i piłkę nożną.

kontakt_bg

Postaw na gwarancję

Decyzja o kupnie inwestycji od danego dewelopera nie powinna być podejmowana pochopnie i w pośpiechu. Zanim zdecydujemy się na daną nieruchomość, warto przeanalizować opinie o danym podwykonawcy i dowiedzieć się, na jakie aspekty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę dokonując wyboru.

Kontakt