od 15 650 za m²
Bemowo Vita
IV Kwartał 2025
25 - 78 m²
1 - 5
od 15 650 za m²
IV Kwartał 2025
25 - 78 m²
1 - 5
Gotowe
31.74 - 82.18 m²
1 - 4
od 16 000 za m²
IV Kwartał 2024
30.15 - 110.54 m²
1 - 3
Gotowe
40.82 - 108.35 m²
2 - 5
od 11 300 za m²
IV Kwartał 2024
26 - 61 m²
1 - 3
od 10 381 za m²
I Kwartał 2024
36 - 94 m²
2 - 4
IV Kwartał 2024
26 - 79 m²
1 - 4
IV Kwartał 2024
66
1 - 4
25 - 84 m² m²
Gotowe
9
2 - 4
65.11 - 114.67 m² m²
Gotowe
18
3 - 5
54.01 - 107.31 m² m²
od 12 300 za m²
IV Kwartał 2023
94
1 - 2
26 - 49 m² m²
od 11 580 za m²
Gotowe
89
2 - 4
45 - 95 m² m²
od 9 000 za m²
Gotowe
150
2 - 5
46 - 230 m² m²
od 10 200 za m²
Gotowe
132
1 - 4
31 - 67 m² m²
od 10 200 za m²
Gotowe
96
1 - 4
30 - 72 m² m²
od 10 100 za m²
Gotowe
132
1 - 4
30.55 - 71.28 m² m²
Gotowe
105
1 - 5
38 - 108 m² m²
od 9 900 za m²
Gotowe
43
1 - 5
47.58 - 119 m² m²
od 9 900 za m²
Gotowe
78
1 - 4
37.92 - 83.18 m² m²
Bemowo to spokojna, leżąca na obrzeżach Warszawy dzielnica. Peryferyjne położenie nie przeszkadza jednak tej klimatycznej dzielnicy w stałym rozwoju – dobre skomunikowanie z pozostałymi częściami Warszawy, stały, zrównoważony rozwój infrastruktury mieszkaniowej i usługowej, świeże powietrze, a także kameralność to największe atuty Bemowa. Znajdziemy tutaj liczne tereny zielone, miejsca znane ze scen kultowego „Misia”, a także największy w Warszawie plac zabaw – poznaj Bemowo młodą dzielnicę, która dosłownie rośnie na naszych oczach.
Bemowo to dzielnica leżąca w lewobrzeżnej Warszawie, zamieszkuje ją ponad 125 tysięcy osób (stan na 2021 r). Obszar Bemowa wynosi 24,95 m2. Nazwa dzielnicy wywodzi się od nazwy leżącego na jej terenie fortu Bema. Fort zbudowany został w 1890 roku i nazwano go na cześć wybitnego polskiego generała Józefa Bema, który żył na przełomie XVIII i XIX wieku. Bemowo nie ucierpiało w trakcie II Wojny Światowej – dzielnicę (wtedy jeszcze podwarszawską miejscowość) praktycznie ominęły walki o odbicie Stolicy.
Również dziś, dzielnica jest silnie związana z wojskowością – znajdziemy tutaj aż 4 forty obronne, a także mieści się tutaj Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego. Bemowo zostało w 1951 roku włączone w granice Warszawy, jednak początkowo funkcjonowało jako część Woli. W 1952 roku na Bemowie powstało słynne Osiedle Przyjaźń – jest to kompleks parterowych domków drewnianych, w których mieszkali radzieccy robotnicy budujący Pałac Kultury. Osobną dzielnicą jest dopiero od 1994 roku.
Kolejną ciekawostką jest fakt, że na Bemowie znajdziemy Glinianki Schneidera – staw, do którego wpadł MIŚ, główny bohater kultowej komedii Stanisława Barei.
Krajobraz współczesnego Bemowa nie składa się jednak wyłącznie z obiektów Wojskowych i domków dawnych radzieckich robotników – dzielnica prężnie się rozwija, a jej atrakcyjne położenie i przyjazne warunki naturalne przyciągają kolejnych mieszkańców. Nowe inwestycje na Bemowie powstają zazwyczaj w dobrze skomunikowanych lokalizacjach, a harmonijny rozwój, dzielnica ta zawdzięcza dobremu zarządzaniu tutejszych włodarzy oraz zaangażowaniu mieszkańców, którzy niezależnie od sympatii politycznych, dbają o zachowanie zrównoważonego krajobrazu architektonicznego tej części Warszawy.
Na Bemowie znajdziemy zarówno kilkunasto piętrowe apartamentowce, nowoczesne wille w wysokim standardzie, jak i domy jednorodzinne. Infrastruktura dzielnicy jest spójna i dobrze zgrana ze sobą, nie zaznamy w tej okolicy przysłowiowego chaosu architektonicznego. Bemowo to dzielnica chętnie wybierana przez młodych – i to właśnie z młodymi rodzinami, w ostatnich latach kojarzona jest ta dzielnica.
Na Bemowie znajduje się największy w Warszawie plac zabaw dla dzieci. Dzielnica zwana jest również płucami warszawy – około połowę jej powierzchni zajmują tereny zielone, natomiast ukształtowanie terenu i brak zakładów przemysłowych sprawia, że jakość powietrza jest tutaj wyższa, niż w pozostałych częściach Warszawy. Największym mankamentem, na jaki narzekają mieszkańcy Bemowa, jest hałas generowany przez Lotnisko Babice, liczba wykonywanych lotów jest jednak systematycznie ograniczana, a władze dzielnicy podjęły szereg działań, dzięki którym w przyszłości hałas zostanie ograniczony praktycznie do zera.
Bemowo jest dzielnicą dobrze skomunikowaną – planowana jest rozbudowa linii metra o tutejsze stacje, znajdziemy tutaj przystanki autobusowe i tramwajowe. Przez dzielnicę przebiega trasa S8, która zapewnia dzielnicy dobre połączenie z centralnymi dzielnicami Warszawy, a także stanowi rolę „wylotówki”. Sieć dróg jest dobrze rozwinięta, w godzinach szczytu dojazd samochodem na Śródmieście powinien zająć około 30-40 minut.
Ceny mieszkań na Bemowie plasują się nieco poniżej warszawskiej średniej – z drugiej strony, dzielnica cieszy się wciąż rosnącym zainteresowaniem, co stwarza dogodne warunki na zakup apartamentu inwestycyjnego w tej okolicy. Bemowo powszechnie uznawane jest za dzielnicę młodą – lokalny rynek pierwotny dobrze się rozwija, jeśli więc zależy nam, na zakupie mieszkania z przeznaczeniem najmu długoterminowego, powinniśmy zadbać o jak najlepsze warunki dla rodziny z dziećmi. Dobrze, jeśli w okolicy znajdować się będzie przedszkole, szkoła, przystanek komunikacji miejskiej i jeden z licznych na Bemowie placów zabaw.
Mieszkaniem na Bemowie mogą być również zainteresowani przedstawiciele handlowi i inni pracownicy dużych firm, których funkcja wymaga częstych wyjazdów poza Warszawę – położenie dzielnicy na trasie Ekspresowej Obwodnicy Warszawy, daje ogromną wygodę przemieszczania się poza Stolicę.
Na Bemowie realizowanych jest wiele mieszkaniowych inwestycji deweloperskich, znajdziemy tutaj zarówno osiedla domków szeregowych, jak i wysokie apartamentowce. Nowe mieszkania na Bemowie mieszczą się jednak przede wszystkim, w kilku kondygnacyjnych budynkach wielorodzinnych. Powstające osiedla zazwyczaj skrojone są na potrzeby młodych rodzin – w ich dobrze zagospodarowanych strefach wspólnych znajdziemy place zabaw, rowerownie i inne udogodnienia. Na Bemowie znajdziemy wiele nieruchomości o podwyższonym standardzie, oferta mieszkaniowa tej dzielnicy jest bogata i różnorodna.
Na Bemowie znajdziemy kilka galerii i centrów handlowych, a także dyskonty, sklepy i punkty usługowe. Dzielnica posiada dobrze rozbudowane zaplecze handlowo-usługowe, które rozwija się równomiernie z rozwojem infrastruktury mieszkaniowej. Najwięcej sklepów znajdziemy w okolicy ulicy Powstańców Śląskich – znajdziemy przy niej na przykład Galerię Handlową Bemowo, w której znajdują się zarówno butiki wiodących marek modowych, jak i punkty z artykułami gospodarstwa domowego. Nieopodal leży Centrum Handlowe Bemowo, kolejna popularna galeria handlowa w tej okolicy.
Ciekawym miejscem jest również leżące przy ulicy Powstańców Śląskich Targowisko TarBem – klimatyczne targowisko w starym stylu, kuszące przechodniów bogatą ofertą. Znajdziemy na nim dosłownie wszystko – poczynając od ekologicznej żywności, świeżych warzyw zakupionych wprost od rolnika, aż po odzież i produkty tytoniowe.
Ponieważ Bemowo stało się w ostatnim czasie popularnym miejscem zamieszkania wśród rodzin z dziećmi, problemem w ostatnim czasie jest mała ilość miejsc w żłobkach – których na terenie tej dzielnicy można znaleźć jedynie dwa. Sytuacja ta jednak została dostrzeżona przez władze dzielnicy, i zmieni się w najbliższym czasie. W przeciwieństwie, do małej ilości miejsc w żłobkach, dużo bardziej dostępne są tutejsze szkoły podstawowe i przedszkola. Na terenie Bemowa znajdziemy również publiczne i państwowe szkoły średnie.
Bemowo jest zieloną dzielnicą – znajdziemy tutaj liczne parki i inne miejsca zachęcające do spacerowania. Jest to między innymi Las Bemowski, w którym znajdziemy wiele szlaków pieszych i rowerowych. Warte odwiedzenia są również okolice stawu Glinianki Schneidera. Okolica tego miejsca w ostatnim czasie została zrewitalizowana, dookoła stawu powstały alejki, ławeczki, teren jest zadbany. Miejsce jest również popularne wśród lokalnych wędkarzy – amatorzy tego sportu cenią sobie zlokalizowaną w mieście odskocznię od codziennego biegu typowego dla życia w Stolicy. Na Bemowie znajdziemy również wiele obiektów sportowych – siłownie, kluby fitness, boiska oraz kilka basenów.
Decyzja o kupnie inwestycji od danego dewelopera nie powinna być podejmowana pochopnie i w pośpiechu. Zanim zdecydujemy się na daną nieruchomość, warto przeanalizować opinie o danym podwykonawcy i dowiedzieć się, na jakie aspekty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę dokonując wyboru.