07.08.2022

5/5 - (1 vote)

Najtańsze mieszkania w Warszawie – aktualny spis dzielnic

Najtańsze mieszkania w Warszawie

Redakcja

5/5 - (1 vote)

Nieustający wzrost cen mieszkań na warszawskim rynku nieruchomości powoduje, że coraz więcej osób rozgląda się za tańszymi mieszkaniami, nawet gdyby miało to wiązać się z wyborem mniej atrakcyjnych dzielnic. Z tego też powodu postanowiliśmy zebrać tanie mieszkania w Warszawie i co nieco wspomnieć o dzielnicach, w których się znajdują.

Średnia cena za metr kwadratowy mieszkania w Warszawie w 2021 roku wynosiła 11 500 zł. Największy wzrost cen odnotowano na Mokotowie i wynosił 15,5%. Najmniejszy zaś na Wilanowie i Pradze-Południe – 6,9%. W najtańszych dzielnicach na terenie Warszawy cena za metr kwadratowy zaczynała się wówczas od 7 tys. zł. W I kwartale 2022 roku, średnia cena mieszkania na rynku pierwotnym w tym samym mieście wynosiła już 13,3 zł za metr kwadratowy. Pod hasłem tanie mieszkania Warszawa można znaleźć długą listę tanich dzielnic w tym mieście. Jednak informacje na ten temat znajdziesz też poniżej.Najtańsze mieszkania w Warszawie

W dzielnicy Wawer metr kwadratowy mieszkania kosztuje 8524 zł. Na Białołęce kosztuje 9337 zł za metr kwadratowy. Podobnie jest na Rembertowie, gdzie cena wynosi 9533 zł za metr kwadratowy. Nieco droższa jest dzielnica Ursus, bo tu metr kwadratowy kosztuje 10 391 zł. Prawie identycznie jest w dzielnicy Wesoła. Cena za metr kwadratowy wynosi 10 453 zł. Osoby poszukujące najtańszych mieszkań w Warszawie, mogą rozważyć też zamieszkanie na Targówku, gdzie cena wynosi 11 046 zł za metr kwadratowy. W dzielnicy Włochy kształtuje się już na poziomie 12 519 zł za metr kwadratowy. Kolejne nieco droższe dzielnice to Praga-Północ, Wilanów, Bielany, Żoliborz, Ursynów i Mokotów. Najdrożej zaś jest w Śródmieściu. Biorąc pod uwagę najtańsze mieszkania w Warszawie rynek pierwotny i najdroższe również zlokalizowane w Warszawie, różnice w cenie są ogromne. W najtańszej dzielnicy metr kwadratowy kosztuje 8524 zł. W najdroższej zaś aż 27 984 zł za metr kwadratowy.

Ze względu na wysokie ceny mieszkań, wiele osób rezygnuje z większego metrażu. Tanie kawalerki na sprzedaż Warszawa to hasło, które coraz chętniej wpisywane jest do wyszukiwarki internetowej. Mniejsze mieszkanie, to automatycznie mniejszy koszt całkowity tej inwestycji.

Tanie mieszkania Warszawa rynek wtórny to wydaje się sposób na oszczędności. Jednak czy faktycznie decydując się na używane mieszkanie, jest szansa zapłacić mniej? Najtańsze mieszkania znajdują się w następujących dzielnicach: Rembertów, Białołęka, Wesoła. Nieco droższe mieszkania są na Ursusie i Targówku.

Wysokie ceny mieszkań spowodowały, że ich sprzedaż znacznie spadła. Zainteresowanie na nowo mogą wzbudzić jedynie atrakcyjniejsze stawki za metr kwadratowy. Jedyną szansą na zamieszkanie w Warszawie jest zakup mieszkania w tańszej dzielnicy. Na szczęście bez względu na wybór, dojazd do różnych części miasta jest całkiem wygodny, a życie nawet na obrzeżach i z dala od centrum ma swoje korzyści. Warto więc uważnie przyjrzeć się liście tańszych dzielnic i sprawdzić aktualnie obowiązujące stawki, aby wiedzieć, gdzie najlepiej tych mieszkań szukać.

Najtańsze mieszkania w Warszawie

Zobacz również

wycena nieruchomości

Na czym polega wycena nieruchomości

Na czym polega wycena nieruchomości? Ile kosztuje wycena nieruchomości? Sprawdź na czym polega wycena nieruchomości.
darowizna nieruchomości

Darowizna nieruchomości, kiedy może być problematyczna?

Darowizna mieszkania to forma nieodpłatnego przekazania nieruchomości. Jak przeprowadzić darowiznę, by nie narobić sobie kłopotu?
bezumowne korzystanie z nieruchomości

Bezumowne korzystanie z nieruchomości

Bezumowne korzystanie z nieruchomości - jakie możliwości w świetle prawa ma właściciel chcący dochodzić swoich roszczeń?
timeshare

Umowa o timeshare, na czym polega

Timesharing daje podobny komfort, jak posiadanie swojego miejsca. Jakie atuty mają umowy timeshare i na co trzeba uważać?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.