od 16 800 za m²
Łochowska 8
II Kwartał 2025
25.38 - 46.7 m²
1 - 2
od 16 800 za m²
II Kwartał 2025
25.38 - 46.7 m²
1 - 2
od 16 600 za m²
IV Kwartał 2025
29.62 - 110.89 m²
1 - 5
III Kwartał 2025
44.16 - 89.92 m²
1 - 4
od 15 000 za m²
III Kwartał 2024
25.3 - 74.94 m²
1 - 3
Gotowe
27 - 140 m²
1 - 5
od 13 200 za m²
Gotowe
28 - 54 m²
1 - 2
Gotowe
29 - 255 m²
1 - 5
od 11 500 za m²
Gotowe
26 - 99 m²
1 - 4
I Kwartał 2024
26 - 45 m²
1 - 2
Gotowe
25.77 - 108.58 m²
1 - 3
II Kwartał 2024
179
1 - 2
26.53 - 45.77 m² m²
od 10 800 za m²
Gotowe
108
2 - 5
28 - 101 m² m²
od 11 099 za m²
Gotowe
162
1 - 4
30 - 92 m² m²
od 8 701 za m²
Gotowe
107
1 - 3
32 - 68 m² m²
Gotowe
264
1 - 4
30 - 110 m² m²
Gotowe
107
1 - 2
22 - 52 m² m²
Gotowe
101
1 - 4
27 - 103 m² m²
Niegdyś owiana złą sławą, dziś lśniąca nowym blaskiem. Praga-Północ to dzielnica Warszawy, dobrze skomunikowana, nowoczesna, stwarzająca ogromne możliwości rozwojowe dla swoich mieszkańców. To właśnie tu historia spotyka się z nowoczesnością. Praga-Północ zdecydowanie ma swój własny klimat – jej krajobraz tworzy niespotykany miks wiekowych kamienic i nowoczesnej architektury z urokliwymi, dzikimi nadwiślańskimi plażami w tle. Warszawska Praga przez wiele lat musiała czekać na swój moment – dziś jest dumną wizytówką prawego brzegu Stolicy.
Praga-Północ to leżąca na prawym brzegu Wisły dzielnica Warszawy. Jej wynosząca 11,31 km2 powierzchnię, zamieszkuje 63 442 mieszkańców. Dzielnica leży w samym sercu Warszawy – przez Wisłę graniczy z Żoliborzem oraz Śródmieściem, natomiast od strony lądowej, z Białołęką, Targówkiem i Pragą-Południe. Na terenie obecnej dzielnicy znajdowała się historyczna Praga – miasto, które uzyskało prawa miejskie w 1648 roku, a do Warszawy zostało włączone w 1791 roku. W porównaniu z pozostałymi dzielnicami Warszawy, Praga odniosła stosunkowo niewielkie zniszczenia w trakcie II Wojny Światowej. Zachowana infrastruktura pozwoliła wykorzystać Pragę, jako centrum administracyjne odradzającej się Stolicy. W trakcie kolejnych lat administrację stopniowo przenoszono do lewobrzeżnych dzielnic warszawy, a Praga traciła na znaczeniu by w końcu się dzielnicą zapomnianą…
Początek XX wieku to ponowny rozkwit tej malowniczej dzielnicy. Praga w pewnych kręgach stała się modna – dzielnica ceniona jest przez artystów oraz osoby młode, często przyjezdne i poszukujące swojego miejsca w Stolicy. Mawia się, że to właśnie na Pradze zachował się prawdziwy warszawski folklor. Opinia ta, spowodowana jest przede wszystkim, dwoma czynnikami – po pierwsze, na Pradze Północnej zachowało się wiele kamienic zbudowanych jeszcze przed wybuchem II wojny światowej, po drugie, dzielnica ta przez lata była zamieszkiwana przede wszystkim przez Warszawską społeczność, ludność napływowa wybierała raczej inne rejony Stolicy. A kto odnajdzie się w dzisiejszej Pradze? Obok artystów i młodych, aktywnych zawodowo przyjezdnych osób, będą to z pewnością studenci, skuszeni niższymi w porównaniu z lewym brzegiem cenami wynajmu mieszkań, dogodną lokalizacją w centrum miasta oraz bogatą ofertą kulturalno-rozrywkową tej dzielnicy.
Niewątpliwym atutem Pragi Północ jest jej centralne położenie – to jedna z tych dzielnic, z których z łatwością dostaniemy się w każdy zakątek miasta. Na Śródmieście dojedziemy w około 15 minut, infrastruktura drogowa jest Pragi Północ bardzo dobrze rozbudowana, mieszkańcy mogą narzekać na występujące tutaj w godzinach szczytu korki drogowe – nie są one jednak niczym wyjątkowym w tej części miasta, a stały rozwój połączeń transportu publicznego systematycznie ogranicza ten problem. Znajdziemy tutaj kilka stacji metra, liczne przystanki autobusowe oraz tramwajowe.
Osoby lubiące przemieszczać się na rowerze, z pewnością docenią dobrze rozbudowaną sieć ścieżek rowerowych tej dzielnicy. Na Pradze Północ znajdziemy aż 17 kilometrów dróg rowerowych, planowane są również nowe trasy. Znajdziemy tutaj również wiele stacji rowerów miejskich.
Średnie ceny za metr kwadratowy mieszkania znajdującego się na Pradze Północ, plasują się w okolicy warszawskiej średniej. Oznacza to, że nowe mieszkania na Pradze-Północ są tańsze, niż te, które znajdziemy po drugiej stronie Wisły w podobnie położonych dzielnicach. Dogodna lokalizacja ma jednak swoją cenę – obecnie Praga-Północ, pod względem cen za metr kwadratowy jest najdroższą dzielnicą prawobrzeżnej Warszawy.
Infrastruktura mieszkaniowa Pradze-Północ jest zróżnicowana, znajdziemy tutaj zarówno stare, czekające na renowację kamienice, wielokondygnacyjne bloki z wielkiej płyty, jak i nowoczesne osiedla mieszkaniowe o wysokim standardzie. Warto obserwować lokalny rynek pierwotny. Praga-Północ cieszy się wciąż rosnącym zainteresowaniem, na terenie tej dzielnicy wciąż realizowane są nowe inwestycje deweloperskie oraz restaurowane i dostosowywane do obecnych standardów zabytkowe kamienice. Stały rozwój dzielnicy sprawia, że w najbliższym czasie prognozuje się wzrost cen tutejszych nieruchomości – tak więc zakup mieszkania na Pradze Północnej, może okazać się doskonałą inwestycją, bezpieczną lokatą środków finansowych.
Jeżeli planujemy zakup mieszkania z przeznaczeniem najmu, powinniśmy zadbać o jego dogodną lokalizację, wybór jest szeroki, nowe inwestycje na Pradze-Północ realizowane są w różnych częściach dzielnicy. Jedną z głównych grup potencjalnych najemców, będą zapewne studenci. Praga jest przez nich chętnie wybierana ze względu na dogodne połączenie ze Śródmieściem, w którym znajdziemy między innymi siedzibę Uniwersytetu Warszawskiego. Dobrze, jeśli w okolicy naszego mieszkania znajdować się będzie stacja metra lub przystanki autobusowe, dużym zainteresowaniem mogą cieszyć się również mieszkania położone w okolicy jednego z mostów łączących Pragę Północ z lewobrzeżną Warszawą.
Na Pradze Północnej znajdziemy wiele sklepów i punktów usługowych. Głównym centrum handlowym jest Galeria Wileńska, mieści się w niej wiele rozmaitych sklepów, butików, punktów usługowych, a także kilka restauracji i przestrzenie rozrywkowe dla dzieci. Aleja Solidarności jest jedną z głównych arterii dzielnicy, wokół której znajdziemy najwięcej punktów handlowo-usługowych. Na terenie dzielnicy znajdziemy również apteki całodobowe, dyskonty i mniejsze sklepy osiedlowe. Obowiązkowym punktem programu na mapie zakupowej jest Bazar Różyckiego, który mieści się przy ulicy Ząbkowskiej.
Praga-Północ jest stosunkowo dobrze przygotowana na wzrost liczby mieszkańców, władze dzielnicy starają się na bieżąco rozwijać ofertę edukacyjną i dostosowywać ją do sytuacji demograficznej. Na terenie dzielnicy działają 3 żłobki publiczne oraz 2 prywatne, a także 13 publicznych i 2 niepubliczne przedszkola. Na Pradze Północnej działa również 13 szkół podstawowych, spośród których 8 to placówki państwowe. Działa tutaj również 8 publicznych szkół ponadpodstawowych – 4 licea i 4 technika.
Zaplecze sportowo-rekreacyjne dzielnicy jest dobrze rozbudowane. Znajdziemy tutaj liczne boiska, kluby fitness, siłownie, a także kilka basenów. Na uwagę zasługują również tutejsze tereny zielone – malownicze plaże nad Wisłą oraz parki takie jak Park Praski czy Park Konesera. Dzielnica ma swój niepowtarzalny urok, i warto się po prostu przejść po niej na spacer. Miejscami wartymi odwiedzenia są również tutejsze galerie sztuki – Galeria Sztuki Po Prawej Stronie Wisły, Galeria Sztuki STALOWA oraz PRASKA Galeria Sztuki.
Decyzja o kupnie inwestycji od danego dewelopera nie powinna być podejmowana pochopnie i w pośpiechu. Zanim zdecydujemy się na daną nieruchomość, warto przeanalizować opinie o danym podwykonawcy i dowiedzieć się, na jakie aspekty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę dokonując wyboru.