Miasteczko Wawer
Gotowe
35 - 98 m²
2 - 5
Gotowe
35 - 98 m²
2 - 5
I Kwartał 2023
80.9 - 85.5 m²
3 - 3
IV Kwartał 2023
63.44 - 113.27 m²
3 - 5
I Kwartał 2025
58.49 - 89.58 m²
2 - 4
Gotowe
66 - 69 m²
3 - 3
II Kwartał 2024
27.79 - 82.78 m²
1 - 4
od 8 500 za m²
Gotowe
28 - 61 m²
1 - 3
Gotowe
36.55 - 118.12 m²
2 - 5
od 7 600 za m²
Gotowe
34 - 80 m²
2 - 4
Gotowe
84.07 - 180.1 m²
1 - 3
IV Kwartał 2023
28
3 - 4
83.25 - 100.46 m² m²
II Kwartał 2024
12
3 - 3
63.74 - 73.77 m² m²
II Kwartał 2024
6
3 - 4
69.54 - 97.41 m² m²
od 8 431 za m²
Gotowe
25
3
74.6 - 75 m² m²
od 7 622 za m²
I Kwartał 2024
326
3
69 - 75 m² m²
od 6 867 za m²
Gotowe
9
3
75 m² m²
Gotowe
6
3
64 - 107 m² m²
od 4 900 za m²
Gotowe
38
3 - 5
53 - 137 m² m²
od 5 110 za m²
Gotowe
20
1
1 m² m²
od 8 300 za m²
Gotowe
84
1 - 5
42 - 99 m² m²
Gotowe
59
1 - 3
26.5 - 89.86 m² m²
od 10 000 za m²
Gotowe
36
1 - 4
35.96 - 97.58 m² m²
Gotowe
32
1 - 5
173 - 176 m² m²
Wawer często określany jest mianem zielonych płuc Warszawy. Ta spokojna, cicha i oddalona od centrum miasta dzielnica, co roku przyciąga nowych mieszkańców. W tej części Warszawy nie znajdziemy kilkunasto piętrowych wieżowców, a życie przebiega spokojnie. Z pewnością odnajdą się tutaj osoby kochające przyrodę – duża ilość terenów zielonych sprawia, że Wawer jest idealnym miejscem dla spacerowiczów, biegaczy, rowerzystów, a także osób, które szukają spokojnej odskoczni, po spędzonym w miejskiej gonitwie dniu. Wawer to również wymarzone miejsce zamieszkania dla wędkarzy oraz posiadaczy czworonogów jeśli więc jesteś w stanie zaakceptować dłuższy dojazd do centralnej części miasta i kochasz aktywności na świeżym powietrzu – Wawer jest dzielnicą dla Ciebie!
Wawer to dzielnica położona na prawym brzegu Wisły, w południowej części Warszawy. Dzielnica graniczy z Pragą Południe, Rembertowem oraz Wesołą. Od Południa Wawer graniczy z miastem Józefów, natomiast przez Wisłę z Wilanowem i Mokotowem. Dzielnica zamieszkiwana jest przez ponad 78 tysięcy mieszkańców (stan na rok 2021) i zajmuje powierzchnię 79,7 km2.
Ciekawostką historyczną na temat tej dzielnicy jest fakt, że jej nazwa pochodzi od Karczmy Wawer, która funkcjonuje do teraz pod nazwą Zajazd Napoleoński. Najstarsze zapisy na temat działającej w tym miejscu karczmy pochodzą z 1727 roku, natomiast powstanie znajdującej się przy niej kolonii o tej samej nazwie, datuje się na 1838 rok. Dzielnica została przyłączona do Warszawy w 1951 roku i przez długi czas funkcjonowała w jej granicach jako część Pragi Południe. Jako pełnoprawna dzielnica Wawer funkcjonuje od 2002 roku.
W Wawrze dominuje niska zabudowa mieszkaniowa. Jest to spokojna i bezpieczna okolica, której krajobraz jest pełen zieleni. Nowe inwestycje na Wawrze, to przede wszystkim obiekty mieszkaniowe o niskiej zabudowie. To właśnie ta niska zabudowa i zieleń, wyróżniają ją na tle innych dzielnic Stolicy – cisza, spokój i kameralność Wawra może z jednej strony zawieść osoby poszukujące wielkomiejskich wrażeń, z drugiej zaś, przyciągnąć te, które szukają odskoczni od hucznego życia w centrum wydarzeń.
W samym Wawrze nie znajdziemy głośnych klubów nocnych i zagłębi pubowych, oferta kulturalna dzielnicy jest słabo rozwinięta. Wawer stwarza dobre warunki dla osób starszych – lokalny ośrodek kultury organizuje zajęcia dla seniorów, dobrze rozwinięta jest również oferta usług medycznych, a lokalna przychodnia publiczna cieszy się bardzo dobrą opinią. Małe zagęszczenie ludności na terenie dzielnicy sprawia, że nie spędzimy dużo czasu w kolejkach do sklepów, czy lekarzy. Na Wawrze żyje się nieco wolniej niż w pozostałych dzielnicach stolicy i przede wszystkim zdrowo – dzielnicę cechuje wysoka jakość powietrza oraz wody kranowej, która nadaje się do picia.
Jednym z mankamentów, na jaki mogą narzekać mieszkańcy tej warszawskiej dzielnicy, jest słabo rozwinięta infrastruktura drogowa, dojazd z samochodem z Wawra do centrum Warszawy potrafi zająć nawet 50 minut. Sytuacja ta jednak stopniowo się poprawia, drogi są odnawiane, a w planach jest powstanie nowych połączeń drogowych. Na Wawrze dobrze funkcjonuje komunikacja miejska, na terenie dzielnicy znajdziemy liczne przystanki transportu publicznego, a Szybka Kolej Miejska pozwala w 30 minut przedostać się do Śródmieścia. Amatorzy życia nocnego mogą być zawiedzeni tym, że w godzinach nocnych, środki komunikacji miejskiej funkcjonują rzadko, więc połączenie z imprezowymi częściami Warszawy jest utrudnione.
Krajobraz architektoniczny Wawra składa się przede wszystkim z niskiej zabudowy mieszkaniowej. Znajdziemy tutaj domki jednorodzinne, szeregowce, bliźniaki oraz kilkukondygnacyjne budynki wielorodzinne. Ceny nieruchomości na Wawrze są znacząco niższe niż w pozostałych dzielnicach Warszawy, ba! Są jednymi z najniższych w Stolicy! Podobnie jak w pozostałych częściach Warszawy, tak i na Wawrze, ceny za metr stopniowo rosną, a duża ilość niezagospodarowanych terenów na terenie tej dzielnicy skutkuje zainteresowaniem deweloperów, i prognozą gwałtownego rozwoju infrastruktury mieszkaniowej Wawra w najbliższym czasie. Sytuacja ta stwarza przychylne okoliczności, do zakupu nieruchomości w tej okolicy, która w przyszłości może okazać się doskonałą inwestycją – a w najgorszym wypadku, bezpieczną lokatą, chroniącą nasze oszczędności przed rosnącą inflacją. Nowe mieszkania na Wawrze kuszą inwestorów niską ceną i zadowalającym standardem wykonania.
Znalezienie najemcy zainteresowanego nieruchomością na terenie Wawra, może być trudne – dzielnica jest rozległa, a z niektórych jej zakątków jest bardzo ciężko przedostać się do głównych miejskich ośrodków. Warto monitorować rynek pierwotny – jeśli planujemy zakup mieszkania z przeznaczeniem najmu, powinniśmy zadbać o jego dobre skomunikowanie. Warto zwrócić uwagę na to, by w pobliżu adresu kupowanej nieruchomości znajdowały się przystanki komunikacji miejskiej oraz by znajdowało się ono w okolicy głównych ciągów komunikacyjnych – takich jak ulice Wał Miedzeszyński, Płowiecka, Bronisława Czecha, Trakt Lubelski, Korkowa, Patriotów. Wawer z lewobrzeżna Warszawą łączą biegnące przez Wisłę mosty – Siekierkowski i Południowy, tak więc w ich okolicy mieszkania pod wynajem mogą cieszyć się większym zainteresowaniem.
Na Wawrze znajdziemy dwie galerie handlowe – Ferio Wawer i K&M Park Galeria Handlowa. Obiekty te są dobrze wyposażone, jednak na większe modowe zakupy najlepiej wybrać się do centralnych dzielnic Warszawy. Na terenie dzielnicy działa również dużo sklepów osiedlowych oraz dyskontów. Oferta usług jest bogata – znajdziemy tutaj różnego typu zakłady, poczynając od fryzjerskich, a na naprawie sprzętu RTV kończąc. Na Wawrze znajdziemy również całodobowe apteki oraz wiele prywatnych i państwowych gabinetów medycznych.
Miejscem wartym odwiedzenia jest bazar przy ulicy Walcowniczej – miejsce, w którym kupimy świeże produkty wprost od rolnika. Kolejnym punktem, który powinni odwiedzić amatorzy zdrowej żywności, jest Targowisko Falenica.
Na Wawrze działa bardzo mało placówek edukacyjnych dla najmłodszych. Taki stan rzeczy stwarza sytuację, w której rodzic powinien zapisać dziecko do danej placówki z minimum rocznym wyprzedzeniem. Na terenie dzielnicy funkcjonuje 9 przedszkoli publicznych oraz 6 żłobków. Odpowiedzią na ten stan rzeczy, jest duża ilość powstających na terenie dzielnicy placówek prywatnych – znajdziemy tutaj aż 34 przedszkola prywatne i 4 prywatne żłobki.
Poziom edukacji w szkołach podstawowych oraz szkołach ponadpodstawowych utrzymuje się na wysokim poziomie – znajdziemy tutaj 23 publiczne oraz 9 prywatnych szkół podstawowych, oraz 2 publiczne i 3 prywatne licea ogólnokształcące. Tak mała ilość szkół ponadpodstawowych zmusza mieszkańców Wawra, do uczenia się w innych dzielnicach Warszawy.
Wawer to przede wszystkim zieleń, znajdziemy tutaj wiele malowniczych parków i innych atrakcyjnych przyrodniczo terenów. Jednym z nich jest znajdująca się nad Wisłą, Plaża Romantyczna – urokliwy zakątek, który warto odwiedzić nie tylko w trakcie randki, ale również spaceru z rodziną. Na terenie Wawra znajdziemy kilka zbiorników wodnych, których walory naturalne z pewnością docenią fani wędkarstwa. Jednym z nich jest Jezioro Żabie, na którego brzegu możemy w ciszy i spokoju zadumać, wpatrując się w spławik.
Decyzja o kupnie inwestycji od danego dewelopera nie powinna być podejmowana pochopnie i w pośpiechu. Zanim zdecydujemy się na daną nieruchomość, warto przeanalizować opinie o danym podwykonawcy i dowiedzieć się, na jakie aspekty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę dokonując wyboru.