od 27 040 za m²
Chmielna Duo
II Kwartał 2025
30.37 - 89.33 m²
1 - 3
od 27 040 za m²
II Kwartał 2025
30.37 - 89.33 m²
1 - 3
II Kwartał 2026
29.12 - 154.86 m²
1 - 5
Gotowe
45 - 230 m²
1 - 6
Gotowe
68 - 360 m²
3 - 7
Gotowe
1106
1 - 4
31 - 106 m² m²
IV Kwartał 2022
33
3 - 5
60 - 60 m² m²
Gotowe
40
1 - 2
25 - 118.13 m² m²
Gotowe
16
2 - 5
43 - 325 m² m²
Gotowe
50
1 - 5
27 - 190 m² m²
Gotowe
39
1 - 4
29 - 115 m² m²
od 39 900 za m²
Gotowe
287
3 - 4
130 - 299 m² m²
Gotowe
40
1 - 4
36.12 - 102.73 m² m²
Śródmieście to dzielnica położona w sercu polskiej Stolicy. Można powiedzieć, że to właśnie ona jest soczewką tego, jak na przestrzeni ostatnich dekad zmieniała się Polska. Zrównana z ziemią, powstała niczym feniks z popiołów, by, odbudować to co ma w sobie najlepsze, a to, czego nie udało się odtworzyć, zbudować od nowa. Architektura tej dzielnicy to opowieść – opowieść o rozwoju i odbudowie. Historia, którą opowiada każdy z budynków mieszczący się w tej pięknej, stale rozwijającej się części Warszawy. Dziś Śródmieście wita nas bogatą ofertą kulturalną i gastronomiczną, nowoczesnymi biurowcami i luksusowymi apartamentowcami, pięknymi, odrestaurowanymi zabytkami i doskonałym skomunikowaniem z pozostałymi częściami miasta!
Śródmieście leży w centralnej części Warszawy, dzieli się na kilka części – Stare Miasto, Nowe Miasto Śródmieście Południowe, Śródmieście Północne, Powiśle, Solec, Ujazdów oraz Muranów. Dzielnicę tą zamieszkuje prawie 114 tysięcy mieszkańców (stan na rok 2021), teren, jaki zajmuje Śródmieście to 15,57 km2. Śródmieście graniczy z Mokotowem, Żoliborzem, Wolą i Ochotą. W swoich granicach obejmuje tereny, które zostały doszczętnie zniszczone w trakcie II wojny światowej. Obecne granice dzielnicy ustalone zostały w 1960 roku, wcześniej Śródmieście obejmowało również część terenów obecnej Woli i Ochoty.
Krajobraz architektoniczny współczesnego Śródmieścia to niepowtarzalny mix nowoczesnych budynków i odnowionych, przedwojennych kamienic. Dzielnica wciąż się rozwija, w dalszym ciągu znajdziemy na jej terenie nowe inwestycje na Śródmieściu – zabudowę biurowo-usługową oraz mieszkaniową, zazwyczaj o wysokim standardzie. Wiele ze śródmiejskich wieżowców bezpośrednio kojarzy się z Warszawą, a najpopularniejszym z nich jest Pałac Kultury i Nauki.
Śródmieście posiada bardzo dobrze rozwiniętą ofertę kulturalną – znajdziemy tutaj liczne muzea (na przykład Muzeum Narodowe w Warszawie), teatry i inne instytucje kulturalne, to część miasta, która nigdy nie śpi i jest bardzo często odwiedzana przez turystów. Jeśli więc szukasz mieszkania w cichej i spokojnej okolicy – trafiłeś pod zły adres, jeśli jednak cenisz sobie wielkomiejskie życie pełne udogodnień i jesteś w stanie zaakceptować hałas i tłok większy niż w innych dzielnicach – Śródmieście to dzielnica dla Ciebie!
Oferta rozrywkowa Śródmieścia jest dobrze rozwinięta i każdy tutaj znajdzie coś dla siebie, na terenie dzielnicy znajdziemy wiele klubów, barów i klubów – ich największe zagęszczenie znajdziemy w pobliżu skrzyżowania ulic Nowy Świat i Foksal. Na szczególną uwagę zasługuje również dobrze rozbudowana oferta gastronomiczna tej dzielnicy – na Śródmieściu zjemy dosłownie wszystko, zarówno dania egzotycznych kuchni świata, jak i specjały tradycyjnej polskiej kuchni, konkurencja jest ogromna, więc restauratorzy dbają o zadowolenie Klientów.
Dzielnica jest doskonale skomunikowana z pozostałymi dzielnicami Warszawy. Ponieważ Śródmieście leży w samym centrum, przebiegają przez nie wszystkie najważniejsze połączenia komunikacyjne. Dobrze działają połączenia autobusowe, tramwaje SKM, WKD oraz metro.
Ceny za metr kwadratowy mieszkania na Śródmieściu, należą do najwyższych w Warszawie, a więc również w Polsce. Jest to spowodowane centralnym położeniem tej dzielnicy na mapie Warszawy. Nie oznacza to bynajmniej, że nowe mieszkania na Śródmieściu nie cieszą się dużym zainteresowaniem – Wręcz przeciwnie! Wysoka cena jest odpowiedzią na ogromne zainteresowanie nieruchomościami w tym rejonie. Strategiczna lokalizacja na mapie Stolicy, stały prężny rozwój dzielnicy spowodowany ciągłym napływem kapitału, prestiż związany z mieszkaniem lub posiadaniem biura na Śródmieściu oraz pełna dostępność wielkomiejskich udogodnień, to kilka z podstawowych czynników, które wpływają na stale rosnące zainteresowanie nieruchomościami w tym rejonie.
To właśnie ogromny popyt na tutejsze nieruchomości sprawia, że zakup mieszkania lub lokalu biurowego na Śródmieściu, powinien okazać się doskonałą, przynosząca stały dochód pasywny inwestycją. Lokalizacja jest jednym z kluczowych czynników, rozważanych przy zakupie danej inwestycji – w wypadku Śródmieścia, już sama ta dzielnica jest perfekcyjną lokalizacją, znajdujemy się przecież w samym sercu stolicy. Warto więc monitorować rynek pierwotny, by wypatrzeć najlepsze okazje. Większość dostępnych inwestycji mieszkaniowych na terenie Śródmieścia to lokale o wysokim standardzie, wśród tutejszych nieruchomości próżno szukać szeregowców czy domów wolnostojących – będą to raczej mieszkania w kamienicach, wieżowcach oraz apartamentowcach.
Sklepy, galerie handlowe, bary i restauracje oraz siedziby firm o międzynarodowym znaczeniu – infrastruktura handlowo-usługowa Śródmieścia jest bardzo dobrze rozwinięta. Wśród najbardziej popularnych galerii handlowych nie sposób nie wymienić Złotych Tarasów, Arkadii oraz Galerii Rondo. Położenie dzielnicy w sercu Warszawy, otwiera przed jej mieszkańcami dostęp do wszelkich miejskich udogodnień, tak więc dostępność usług jest wysoka – poczynając od usług krawieckich czy kosmetycznych, a na finansowych kończąc.
Na śródmieściu działa ponad 100 prywatnych i państwowych żłobków, 60 przedszkoli oraz około 30 szkół podstawowych. Poziom edukacji na śródmieściu jest wysoki – wiele szkół to szkoły dwujęzyczne, a kilka posiada oddziały integracyjne. Na śródmieściu działa prawie 40 liceów ogólnokształcących, spośród których 18 to szkoły państwowe. W dzielnicy działa również kilkanaście szkół branżowych oraz technika.
Na Śródmieściu znajdziemy wiele parków – jednym z popularniejszych są Łazienki Królewskie, czyli zabytkowy kompleks składający się z ogrodów i wiekowych, pięknie odrestaurowanych budynków. Kolejnym wartym odwiedzenia parkiem, jest Dolinka Szwajcarska, park założony w 1786 roku. Na terenie parków oraz w strefie nadbrzeżnej Wisły, odbywa się wiele zajęć dla najmłodszych oraz dla seniorów – między innymi joga czy gimnastyka. Na terenie śródmieścia znajdziemy wiele dobrze zaopatrzonych siłowni, a także baseny i inne obiekty sportowe.
Decyzja o kupnie inwestycji od danego dewelopera nie powinna być podejmowana pochopnie i w pośpiechu. Zanim zdecydujemy się na daną nieruchomość, warto przeanalizować opinie o danym podwykonawcy i dowiedzieć się, na jakie aspekty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę dokonując wyboru.