Nowe mieszkania Warszawa Żoliborz

Typ nieruchomości
Lokalizacja
Ilość pokoi
Powierzchnia (m2)
Gdańska 55 Apartamenty

Gdańska 55 Apartamenty

Termin oddania:

3 kw. 2022

Liczba mieszkań:

8

Liczba pokoi:

1 - 5

Powierzchnia:

34.33 - 119.19 m²

Potocka Apartamenty

Potocka Apartamenty

Termin oddania:

3 kw. 2019 roku

Liczba mieszkań:

28

Liczba pokoi:

1 - 6

Powierzchnia:

24 - 197 m²

OFERTY ARCHIWALNE

sPlace Park Faza S2
Oferta archiwalna

sPlace Park Faza S2

Termin oddania:

Liczba mieszkań:

66

Liczba pokoi:

1 - 5

Powierzchnia:

24 - 174 m²

Żoliborz Artystyczny

od 12 200 za m²

Oferta archiwalna

Żoliborz Artystyczny

Termin oddania:

gotowe

Liczba mieszkań:

633

Liczba pokoi:

2 - 4

Powierzchnia:

33 - 202 m²

Żoliborz – dzielnica, której nazwa wywodzi się od francuskiego Joli Bord, co w tłumaczeniu na język polski znaczy Piękny Brzeg. Jak mieszka się przy pięknym brzegu Wisły? Wygodnie, kameralnie i drogo – Żoliborz to jedna z najdroższych dzielnic Warszawy, jednak zgodnie ze znanym wszystkim powiedzeniem – za jakość się płaci. A ta, na Żoliborzu jest naprawdę wysoka, kolejne rankingi potwierdzają wysoki komfort i jakość życia mieszkańców. Dzielnica ta jest położona w samym centrum miasta, swoim mieszkańcom zapewnia kameralność, przy jednoczesnym dobrym skomunikowaniu z pozostałymi częściami Warszawy, a malownicze widoki i rozplanowanie dzielnicy w zgodzie z koncepcją „miasta ogrodu” są tylko kolejnymi argumentami, przemawiającymi za zamieszkaniem właśnie w tej części Stolicy.

Żoliborz – charakterystyka dzielnicy

Żoliborz to najmniejsza pod względem zajmowanej powierzchni dzielnica Warszawy – jej 8,47 km2 zamieszkane jest przez 52 907 mieszkańców (stan na rok 2021). Żoliborz graniczy ze Śródmieściem, Wolą, Bemowem oraz Bielanami. Ciekawostką historyczną na temat tej dzielnicy jest fakt, że to właśnie na Żoliborzu oddano pierwsze strzały związane z rozpoczęciem Powstania Warszawskiego. Na Żoliborzu walki rozpoczęły się już o godzinie 13.50, kiedy to przy ulicy ul. Krasińskiego ostrzelano patrol lotników niemieckich, walki rozpoczęły się więc ponad 3 godziny przed godziną „W”. Pomimo swojego centralnego położenia, Żoliborz był jedna z najmniej zniszczonych w trakcie II wojny światowej dzielnic Warszawy.

Dzielnica ma swój własny, unikalny charakter. Nowe inwestycje na Żoliborzu realizowane są przede wszystkim w sektorze mieszkaniowym o niskiej zabudowie, które idealnie dopełniają tradycyjny, willowy krajobraz dzielnicy. Na Żoliborzu znajdziemy zadbane, pięknie odrestaurowane wille i kamienice oraz nowoczesne obiekty o wysokim standardzie. Żoliborz to zielona dzielnica. Doskonałe połączenie naturalnych akcentów i piękna niskiej architektury. Dobrym przykładem jest tutaj malownicza ulica Beniowskiego – kwintesencja charakteru tej urokliwej dzielnicy!

Opisując o Żoliborz, nie można jednak zapominać o jego północnej części – Marymoncie. Marymont to zespół osiedli znajdujący się na terenie Żoliborza i Bielan. Jego architektura jest zgoła inna, niż ta, z którą kojarzy się Żoliborz. Są to osiedla wysokich bloków, tutejsze mieszkania są chętnie wybierane przez studentów, którzy cenią sobie strategiczne położenie osiedla, praktycznie względem wszystkich większych, znajdujących się w Warszawie uczelni.

Zalety Żoliborza docenią osoby ceniące sobie ciszę, spokój i kameralność, ale nie chcące jednocześnie rezygnować z dostępności miejskich udogodnień. Nie można również zapominać o prestiżowym charakterze tej części miasta – która już w XIX wieku i jeszcze pod nazwą Fawory, funkcjonowała jako dzielnica willowa i zamieszkiwana była przez arystokrację oraz elity artystyczne i intelektualne Warszawy.

Żoliborz – komunikacja

Żoliborz jest dobrze skomunikowaną dzielnicą. Na terenie dzielnicy znajdziemy liczne przystanki i węzły komunikacyjne, obsługiwane przez autobusy, tramwaje. Żoliborz posiada dwie stacje metra, a bliskość ekspresowej trasy s8 sprawia, że z łatwością przedostaniemy się z tej dzielnicy na drugą stronę Wisły. Pomimo tego, że sieć drogowa jest dobrze rozwinięta, jednym z mankamentów, na jaki mogą narzekać mieszkańcy, są korki drogowe – występujące tutaj w godzinach szczytu i będące niestety nieodzownym elementem mieszkania w centralnie położonej dzielnicy, stale rozwijającego się miasta.

Mieszkania inwestycyjne na Żoliborzu

Rynek pierwotny w Warszawie wciąż się rozwija. Stopniowo, na terenie centralnie położonych dzielnic Warszawy, zaczyna brakować miejsca pod nowe inwestycje. Jedną z tych dzielnic jest właśnie Żoliborz. Już teraz, ceny za metr kwadratowy mieszkania na Żoliborzu, należą do najwyższych w Warszawie – wiąże się to również z charakterem dzielnicy, a także jej walorami takimi jak duża ilość zieleni czy doskonałe skomunikowanie praktycznie każdego adresu nieruchomości leżącej w tej części Warszawy. Pomimo nieco wyższych cen, nowe mieszkania na Żoliborzu wciąż cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze strony inwestorów. Prognozuje się, że ceny na Żoliborzu będą rosnąć proporcjonalnie do wzrostu cen za metr kwadratowy w pozostałych częściach miasta, tak więc zakup nieruchomości w tej części miasta, jest dobrą inwestycją i bezpieczną lokatą środków.

Jakość realizowanych inwestycji na terenie tej warszawskiej dzielnicy, jest adekwatna do ceny za metr kwadratowy. Nieruchomości powstające na Żoliborzu są zazwyczaj skrojone na potrzeby wymagającego klienta, odznaczają się wysokim standardem wykonania, niebywałą estetyką architektoniczną oraz nowoczesnymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi, które w znaczący sposób przekładają się na wygodę mieszkania.

Osoby szukające mieszkania inwestycyjnego, pod zakup z przeznaczeniem najmu, powinny zainteresować się nieruchomościami leżącymi na Marymoncie, a także monitorować lokalny rynek pierwotny. Mieszkania w wieżowcach leżących na tym osiedlu, często wynajmowane są na okres roku akademickiego przez studentów. Doskonałe skomunikowanie Marymontu z najważniejszymi warszawskimi uczelniami jest główną przyczyną tego zjawiska. Kolejną grupą osób zainteresowanych zakupem lub wynajmem nieruchomości na Żoliborzu, mogą być aktywni zawodowo single – przedstawiciele kadry kierowniczej i zarządzającej, realizujący się zawodowo w polskiej Stolicy.

Żoliborz – zaplecze handlowo-usługowe dzielnicy

Ze względu na kameralny klimat tej części Warszawy, na Żoliborzu nie znajdziemy wielu galerii handlowych. Centralne położenie dzielnicy oraz jej dobre skomunikowanie sprawia jednak, że z

łatwością przedostaniemy się stąd do centrów handlowych znajdujących się na Śródmieściu, Bemowie czy Woli. Nie oznacza to jednak, że na Żoliborzu nie zrobimy zakupów, znajduje się tutaj Galeria Żoliborz oraz Hala Marymoncka, a także wiele mniejszych sklepów i dyskontów.

Żoliborz – zaplecze oświatowe

Na Żoliborzu zlokalizowanych jest 11 przedszkoli, 9 państwowych szkół podstawowych oraz 8 liceów ogólnokształcących. Na Żoliborzu najdziemy siedzibę Instytutu Pamięci Narodowej, Instytut im. Lecha Kaczyńskiego oraz siedziby trzesz szkół wyższych. Na uwagę zasługuje również rozbudowana oferta szkół prywatnych każdego stopnia.

Żoliborz – sport, rekreacja i tereny zielone i miejsca warte odwiedzenia

Na Żoliborzu znajdziemy kilka fitness klubów oraz kilka pływalni i basenów. Wśród parków wartych odwiedzenia warto wymienić Park Sady Żoliborskie. Park Stefana Żeromskiego oraz Park Żołnierzy Żywiciela, na którego terenie znajdziemy ścieżki piesze i rowerowe.

Mocną stroną Żoliborza są również liczne, znajdujące się na terenie dzielnicy muzea – między innymi Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, Muzeum Katyńskie oraz Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej, Oddział Muzeum Niepodległości.

kontakt_bg

Postaw na gwarancję

Decyzja o kupnie inwestycji od danego dewelopera nie powinna być podejmowana pochopnie i w pośpiechu. Zanim zdecydujemy się na daną nieruchomość, warto przeanalizować opinie o danym podwykonawcy i dowiedzieć się, na jakie aspekty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę dokonując wyboru.

Kontakt